Masz pytanie? 
 tel: 733 888 555 
Kontakt

kontakt ze sklepem

Czym umyć ręce po orzechach włoskich? 0

Nie jest tajemnicą, że świeże orzechy włoskie pozostawiają na dłoniach nieestetyczne, trudne do zmycia plamy. Przyjemność płynąca z jedzenia orzechów trzeba więc przypłacić zabrudzeniami. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, by się ich pozbyć. Czym umyć ręce po orzechach włoskich? Jak usunąć plamy z orzecha włoskiego?

Jak umyć ręce po orzechach włoskich?

Orzechy włoskie są bogate w juglon, który powoduje zabrudzenia. Dlatego podczas zbiorów świeżych orzechów, jak też później w czasie ich obierania, pojawiają się trudne do usunięcia plamy. Czym domyć ręce po orzechach? Tradycyjne metody, jak chociażby mycie rąk wodą z mydłem, nie pomogą. Tu konieczne jest zastosowanie sprawdzonych metod. A więc czym zmyć sok z orzechów włoskich?

orzechy włoskie

  1. Cytryna lub kwasek cytrynowy

    Właściwości rozjaśniające cytryny są powszechnie znane i sprawdzą się również w tym przypadku. Jak myć ręce po obieraniu orzechów? Można wyczyścić plamy na wiele sposób. Pierwszym z nich jest pocieranie rąk przekrojoną na pół cytryną. Kolejny sposób to płukanie rąk w soku wyciśniętym z jednej lub dwóch cytryn rozcieńczony ciepłą wodą. Alternatywą jest mycie rąk w roztworze z kwaskiem cytrynowym. Dla dobrych efektów ważna jest cierpliwość, ponieważ rozjaśnianie plam jest czasochłonne.

  2. Ocet winny

    Czym wyczyścić ręce po orzechach włoskich? Sprawdzi się również ocet. Wystarczy nasączyć octem wacik kosmetyczny i pocierać zabrudzone powierzchnie skóry. W tym przypadku również przyda się odrobina cierpliwości. Plamy należy przecierać aż do skutku lub połączyć kilka sposobów, by szybciej cieszyć się efektami.

  3. Peeling, czyli złuszczanie naskórka

    Jak domyć ręce po orzechach? Gdy rozjaśnianie nie jest pomocne pozostaje już tylko złuszczanie naskórka. W tym celu warto wykonać domowy peeling. Przyrządzenie takiego kosmetyku jest bardzo proste. Należy przygotować odrobinę gruboziarnistego cukru lub soli morskiej oraz kilka kropli oleju, np. oleju lub oliwki do ciała. Tak przygotowaną mieszanką należy pocierać dłonie, by dokładnie je oczyścić, a przy okazji usunąć martwy naskórek wraz z zabrudzeniami.

Czym umyć ręce po orzechach a jakich specyfików unikać?

Zdecydowanie nie zaleca się, by myć ręce preparatami do tego celu nieprzeznaczonymi. Nie sprawdzą się więc środki chemiczne, odplamiające ani inne tego typu specyfiki. Wykorzystywać należy naturalne substancje lub kosmetyki do oczyszczania. Warto zrezygnować również z innych silnych preparatów, jak chociażby amoniak. Choć substancja ta rozpuszcza zabrudzenia jednocześnie może przyprawić o niemały ból głowy.

Ponadto niemniej istotna od tego, jak umyć ręce po orzechach, jest kwestia zapobiegania ich zabrudzeniu. W czasie zbierania, oczyszczania lub obierania świeżych orzechów włoskich warto wyposażyć się w rękawiczki, zabezpieczyć ubrania i nie dotykać twarzy. Tym samym, żmudne mycie rąk po orzechach nie będzie już konieczne.

Podsumowując: jak wyczyścić ręce po orzechach włoskich? Gdy na rękach pojawią się trudne do usunięcia plamy nie warto panikować. Plamy znikną po pewnym czasie, a w celu przyspieszenia tego procesu warto sięgnąć po naturalne wybielacze, takie jak sok z cytryny.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium