Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Opcje przeglądania
Dystrybucja
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Myjka do oczu G15 stal nierdzewna Grabexim Myjka do oczu G15 stal nierdzewna Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

879,00 zł

Cena netto: 714,63 zł

szt.
Oczomyjka na nodze z misą G25-PED stal nierdzewna Grabexim Oczomyjka na nodze z misą G25-PED stal nierdzewna Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

999,00 zł

Cena netto: 812,20 zł

szt.
Prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką G02 stal nierdzewna Grabexim Prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką G02 stal nierdzewna Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

2 879,00 zł

Cena netto: 2 340,65 zł

szt.
Myjka do oczu i twarzy nakręcana na kran G1101 Grabexim Myjka do oczu i twarzy nakręcana na kran G1101 Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

1 259,00 zł

Cena netto: 1 023,58 zł

Oczomyjka mocowana do ściany G59 GRABEXIM Oczomyjka mocowana do ściany G59 GRABEXIM
Dystrybucja: HIG
Cena:

499,00 zł

Cena netto: 405,69 zł

szt.
Myjka do oczu na wężu G26 Grabexim Myjka do oczu na wężu G26 Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

879,00 zł

Cena netto: 714,63 zł

szt.
Oczomyjka nakręcana na kran G1100 Grabexim Oczomyjka nakręcana na kran G1100 Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

1 139,00 zł

Cena netto: 926,02 zł

szt.
Oczomyjka pojedyncza prosta mocowana do blatu 1100/5 TOF Oczomyjka pojedyncza prosta mocowana do blatu 1100/5 TOF
Dystrybucja: HIG
Cena:

853,99 zł

Cena netto: 694,30 zł

Oczomyjka ścienna z wężem 1,5m G16 Grabexim Oczomyjka ścienna z wężem 1,5m G16 Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

749,00 zł

Cena netto: 608,94 zł

szt.
Oczomyjka z misą mrozoodporna stal nierdzewna Grabexim Oczomyjka z misą mrozoodporna stal nierdzewna Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

2 489,00 zł

Cena netto: 2 023,58 zł

szt.
Oczomyjka z misą na nodze G25 stal nierdzewna Grabexim Oczomyjka z misą na nodze G25 stal nierdzewna Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

879,00 zł

Cena netto: 714,63 zł

szt.
Prysznic bezpieczeństwa naścienny z oczomyjką G03 Grabexim Prysznic bezpieczeństwa naścienny z oczomyjką G03 Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

1 499,00 zł

Cena netto: 1 218,70 zł

szt.

Oczomyjki - wyposażenie stanowisk bezpieczeństwa

Oczomyjki to natryski przeznaczone do przemywania oczu. Są to urządzenia, które przydają się na stanowiskach bezpieczeństwa w miejscach, gdzie istnieje ryzyko kontaktu z agresywnymi chemikaliami. Oczomyjki powinny być montowane we właściwej odległości od stanowisk pracy, w taki sposób, aby nic nie utrudniało dostępu do nich. Urządzenia tego typu przydają się w laboratoriach oraz w różnego typu zakładach przemysłowych. Z pomocą nowoczesnych oczomyjek można szybko usunąć skażenie z ciała pracownika.

Czy oczomyjki są obowiązkowe? Aktualne wymagania

Oczomyjki montuje się w miejscach, gdzie możliwy jest kontakt z niebezpiecznymi chemikaliami, np. w laboratoriach, szpitalach oraz zakładach przemysłowych. Zasadniczo montaż oczomyjki jest dobrym rozwiązaniem, gdy dostęp do wody jest w jakiś sposób utrudniony. Obowiązek montażu oczomyjek został uregulowany odpowiednimi przepisami prawnymi. Kiedy instalacja oczomyjek jest obowiązkowa?

Obecnie myjki do oczu powinny być montowane wszędzie tam, gdzie występuje ryzyko kontaktu z substancjami żrącymi. Nie jest istotna przy tym ilość substancji żrące ani rodzaj czynności, które wykonują pracownicy.

Obowiązek montaży natrysków awaryjnych reguluje rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.). Zgodnie z rozporządzeniem obowiązkowy jest montaż zarówno natrysków do przemywania oczu, jak i natrysków ratunkowych, przy użyciu których można obmyć całe ciało.

Bardzo ważny jest montaż natrysków bezpieczeństwa w odpowiedniej odległości od stanowiska pracy. Jeśli występuje ryzyko oblania środkami żrącymi lub zapalenia się odzieży ochronnej, natryski powinny zostać zainstalowane w odległości maks. 20 m w linii poziomej od stanowisk pracy. Dotyczy to zarówno pryszniców bezpieczeństwa do mycia całego ciała, jak i oczomyjek. Bardzo istotne jest, aby natryski te mogły być uruchomione samoczynnie albo w inny sposób, przy czym należy uwzględnić fakt, że sprawność osób korzystających z takich rozwiązań jest znacznie ograniczona. Natryski bezpieczeństwa muszą by

zasilane nieogrzewaną wodą. To urządzenia, które muszą działać prawidłowo niezależnie od warunków atmosferycznych.

O obowiązku montowaniu natrysków awaryjnych mówi także Rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 27 stycznia 1994 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy stosowaniu środków chemicznych do uzdatniania wody i oczyszczania ścieków (Dz. U. Nr 21, poz. 73). Według rozporządzenia natryski ratunkowe oraz środki do przemywania oczu powinny być zapewnione we wszystkich obiektach, w których przechowywane, używane albo transportowane są kwasy i zasady nieorganiczne. Za montażem natrysków ratunkowych przemawia fakt, że praca z substancjami żrącymi wiąże sie zawsze z ryzykiem wypadku. W przypadku skażenia ciała lub oczu bardzo ważna jest możliwość udzielenia szybkiej pomocy. I dlatego też oczomyjki oraz natryski ratunkowe są koniecznością.

Analiza ryzyka zawodowego a montaż natrysków bezpieczeństwa

Gdzie konkretnie w danym obiekcie i ile natrysków należy zamontować? Aby dobrze odpowiedzieć na to pytanie, warto przeprowadzić analizę ryzyka zawodowego, które wynika z stosowania konkretnej substancji żrącej. Wyniki takiej analizy mogą też wskazać inne, odpowiednie w konkretnym przypadku rozwiązania, które będą chronić przed skutkami wypadków z substancjami żrącymi. Należy jednak pamiętać, że nawet, jeśli w danym miejscu ryzyko jest niskie, nie zwalnia to z obowiązku montażu natrysków awaryjnych w pomieszczeniach pracy. Dotyczy to zarówno pryszniców do ciała, jak i pryszniców do oczu.

Jak działa oczomyjka?

Na rynku dostępne są zarówno urządzenia, które należy podłączyć do instalacji wodociągowej, jak i takie, które tego nie wymagają. W drugim przypadku w oczomyjce znajdują się pojemniki zawierające sterylny płyn do przemywania oczu.

Uruchomienie urządzenia jest bardzo proste - najczęściej za pomocą dźwigni lub pedału. Ponieważ użytkownik ma wolne ręce, może wykorzystać je do odpowiedniego przytrzymania powiek. Jeśli oczy miały kontakt z niebezpieczną substancją, warto podczas mycia szeroko rozewrzeć powieki i przytrzymać je, aby mieć pewność, że niebezpieczne substancje zostaną dokładnie usunięte. W tym miejscu warto zaznaczyć, że oczomyjka jest urządzeniem bardzo skutecznym. Jej czas działania wynosi 15 minut.

Dobrym rozwiązaniem są funkcjonalne oczomyjki przenośne, można z ich pomocą kontynuować przemywanie oczu podczas transportu poszkodowanej osoby do szpitala. Będą potrzebne jedynie dodatkowe butelki z płynem do przemywania.

Oznakowanie, testowanie i konserwacja oczomyjki

Przy montażu oczomyjek w zakładzie przemysłowym lub laboratorium trzeba oczywiście pamiętać o tym, aby rozwiązania te zostały odpowiednio oznakowane. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa pracowników, jeśli dojdzie do wypadku. Przede wszystkim miejsce, w którym ma znaleźć się oczomyjka, powinno być odpowiednio oświetlone. Nad samym urządzeniem musi znaleźć się znak informacyjny bezpieczeństwa, który odpowiada normie PN-93/N-01256/03.

Chyba dla każdego jest oczywiste, że funkcjonowanie oczomyjek musi zawsze pozostawać bez zarzutu. W praktyce oznacza to, że urządzenia tego rodzaju należy regularnie testować i konserwować. Co dokładnie należy robić, aby myjki do oczu zawsze nadawały się do użytku w awaryjnej sytuacji? Przede wszystkim warto je w ramach testu uruchomić przynajmniej raz w tygodniu. Regularne uruchamianie urządzenia oczyszcza rury z osadów, które mogłyby zatkać wyloty. Jeśli w trakcie takiego testu zostaną stwierdzone jakiekolwiek uszkodzenia, należy natychmiast przeprowadzić niezbędne naprawy.

W trakcie testów oczomyjki należy zwrócić uwagę na to, czy strumień wody jest równomierny. Jeśli to konieczne, rozkręć głowice natryskowe i wyczyść filtry urządzenia. Po skręceniu głowic sprawdź ponownie, czy wszystko działa bez zarzutu. Tego rodzaju testy natrysków bezpieczeństwa powinny być zawsze odnotowane w specjalnej tabeli kontrolnej.

Jakie są rodzaje oczomyjek?

Jeśli chodzi o myjki do oczu i twarzy, można zdecydować się na montaż jednego z kilku rodzajów urządzeń tego typu. W chwili obecnej oferowane są następujące oczomyjki:

Zasadniczo można zdecydować się zarówno na oczomyjki pojedyncze, jak i podwójne. Ten pierwszy typ wyposażony jest w jedną głowicę, drugi w dwie. Często myjki do oczu wyposażone są w zabezpieczające kapturki na głowicach, które chronią je przed zakurzeniem.

To jeszcze nie wszystko. Dostępne są kompletne zestawy ratunkowe, które łączą w sobie typowy natrysk ratunkowy z oczomyjką. Zazwyczaj tego rodzaju funkcjonalne zestawy ratunkowe połączone są z oczomyjką podwójną, posiadają także misę z wytrzymałego tworzywa ABS. Sam natrysk uruchamiany jest za pomocą dźwigni, natomiast uruchomienie misy może zajść z użyciem pedału lub dźwigni. To bardzo funkjonalne rozwiązanie, które sprosta wymaganiom nowoczesnych zakładów i laboratoriów.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze oczomyjek?

Jeśli jesteście zainteresowani nabyciem wysokiej klasy oczomyjek, zachęcamy do dobrego przemyślenia ich wyboru. To urządzenia, które są bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, stąd też warto dołożyć starań, aby zakład lub laboratorium wyposażyć w funkcjonalne, niezawodne myjki do oczu oraz natryski ratunkowe. Oto, co warto uwzględnić, przy wyborze oczomyjek:

Staramy się zawsze wychodzić naprzeciwko oczekiwaniom naszych klientów. W aktualnej ofercie znajdziecie wysokiej klasy oczomyjki stacjonarne i przenośne, zarówno modele pojedyncze, jak i podwójne. Oprócz tego oferujemy także wysokiej klasy platformy natryskowe oraz natryski awaryjne i prysznice ratunkowe. Nasze rozwiązania bazują na nowych technologiach. Bez problemu można je dopasować do wymagań panujących w konkretnym zakładzie badawczym albo przemysłowym. W razie jakichkolwiek pytań o oferowane przez nas rozwiązania zachęcamy do kontaktu. Na pewno uda nam się zaproponować Wam natryski bezpieczeństwa o odpowiednich parametrach technicznych, które sprostają Waszym wymaganiom.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl