Zawory kulowe - budowa i zastosowanie 0

Zawory kulowe to rozwiązanie wykorzystywane bardzo często w instalacjach wody, powietrza, mediów płynnych i gazowych, paliw, chemikaliów itd. Tego typy zawory używane są obecnie bardzo chętnie, prawie całkowicie wyparły stosowane kiedyś powszechnie zawory grzybkowe. Wysokiej klasy zawory kulowe znajdziecie także w asortymencie naszego sklepu internetowego. Mamy nadzieję, że uda Wam się znaleźć zawory kulowe, które sprostają Waszym oczekiwaniom. Nasza oferta obejmuje zawory produkowane przez firmę LD, która nie przypadkiem uchodzi za lidera wśród producentów zaworów kulowych.

Jak zbudowany jest zawór kulowy?

Jak sama nazwa wskazuje, najważniejszym elementem tego rodzaju zaworów jest kula, która posiada otwór przelotowy. Kula ta znajduje się w korpusie zaworu, który to korpus wyłożony jest specjalnym uszczelnieniem. Zawór kulowy posiada dźwignię regulacji jego otwarcia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zawory kulowe wyróżniają się wyjątkową szczelnością. Co istotne, wystarczy do ich zamknięcia tylko 1/4 obrotu.

Jeśli chodzi o wysokiej jakości zawory kulowe o przeznaczeniu przemysłowym, zazwyczaj ich korpus wykonany jest ze stali nierdzewnej lub mosiądzu. To samo zresztą tyczy się kuli zaworu. Samo uszczelnienie natomiast wykonane jest z teflonu lub teflonu dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym. Warto w tym miejscu podkreślić, że ciśnienie robocze zaworów kulowych o przeznaczeniu przemysłowym mogą wynosić nawet do kilkudziesięciu bar.

Zawory kulowe LD - najwyższa jakość

Zależy nam na zadowoleniu naszych klientów. Dlatego też oferujemy Wam wyłącznie produkty najwyższej jakości. W naszym asortymencie znajdziecie zawory kulowe wyprodukowane przez firmę LD - to jeden z wiodących producentów tego rodzaju rozwiązań. LD, firma z siedzibą w Czelabińsku, produkuje wysokiej klasy zawory kulowe dla przemysłu chemicznego, do oleju, gazu, sieci chłodniczych i sieci ciepłowniczych. Warto zaznaczyć, że każdy pojedynczy zawór kulowy LD jest sprawdzany pod względem jakości. Zawory tego cenionego producenta, przez wystawieniem ich na sprzedaż, są poddawane próbie ciśnieniowej, a następnie dodatkowo sprawdzane przez dział kontroli jakości.

Fabryka LD już od roku 2002 produkuje zawory kulowe, które sprzedawane są z powodzeniem na całym świecie. Firma zatrudnia ponad 800 osób. Ze swej strony chcielibyśmy podkreślić jeszcze, że zawory kulowe LD to gwarancja najwyższej jakości. Świadczy o tym chociażby fakt, że z zaworów tej firmy korzystają wielkie koncerny, jak np.: Rosneft, Forutm, Modenergo oraz Gazprom.

Każdy zawór kulowy LD posiada certyfikat CE, a także atest 3.1 zgodnie z normą EN10204. Zawory te cechują się wyjątkową szczelnością (klasa szczelności A). W chwili obecnej możecie w asortymencie LD znaleźć zawory kulowe o średnicach od DN 10 do DN 1200, które wytrzymują ciśnienie do 40 bar. Dostępne są zarówno zawory zamykające, jak i regulacyjne.

Rodzaje zaworów kulowych

Na rynku znajdziecie zawory kulowe o różnych przeznaczeniu. Do często wybieranych rozwiązań zaliczają się następujące zawory:

  • zawór kulowy ½ - z jego pomocą można z powodzeniem przyłączyć wężyk hydrauliczny w instalacji wodnej;

  • zawór kulowy 2 cale - najczęściej pełni rolę głównego zaworu doprowadzającego wodę do mieszkania;

  • zawór kulowy 3 cale - to rozwiązanie, które sprawdzi się na odcinku doprowadzającym wodę do instalacji wodnej w domu;

  • zawór kulowy kątowy - jego cechą charakterystyczną jest motylek zamiast klasycznej dźwigni. Taki zawór przy się wszędzie tam, gdzie brak miejsca na inne rozwiązanie;

  • zawór kulowy z filtrem - wbudowany filtr zatrzymuje zanieczyszczenia, które nie przedostają się do dalszych rejonów instalacji.

Mamy nadzieję, że uda Wam się w naszym asortymencie znaleźć odpowiedni zawór kulowy. W razie potrzeby służymy naszym wsparciem przy wyborze odpowiednich rozwiązań. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania o oferowane przez nas zawory kulowe LD.

Zawór kulowy i jego zastosowanie

Najczęściej zawory kulowe wykorzystywane są jako zawory zamykające. Jednak na rynku dostępne są także zawory kulowe z napędem elektrycznym, pneumatycznym albo hydraulicznym, które wyposażono w pozycjoner stopnia otwarcia. Tego typu zawory kulowe można wykorzystać także w celu regulacji przepływu.

Trzeba zaznaczyć, że zawory kulowe mają naprawdę szerokie zastosowanie. W gospodarstwach domowych zawory kulowe stosowane są w instalacjach doprowadzających zimną i ciepłą wodę. To właśnie z pomocą zaworów kulowych można szybko odciąć dopływ wody, a następnie go przywrócić. Wielkim atutem jest wspominana wysoka szczelność takich zaworów. Zamknięcie ich nikomu nie powinno sprawić kłopotu. Standardowo zawory kulowe są wykorzystywane również w instalacjach gazowych i centralnego ogrzewania. Oprócz tego zawory kulowe są często wykorzystywane w przemyśle, chociażby jako zawory odcinające w branży rafineryjnej oraz chemicznej. Zawór kulowy to także standardowe rozwiązanie, które pełni rolę kurka w rurociągach gazowych. Zawory tego rodzaju używane są także pod wodą przy wydobyciu ropy naftowej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl