Wiele branży i miejsc pracy wymaga specjalnego zabezpieczenia pomieszczeń. Wszystko po to, aby zadbać o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo wszystkich pracowników. Szczególnie zwraca się na to uwagę w zakładach przemysłowych oraz laboratoriach, gdzie mamy styczność ze szkodliwymi substancjami oraz chemikaliami. W naszej ofercie dostępne są urządzenia, które pozwalają na kompleksowe zagospodarowanie strefy bezpieczeństwa. Oferujemy prysznice ratunkowe, oczomyjki stacjonarne oraz przenośne, natryski awaryjne i platformy natryskowe. Dokonując zakupu tych urządzeń mogą być Państwo pewni, że zostano spełnione wszystkie normy związane z bezpieczeństwem miejsca pracy.

Kiedy należy stosować natryski bezpieczeństwa?

Konieczność stosowania natrysków bezpieczeństwa regulują normy prawne, zatem brak ich w odpowiednich miejscach może pociągnąć nas do odpowiedzialności prawnej. Wynika to z ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Stosowanie tego typu urządzeń jest wymagane szczególnie w miejscach, gdzie mamy styczność z substancjami żrącymi, wybuchowymi, łatwopalnymi oraz istnieje niebezpieczeństwo poparzeń oraz zapalenia się odzieży, którą pracownicy mają na sobie. Z tego wynika, że o prysznicach ratunkowych, oczomyjkach i natryskach powinni pomyśleć szczególnie właściciele laboratoriów, szklarni oraz branże przemysłu chemicznego, odlewniczego oraz zajmujące się metalami ciężkimi.

Wymagania dotyczące natrysków bezpieczeństwa

Nasze urządzenia zostały przystosowane do ogólnych zasad, które wynikają z normy prawnej. Zatem gwarantują one bezpieczeństwo i spełniają swoją należytą funkcję w sytuacjach kryzysowych. Oczomyjki naszych producentów zostały tak skonstruowane, aby umożliwiały przemywanie obu oczu. Nie ma obawy, że po odkręceniu wody armatura samoczynnie się zamknie. Natryski ratunkowe charakteryzują się odpowiednim natężeniem strumienia wody, a armatura odcinająca dopływ wody otwiera się całkowicie przy obrocie dźwigni maksymalnie o 90 stopni. Korzystając z naszej oferty z pewnością odpowiednio i zgodnie z wymogami zagospodarują Państwo swoje miejsce pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl