Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Opcje przeglądania
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

140280 Tork F1 Chusteczki higieniczne Premium ekstra miękkie 140280 Tork F1 Chusteczki higieniczne Premium ekstra miękkie
Dystrybucja: Tork
Cena:

7,50 zł

Cena netto: 6,10 zł

szt.

Chusteczki higieniczne to jeden z tych produktów, który towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku. Nie tylko podczas kataru, ale także i na co dzień chętnie sięgamy po chusteczki jednorazowe. Dobrej jakości chusteczki higieniczne są miękkie, miłe w dotyku, a poza tym bardzo chłonne. W praktyce oznacza to, że przydadzą się także do usunięcia zabrudzeń, różnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz podczas sprzątania.

Czy zastanawialiście się, jak powstały chusteczki higieniczne? Okazuje się, że ten jakże przydatny produkt ma dość długą historię.

Chusteczki higieniczne - wynalazek, który zawdzięczamy I wojnie światowej

Podobnie jak ręczniki papierowe i papier toaletowy także chusteczki higieniczne produkuje się z celulozy. Z tych trzech produktów to właśnie chusteczki higieniczne wynaleziono najpóźniej. Warto podkreślić, że ich wynalezienie to przypadek. W czasie I wojny światowej wyprodukowano celulozowy zastępnik tradycyjnych tekstylnych bandaży - tym pierwowzorem dzisiejszych chusteczek higienicznych opatrywano rany żołnierzy.

Nowy produkt, antyseptyczny, przyjemny w dotyku i chłonny, sprawdził się lepiej niż tradycyjne bandaże do zabezpieczania ran. Nowe bandaże zyskały szybko dużą popularność, pielęgniarki zaczęły ich używać także do innych celów niż tylko opatrywanie ran. W efekcie producenci postanowili wprowadzić nowy produkt w nieco większej ilości na rynek.

Chusteczki higieniczne po wojnie

Zapotrzebowanie na chusteczki higieniczne nieco spadło po wojnie. Nowa forma bandaży nie była już potrzebna w takim samym stopniu. Jednak nowy wyrób cieszył się już na tyle dużym zainteresowaniem, że nie zniknął bynajmniej z rynku. Zmienił jednak zastosowanie - celulozowe chusteczki sprzedawane były jako ręczniki do twarzy oraz chusteczki do demakijażu. Już w roku 1924 na rynek wypuszczono chusteczki Kleenex - dotychczas jest to popularny produkt w Stanach Zjednoczonych.

A jak wyglądała sytuacja w naszym kraju? W Polsce chusteczki higieniczne produkowane są od lat siedemdziesiątych. Przez dłuższy czas jednak nie cieszyły się na rodzinnym rynku zbyt dużym zainteresowaniem. Sytuacja ta zmieniła się dopiero po mniej więcej dwóch dekadach. Obecnie chusteczki higieniczne są używane powszechnie. Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez nich!

Jak powstają chusteczki higieniczne?

Chusteczki higieniczne produkowane są na podobnych zasadach, co produkcja papieru toaletowego. W ich skład wchodzi stuprocentowa celuloza, z której wytwarzane są niewielkie arkusze. Te z kolei łączone są w kilka warstw (zazwyczaj dwie, trzy lub cztery) i uzupełniane w markowy, tłoczony wzór. Im więcej warstw, tym produkt jest grubszy, bardziej chłonny i wytrzymały. Często również chusteczki higieniczne poddawane są na tym etapie procesowi aromatyzowania. Dzięki niemu możemy je spotkać w różnych, przyjemnych zapachach, niepodrażniających nosa.

Obecnie chusteczki higieniczne dostępne są w kieszonkowych opakowaniach, po 10 sztuk oraz w większych, kartonowych pudełkach, często występujących w dekoracyjnych wzorach i kolorach.

Zastosowanie chusteczek higienicznych nie ogranicza się wyłącznie do higienicznego oczyszczania nosa podczas kataru. Świetnie radzą sobie one również w roli produktu do usuwania makijażu lub pełnią doskonałą funkcję dekoracyjną, gdyż są podatne na składanie. Można ochronić w nich także z delikatny przedmiot lub zamortyzować nimi wstrząsy.

Szeroki wybór chusteczek higienicznych na rynku

Na rynku Polskim, jak i zagranicznym istnieje kilka firm, będących liderami w dziedzinie czystości i ochrony zdrowia. Poza własną produkcją, świadczą również usługi, które wprowadzają prawdziwe rewolucje higieniczne w wielu przedsiębiorstwach. Ich marka staje się wyznacznikiem wysokiej jakości oraz profesjonalnej obsługi. Ciągle poszerzając swą wiedzę, sięgają po innowacyjne rozwiązania, które optymalizują koszty firmy i znacząco podnoszą standard i prestiż firmy. W ich ofercie nie mogło zabraknąć więc chusteczek higienicznych o najlepszych właściwościach.

Głównymi przodownikami w produkcji chusteczek są:

Chusteczki higieniczne TORK

Firma Tork prócz doskonałych rozwiązań, gwarantujących wysoki poziom higieny w przedsiębiorstwach, dba również o luksus i komfort gości. Wie, że autentyczność gościnności tkwi w szczegółach, więc poszerza swą ofertę o produkty uzupełniające, w tym o chusteczki higieniczne i dozowniki do chusteczek higienicznych.

W katalogu firmy Tork znajdziemy między innymi:

Chusteczki Higieniczne KATRIN

Firma Katrin stanowi część Metsa Group, która jest jedną z najważniejszych grup przemysłu leśnego na świecie. Jej misją jest zapewnienie komfortu i najwyższej jakości, ekologicznych produktów, dodatkowo łatwych w użyciu. Mają one dawać poczucie bezpieczeństwa i higieniczności oraz uprzyjemnić atmosferę w miejscach pracy i obiektach publicznych.

Prócz tradycyjnych ręczników papierowych i papieru toaletowego, Katrin oferuje również liczne artykuły wspomagające utrzymanie wysokiego poziomu czystości, a wśród nich:

Chusteczki higieniczne CHEEKY PANDA

Marka Cheeky Panda powstała z myślą o wykorzystaniu doskonałych właściwości bambusa. Do wytwarzania produktów papierowych, używa wyłącznie naturalnych surowców, by być firmą w pełni przyjazną środowisku. Bambus, z którego w 100% wykonane są chusteczki higieniczne Cheeky Panda, działają nawilżająco, są miłe w dotyku, a co najważniejsze - mają działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Dodatkowo nie posiadają żadnych środków wybielających, zapachowych, ani zbędnych alergenów. Polecane więc są głównie alergikom i osobom skłonnym do problemów skórnych.

W ofercie Cheeky Panda znaleźć możemy:

Chusteczki higieniczne PAPERNET

Chusteczek higienicznych nie mogło zabraknąć również w ofercie marki PAPERNET. To nowa marka Grupy SOFIDEL, która jest drugim co do wielkości, europejskim liderem w produkcji papieru higienicznego. Stworzona głównie, by zaspokajać indywidualne potrzeby klientów, w różnych standardach jakości oraz wyróżniać się zrównoważoną higieną opartą o wszechstronne i trwałe produkty, łatwe w użyciu.

W katalogu firmy PAPERNET znajdziemy:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl