W naszej ofercie znajdą Państwo baterie czasowe, które pozwalają na oszczędność wody nawet do 70%. Ich montaż, a także użytkowanie jest bardzo proste, co również wpływa na ich rosnącą ilość zwolenników. Znalazły one zastosowanie przede wszystkim w toaletach publicznych, gdzie bardzo istotna jest higiena oraz przystosowanie pomieszczenia do użytku zarówno przez osoby starsze, jak i dzieci i osoby niepełnosprawne. Baterie czasowe dostępne mamy dla umywalek, natrysków, pisuarów oraz WC.
Baterie czasowe wyposażone w mieszacze oraz zawory samozamykające
Oferujemy baterie czasowe wyposażone w mieszacze lub zawory samozamykające. Pierwsze rozwiązanie umożliwia podłączenie armatury do wody zimnej lub gorącej. Mieszacz termostatyczny zapobiega poparzeniom. Druga opcja z zaworem samozamykającym wykorzystywana jest przy możliwości podłączenia do wody zimnej lub zmieszanej. Użytkownik nie ma kontroli nas temperaturą wody i nie jest narażony na ewentualne poparzenia.
Szeroki asortyment baterii czasowych
Dysponujemy bardzo bogatym asortymentem baterii czasowych, co pozwala na dopasowanie urządzenia indywidualnie do potrzeb każdego Klienta, co przekłada się na jego zadowolenie i satysfakcję. Oferujemy baterie czasowe umywalkowe sztorcowe oraz ścienne. Te drugie, które wymagają przymocowania do ściany cieszą się obecnie dużą popularnością i coraz częściej można je spotkać w publicznych toaletach. W naszej ofercie dostępne są również baterie czasowe prysznicowe oraz całe zestawy i baterie czasowe pisuarowe i wc. W jednym miejscu mają Państwo wszystkie dostępne urządzenia, które są niezbędne do wyposażenia w pełni toalety publicznej. Każda bateria została wykonana z niezwykłą starannością. Jest nie tylko praktyczna, ale również estetycznie się prezentuje. Pasuje do nowoczesnego wystroju, jak również klasycznych, małych toalet. Nasze urządzenia podniosą standard każdego miejsca oraz dadzą poczucie komfortu każdemu użytkownikowi.
Jak wybrać odpowiednią baterię łazienkową do umywalki, wanny i kabiny prysznicowej?
Bateria czasowa łazienkowa to niezbędny element urządzania łazienek oraz toalet w każdym domu. Jako użytkowa część sprzętu łazienkowego zarównia bateria do wanny, kabiny prysznicowe, bidetu jak i bateria umywalkowa powinny być funkcjonalne, praktyczne i wygodne. Ponadto jako element wystroju powinny także dobrze prezentować się od strony wizualnej. Wybór odpowiedniej baterii łazienkowej zależy od naszych preferencji oraz rodzaju sprzętu, który posiadamy.
Dostępne baterie łazienkowe czasowe
Współcześnie w każdym sklepie budowlanym mamy dostęp do niezwykle szerokiej gamy produktów. Producenci baterii łazienkowych nie odstają od innych firm pod względem kreatywności i innowacyjności. Dzięki temu możemy nie tylko wybrać ładną i wygodną baterię, ale również taką która pozwoli nam oszczędzać wodę i będzie bezpieczna dla wszystkich użytkowników.
Baterie termostatyczne
Ten rodzaj baterii jest coraz częściej wybierany, zwłaszcza przez osoby, które mają pod swoimi skrzydłami malutkie dzieci lub osoby starsze. Wynika to głównie z tego, że dzięki funkcji kontroli temperatury żaden użytkownik nie ulegnie poparzeniu. Wystarczy ustawić optymalny poziom ciepła. Niewątpliwie jest również rozwiązanie dodające naszej łazience komfortu. Oszczędzamy także energię, która zostałaby zużyta do niepotrzebnego podgrzewania wody do wyższych temperatur. Dodatkowo niektóre baterie łazienkowe są wyposażone w tak zwany system cold tuch. Służy on ograniczeniu do minimum wpływu cyrkulacji ciepłej wody na obudowę baterii, dzięki czemu nie staje się ona gorąca w dotyku.
Brak halasu - regulator szumu
Bardzo często tryb naszego życia oraz charakter pracy powodują, że korzystamy z prysznica bardzo wcześnie rano lub późno w nocy. Szum wody lejącej się z prysznica lub natrysku, zwłaszcza gdy wokół panuje cisza, wytwarza spory hałas. Producenci baterii do kabin prysznicowych postanowili rozwiązać ten problem. Dlatego też wiele modeli baterii łazienkowych wyposażonych jest w reduktor szumów, co pozwala na znacznie bardziej ciche użytkowanie prysznica lub natrysku.
Oszczędność wody, energii i chemikaliów
Wybierając odpowiedni rodzaj baterii umywalkowej lub innej możemy również zadbać o oszczędność wody i energii. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi wskazówkami. Po pierwsze należy wybierać takie baterie, które mają klasę przepływu A+, ponieważ zużywają one znacznie mniej wody, niż inne typy (do 5 litrów na minutę). Wszystko to dzięki zainstalowanym wewnątrz baterii perlatorom, które służą do napowietrzania strumienia wody. Na rynku dostępne są także baterie redukujące poziom ciśnienia wody a także takie, które posiadają ogranicznik jej przepływu. Po drugie powinniśmy rozważyć montaż głowicy ECO. Jej działanie polega na tym, że nawet jeśli otworzymy mieszacz na pozycji centralnej z kranu nadal będzie leciała wyłącznie zimna woda. Dopiero przemieszczenie mieszacza bezpośrednio na stronę ciepłej wody spowoduje podwyższenie jej temperatury. Zapobiega to nadmiernemu zużywaniu wody ciepłej, która de facto często leci z kranu niepotrzebnie, z przyzwyczajenia i niejako przez przypadek. Po trzecie należy pamiętać, że prostsze czyszczenie baterii łazienkowej również skutkuje oszczędnością czasu, energii, wody i środków chemicznych. Niektóre modele baterii pokryte są specjalną powłoką chroniącą je przed pojawianiem się na nich odcisków palców. Ponadto im mniejsza możliwość pozostawania na różnych elementach baterii osadów tym lepiej dla nas.
Baterie czasowe nad wannę
Jeśli chodzi o baterie łazienkowe do wanien to możemy wybrać baterie stojące, ścienne lub podtynkowe. Baterie ścienne są przeważnie instalowane jako bezpośrednie połączenie do rur. Na ich wyposażenie składają się wylewka oraz wąż prysznicowy zakończony oczywiście słuchawką. Znaczna większość modeli wymaga każdorazowego użycia przełącznika jeśli chcemy skierować strumień wody do węża prysznicowego. Baterie podtynkowe składają się dwóch elementów. Pierwszy z nich to część instalacji montowana w środku ściany - jest ona zatem ukryta. To właśnie ta część jest podłączana do rur. Natomiast drugi element zakładany jest na wykończonej ścianie i jest to ta część instalacji którą widzimy. Montując baterię do wanny mamy wybór, czy umieścić ją na obudowie czy na obrzeżu. W obu wypadkach bardzo istotnym jest, aby wybrać odpowiednią długość wylewki. Jeśli strumień wody, który z niej leci, będzie padał bezpośrednio na ściankę wenny bardzo szybko powstanie na niej nieestetyczny, trudny do usunięcia zaciek. Trzecią opcją jest wybór baterii stojącej. Zdaniem niektórych osób nadaje to ekstrawagancji wystroju wnętrza łazienki.
Kabina prysznicowa
Równie szeroki wybór dotyczy baterii montowanych pod prysznicem. Można tutaj zastosować prostą baterię ścienną wyposażoną wyłącznie w rączkę prysznicową ze słuchawką. Jednakże dużo częściej wybierane są baterie podtynkowe wyposażone w wylewki i część prysznicową, która znajduje się na ruchomym uchwycie. Ciekawym rozwiązaniem jest również deszczownica. Jej nazwa wiąże się z tym ilość otworów w tego rodzaju natrysku sprawia, że strumień wody przypomina deszcz. Deszczownicę instaluje się na suficie albo na ścianie (jeśli jest ona wyposażona w specjalny uchwyt). Trzeba jednak pamiętać o tym, że deszczownice mają większą średnicę niż zwyczajne rodzaje baterii. Niektóre modele deszczownic wyposażone są w dysze do hydromasażu.
Baterie umywalkowe czasowe
Baterie umywalkowe są analogiczne do tych, które są dostępne także do bidetów. Różnorodność tego typu baterii jest ogromna. Wymienianie zacząć można od baterii sztorcowych, które instalowane są bezpośrednio w otworze mieszczącym się w umywalce. Jednak coraz częściej zamiast umywalek tradycyjnych wybierane są takie, które montuje się na blatach. W prosty sposób można dopasować do nich tak zwaną baterię nablatową. Jak wskazuje nazwa, nie jest ona montowana na umywalce, tylko na blacie. Dodatkowo do umywalek również dostępne są baterie ścienne. Przy ich montaż należy pamiętać o tym, by znalazły się one na wygodnej dla nas wysokości. Każdy rodzaj baterii umywalkowych ma swoje charakterystyczne cechy. Dostępne są zarówno baterie wyposażone w mieszacze, jak i takie z dwoma kurkami (niegdyś było to rozwiązanie powszechne a dzisiaj uważa się je za raczej nietuzinkowy element wystroju łazienki). Ponadto nowsze wersje baterii posiadają “automatyczny” korek uruchamiany za pomocą małej, prostej dźwigni. Innymi słowy możemy zatkać umywalkę bez użycia staromodnego, gumowego korka.
Oczywiście dobierając baterię łazienkową skupiamy się także na jej prezencji. Również w tym zakresie producenci postarali się o to, abyśmy mieli szeroki wybór. Oprócz różnorodności kształtów kranów - od kwadratowych do owalnych, od małych i szerokich po długie, wąskie niczym łabędzie szyje - możemy także dobrać wieloraką kolorystykę. Najbardziej popularne są baterie o barwie srebrnej, białej, czarnej i beżowej. Możemy także zadecydować czy chcemy mieć baterię “błyszczącą” czy matową.
Jaką baterię czasową wybrać dla siebie?
Rozglądając się w dowolnym dobrze wyposażonym markecie budowlanym lub sklepie z armaturą na pewno znajdziemy coś dla siebie. Model i wygląd baterii łazienkowej w prosty sposób możemy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Należy zatem skupić się na tym jakich konkretnie udogodnień potrzebujemy.
Dobrym przykładem są perlatory, które aktualnie znajdują się już niemal w każdym modelu baterii. Jednakże te najczęściej użytkowane dobrze byłoby wybrać pod kątem wyposażenia w bezdotykowe uruchamianie przepływu wody na 30-50 sekund. To idealnie rozwiązanie do toalet biurowych i publicznych. Niekoniecznie także świetny design wiąże się z funkcjonalnością. Po pierwsze - im bardziej zawiły kształt kranu, tym trudniej wyczyścić taką baterię. Po drugie - jeśli wylot wylewki nie jest skierowany jak najbardziej ku dołowi utrudnia to wypływanie kropel wody i ułatwia powstawanie osadów. Również komfortowa deszczownica może okazać się złym wyborem jeśli nie chcemy przy każdym użyciu prysznica moczyć głowy.
Jak widać ilość dostępnych baterii łazienkowych jest dosyć pokaźna. Cechują się one różnymi stylami i wysokim poziomem innowacyjności. Warto zatem dobrze zastanowić się zanim dokonamy zakupu.