Masz pytanie? Napisz do nas! sklep@higieniczny.pl 
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

Uchwyt na papier toaletowy bez wiercenia 0

Akcesoria łazienkowe mocowane bez użycia wkrętów cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Główną zaletą tego rodzaju rozwiązania jest łatwy montaż i możliwość wprowadzania częstych zmian w aranżacji. Dzięki nowoczesnym technikom montażu takie elementy wyposażenia, jak półka, wieszak na ręcznik, czy uchwyt na papier toaletowy mogą stanowić stabilne i efektowne dodatki do łazienki. W dalszej części tekstu wymieniamy dostępne na rynku sposoby nieinwazyjnego montażu akcesoriów łazienkowych i przedstawiamy wynikające z tego korzyści.

Na czym polega bezinwazyjny montaż akcesoriów łazienkowych?

Decydując się na nieinwazyjny montaż akcesoriów łazienkowych, jak np. półka z lustrem, wieszak na ręcznik, czy uchwyt na papier toaletowy bez wiercenia warto zapoznać się ze sposobami ich mocowania. Poszczególni producenci stosują w tym zakresie różne technologie, nadając im odpowiednie nazwy własne.

Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie do montażu przyssawek, które umożliwiają łatwą i szybką zmianę umiejscowienia elementu na ścianie łazienki. Istotnym mankamentem jest jednak ograniczona nośność takich komponentów, która maleje pod wpływem różnic temperatur lub zmian wilgotności powierzchni.

Druga opcja to akcesoria zawierające w zestawie adapter z klejem zabezpieczonym folią, która po ściągnięciu pozwala przytwierdzić akcesorium do określonego miejsca na ścianie. Rozwiązanie to jest przeznaczone do mocowania drobnych przyborów łazienkowych, jak kubki do płukania zębów, dozowniki do mydła w płynie, czy tradycyjne mydelniczki. Dopuszczalne obciążenie zamontowanego elementu wynosi tutaj 8 kg. Sam montaż przebiega łatwo i błyskawicznie.

uchwyt na papier toaletowy bez wiercenia TESA

Systemy mocowania dedykowane dla dużych obciążeń

Innym wariantem są systemy wykorzystujące właściwości próżni do stabilnego umocowania większych akcesoriów łazienkowych. W tym przypadku ich deklarowana obciążalność wynosi około 30 kg. Montaż odbywa się poprzez przyłożenie do ściany adaptera, z którego za pomocą dołączonej do zestawu strzykawki należy wyssać powietrze. Na przymocowany w ten sposób adapter wystarczy tylko nałożyć określony element i jest on gotowy do użytku.

Kolejny system mocowania, określany niekiedy przymiotnikiem turbo, polega na zastosowaniu specjalnych pasków lub taśmy 3M nasyconych silnie wiążącym klejem, który po demontażu nie pozostawia na powierzchni żadnych śladów. Tutaj nominalna nośność konstrukcji przytwierdzonej do ściany łazienkowej wynosi 40 kg.

Istnieją również takie rozwiązania, gdzie nośność mocowanych akcesoriów wynosi aż 80 kg! W tego typu systemach wykorzystuje się specjalnie opracowane kleje, które po 24-godzinnym zaschnięciu pozwalają zamontować wybrany komponent.

uchwyt na papier toaletowy wenko

Akcesoria łazienkowe bez wkrętów - liczy się nie tylko funkcjonalność

Poza oczywistym względem praktycznym nowoczesne elementy wyposażenia łazienki wyróżniają się również wysoką jakością użytych materiałów i ciekawym designem. Nie wymagające wiercenia akcesoria łazienkowe ze stali, aluminium lub poliwęglanu to produkty wyjątkowo trwałe, eleganckie i dające możliwość łatwej zmiany umiejscowienia na ścianie. O popularności wskazanego rozwiązania świadczy wiele pozytywnych opinii i recenzji klientów, którzy zdecydowali się na ich zakup. Argumentem skłaniającym do wyboru tego rodzaju dodatków może być również konieczność wynikająca z ograniczonej przestrzeni, co ma swoje znaczenie w przypadku małych i ciasnych łazienek. W takich pomieszczeniach umieszczone blisko siebie: szafka na kosmetyki, półka łazienkowa i uchwyt na papier toaletowy bez wiercenia nie wywołają efektu przytłoczenia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl