Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Kontakt

kontakt ze sklepem

Tork PaperCircle® nowe oblicze recyklingu 0
Tork PaperCircle® nowe oblicze recyklingu

Oczywistą kwestią jest, że wtórne przetworzenie użytego surowca jest znacznie tańsze, niż ponowny proces jego pozyskiwania. Recykling stanowi więc jedną z głównych metod ochrony środowiska, która w znacznym stopniu zmniejsza ilość odpadów oraz ogranicza zużycie naturalnych surowców. Dba tym samym o ekosystem, zabezpieczając go przed destrukcją człowieka i jego totalną zagładą.

Firma Tork, będąca częścią globalnego lidera Essity, działającego w branży higieny i ochrony zdrowia od zawsze szuka pomysłów i rozwiązań, które pomagają podnieść jakość życia, opierając się na jak najbardziej ekologicznych metodach, z myślą o dobru naszej planety, oszczędzając jednocześnie czas i pieniądze swoich klientów. Dba więc o każdy etap produkcji swoich produktów, zaczynając od pozyskiwania surowców, przez ich projektowanie i tworzenie, na recyklingu odpadów kończąc.

Tork przykłada szczególną uwagę do bezpieczeństwa i ekologicznych rozwiązań. Dokłada wszelkich starań, aby produkty spełniały najbardziej rygorystyczne standardy odnawialności, potwierdzone certyfikatami eko i były przyjazne dla człowieka. Jednak dla tak szanującej się firmy, jak Tork to ciągle za mało.

Badając raporty Międzynarodowych Organizacji Ekologicznych, które jasno donoszą, iż w wielu krajach wciąż produkuje się za mało papieru z recyklingu, marka Tork stworzyła pierwszą na świecie usługę recyklingu ręczników papierowych Tork PaperCircle!

Co oznacza Tork PaperCircle?

Na całym świecie dąży się do wprowadzenia całkowitego systemu regeneracyjnego, jakim jest gospodarka obiegu zamkniętego. Sukcesywnie tworzy się zamknięte pętle procesów w różnych segmentach gospodarki, które mają na celu minimalizować zużycie surowców oraz emisję dwutlenku węgla podczas niszczenia odpadów. Innymi słowy, nic w przyrodzie nie powinno ginąć, jedynie zmieniać swą postać.

Tork PaperCirlce wprowadza również innowację do takich zakamarków rynku, jak publiczne łazienki i toalety, oferując usługę recyklingu ręczników papierowych. To rozwiązanie nie tylko wpłynie na prestiż firmy, ale wzbudzi zachwyt wśród gości i zdecydowanie poszerzy świadomość problemu wśród wszystkich odwiedzających. Tork PaperCircle godnie zaprezentuje zaangażowanie przedsiębiorstwa w dobro środowiska, co z pewnością wpłynie na renomę marki oraz zaufanie klientów.

Jak działa Tork PaperCircle?

Chcąc skutecznie zamknąć higieniczny obieg oraz efektownie i płynnie wdrożyć metodę TorkPaperCircle do swojej firmy, warto dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda ten system.

  • W łazience zostaje zamontowany osobny pojemnik na odpady, oznaczony specjalnym komunikatem dla ręczników papierowych, przeznaczonych do ponownego przetworzenia.

  • Personel sprzątający zostaje odpowiednio przeszkolony z zakresu opróżniania pojemników i kontroli segregacji odpadów.

  • Wykorzystane ręczniki papierowe zostają odebrane przez partnera recyklingu i przetransportowane do lokalnego młyna Essity, gdzie odpady zostają przetworzone na nowe produkty higieniczne.

  • Odzyskane, pełnowartościowe eko-produkty trafiają z powrotem do obiegu.

Tork PaperCircle zdecydowanie wnosi gospodarkę obiegową na wyższy poziom higieny oraz pozwala przyspieszyć działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Stając się zwycięzcą nagród Visitor's Choice Award 2018 oraz Interclean Innovation Award potwierdza swą innowacyjność i pomysłowość w pełnej zgodzie z naturą.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl