Kategorie
Dystrybucja
Jak odetkać i udrożnić zlew kuchenny? Domowe sposoby na przetkanie zlewu
Misa ustępowa turecka – wszystko, co musisz wiedzieć
Świetlówki do lamp owadobójczych
49,00 zł
Cena netto: 39,84 zł
49,00 zł
Cena netto: 39,84 zł
W okresie wiosenno- letnim jesteśmy szczególnie narażeni na dużą ilość owadów, które nie tylko są dla nas uciążliwe podczas wieczornego grillowania w ogrodzie, ale również przysparzają nam wiele problemów w pomieszczeniach mieszkalnych. Z niektórymi bardzo trudno jest sobie poradzić, dlatego proponujemy skuteczne świetlówki do lamp owadobójczych, które pomogą uporać się niekiedy z groźnymi owadami w domu.
Wszystkie lampy owadobójcze i umieszczone w nich świetlówki działają bardzo podobnie. Przede wszystkim chodzi o zwabienie owadów jak najbliżej światła lampy. Jest to możliwe za sprawą światła ultrafioletowego o odpowiedniej długości fal. Owady następnie zabijane są na siatce elektrycznej lub w przypadku lamp z wkładem lepowym przyklejają się do wkładu pokrytego klejem. Lampy z tradycyjną siatką posiadają tacki w dolnej części lampy, gdzie zbierane są martwe owady. Trzeba pamiętać, aby wybierać głębokie tacki ze względu na to, że w płytkich przy każdym nawet lekkim podmuchu wiatru owady mogą z nich wypadać.
Jak każda żarówka i świetlówka w miarę upływu czasu zużywa się. W przypadku tych owadobójczych obniża się ilość promieniowania, które ma za zadanie zwabiać owady. Największa ilość promieniowania emitowania jest od razu po wymienieniu żarówki. Najlepszym rozwiązaniem będzie jej wymiana bezpośrednio przed masowym pojawieniem się owadów, czyli na przełomie marca i kwietnia.
Jak już wspomniano to promieniowanie ultrafioletowe powoduje, że owady zbliżają się do lampy i zostają zabite. Zatem wszystkie lampy i świetlówki przeznaczone do lamp owadobójczych emitują promieniowanie ultrafioletowe. Długość fali wynosi ok. 350 nm, ale w naszej ofercie dostępne są również świetlówki emitujące dłuższe fale ultrafioletowe. Promieniowanie oddziałuje jedynie na owady, zaś dla ludzi jest ono niewidoczne. Trzeba również pamiętać, że to, że żarówka czy świetlówka świeci nie jest równoznaczne z tym, że emituje promieniowanie.