Masz pytanie? 
 tel: 733 888 555 
Kontakt

kontakt ze sklepem

Czy papier toaletowy można mrozić i jaka jest jego data ważności? 0

Epidemia koronawirusa wywróciła życie ludzi na całym świecie do góry nogami. W obawie przed utratą komfortu i środków higieny wiele osób udało się do sklepów, by zrobić zakupy nieco bardziej obfite niż zwykle. Wśród produktów deficytowych znalazły się nie tylko żele do dezynfekcji ale także papier toaletowy. Czy papier toaletowy można mrozić? Jaka jest data ważności papieru toaletowego? Jak przedłużyć żywotność papieru toaletowego? Podpowiadamy!

Czy papier toaletowy można mrozić?

Papier toaletowy szybko zniknął z półek hipermarketów i stał się produktem na wagę złota. Na szczęście, nie ma zagrożenia niedoborem środków higieny. Niedawno półki zapełniły się na nowo, a masowe zakupy nie są już elementem dnia codziennego. Pojawił się jednak naglący problem - co zrobić z zakupionym papierem toaletowym, jeśli jego ilość jest naprawdę duża?

papier toaletowy mrożenie w lodówce

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy papier toaletowy można mrozić. Niestety, nie byłby to dobry pomysł. Wynika to z faktu, że zamrożony papier toaletowy należy kolejno rozmrozić pod wpływem cieplejszych temperatur. Tymczasem w procesie owego rozmrażania papier najzwyczajniej w świecie zamoknie. Nawet, gdy zostanie osuszony najprawdopodobniej straci swą miękkość i właściwości chłonne. Tym samym, nie będzie się już nadawał do użytku. Często pojawia się także pytanie: czy papier toaletowy rozpuszcza się w wodzie? Można powiedzieć, że papier toaletowy rozpuszcza się w wodzie. Jest to jednak określenie potoczne. Papier toaletowy nie tyle rozpuszcza się w wodzie, co raczej jest poddawany procesom szybkiego rozkładu, podobnie jak inne wyroby celulozowe.

Należy jednak zadać sobie dodatkowe pytanie: czy mrożenie papieru toaletowego jest konieczne? Otóż nie! Wynika to z faktu, że papier toaletowy jest produktem niezwykle żywotnym. Zatem pojawiają się kolejne pytania: jaka jest data ważności papieru toaletowego?

Jaka jest data ważności papieru toaletowego?

Papier toaletowy z reguły nie posiada daty ważności. W polu termin ważności producenci podają „nieograniczony”. I rzeczywiście, papier toaletowy odznacza się nieograniczoną datą ważności! Natomiast na opakowaniu powinna widnieć data produkcji. Posiłkując się tą datą można określić, że przez najbliższe kilka lat papier toaletowy będzie przydatny do użytku. Tak określona data przydatności papieru toaletowego jest jednak wyłącznie datą umowną. Odpowiednio przechowywany papier toaletowy mógłby zachować swe walory znacznie dłużej! Warto więc zastanowić się nad kwestią: jak przedłużyć żywotność papieru toaletowego?

Jak przedłużyć żywotność papieru toaletowego?

Aby przedłużyć żywotność papieru toaletowego wystarczy przechowywać go w opakowaniu. Z reguły, plastikowe opakowanie chroni papier przed działaniem wilgoci, mikroorganizmów i innych czynników zewnętrznych. Jeśli jednak opakowanie zostało już usunięte, należy zadbać o dodatkowe zabezpieczenie. Jak przechowywać papier toaletowy, by przedłużyć jego żywotność? Najprostszym wyjściem jest umieszczenie czystego papieru w zastępczych opakowaniach foliowych lub innych opakowaniach nieprzepuszczających wilgoci. Tak opakowany papier może być przechowywany w każdych warunkach, chociażby w pomieszczeniu gospodarczym, na strychu lub w piwnicy.

Jeśli jednak w pomieszczeniu warunki są doskonale, a więc powietrze nie jest zawilgocone i nie ma zagrożenia zalaniem - wystarczy zadbać o czystość. Papier toaletowy nierzadko przechowywany jest w ozdobnych koszyczkach i innych dekoracyjnych pojemnikach. Warto regularnie odkurzać zakamarki pojemników, by nie dopuścić do zanieczyszczenia papieru. To wystarczy, by na długo cieszyć się zapasami papieru toaletowego!

Zatem: czy papier toaletowy można mrozić? Jaka jest data ważności papieru toaletowego? Jak przedłużyć żywotność papieru toaletowego? Podsumowując, papier toaletowy jest produktem łatwym w przechowaniu. Ochrona przed wilgocią i zanieczyszczeniami jest wystarczająca, by maksymalnie przedłużyć jego żywotność - a ta, jak podają producenci, jest nieograniczona.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium