Masz pytanie? 
 tel: 733 888 555 
Kontakt

kontakt ze sklepem

PKN Orlen wyprodukował płyn do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym 0

W Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL w Jedliczu powstała pierwsza partia płynu odkażającego. Płyn do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym w pierwszej kolejności trafi do Agencji Rezerw Materiałowych, a kolejno pojawi się na stacjach Orlen i w innych lokalizacjach.

orlen oil płyn do dezynfekcji

Płyn do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym będzie dostępny

Kilka godzin temu Dyrektor Wykonawcza ds. Komunikacji Korporacyjnej PKN Orlen poinformowała na swoim Twitterze, że pierwsza partia płynu do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym jest już gotowa i właśnie przemierza drogę do Agencji Rezerw Materiałowych. Zgodnie z informacjami udostępnianymi przez Polski Koncern Naftowy kolejne partie płynu trafią właśnie na stacje Orlen. Wśród odbiorców mają się jednak znaleźć również inne podmioty gospodarcze, a produkcja będzie realizowana w granicach możliwości. Możliwości te są jednak spore, ponieważ z założenia w Orlen OIL produkowane ma być 750 tys. litrów płynu tygodniowo.

płyn do higienicznej dezynfekcji rąk orlen

Jak powstaje płyn do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym?

Płyn do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym produkowany przez Orlen OIL jest oficjalnie dopuszczony do obrotu. Jego skuteczność potwierdził Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Płyn produkowany obecnie przez PKN Orlen powstaje w odpowiednio przystosowanej części Zakładu Produkcyjnego Orlen OIL w Jedliczu. Na co dzień w obiekcie odbywa się produkcja płynów i smarów dedykowanych branży motoryzacyjnej. W związku z zagrożeniem wirusowym rozpoczęto produkcję płynu do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym, którego receptura oparta jest na certyfikowanym etanolu. Płyn do dezynfekcji dostarczany będzie w 5 litrowych, odpowiednio oznaczonych opakowaniach.

Skuteczność działania płynu uwarunkowana jest jego składem, w tym również jakością komponentów i proporcjami ich zastosowania. Warto więc w tym względzie zaufać specjalistom. Domowe płyny na własny użytek wytwarzać należy wyłącznie w oparciu o sprawdzone informacje. Co więcej, płyny do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym wkrótce mają pojawić się również w aptekach. Najprawdopodobniej płyn wydawany będzie porcjami, z zastosowaniem czystych pojemników aptecznych lub tych dostarczonych przez klientów.

Z półek sklepowych zniknęły płyny do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym. Choć zapowiada się rychłe dostawy, półki pozostają puste. Według ostatnich doniesień w niedługim czasie sytuacja ta ma ulec zmianie. Płyny dezynfekujące znajdziemy na stacjach Orlen, w aptekach, a najprawdopodobniej również w innych lokalizacjach. Warto zarazem pamiętać, że tego typu płyny nie mogą być sprzedawane za pośrednictwem Allegro czy OLX - ma to związek z obserwowanym skokiem cen, zupełnie nieadekwatnym względem wartości oferowanych produktów.

Instrukcja dezynfekcji rąk - gotowa do wydrukowania :-)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium