Masz pytanie? 
 tel: 733 888 555 
Kontakt

kontakt ze sklepem

Tork Mid-size bez gilzy - nowy system papieru toaletowego 0
Tork Mid-size bez gilzy - nowy system papieru toaletowego

Ludzkość produkuje coraz więcej odpadów. Stale rosnący konsumpcjonizm i coraz większe wymagania w prostej linii prowadzą do sytuacji, w której to nie tylko przez artykuły pierwszej potrzeby, ale również produkty, bez których dałoby się żyć, zanieczyszczamy środowisko. Papier toaletowy to jednak ten rodzaj produktu, który jest niezbędny do życia. Wielu osobom wydaje się, że szczyt rozwoju nastąpił już dawno i w tej kwestii nie da się wymyślić niczego nowego. Nic bardziej mylnego! Marka Tork pokazała, że da się zrobić znacznie więcej.

Szacunek dla środowiska

Jako firma, która dba o środowisko naturalne i wiele swoich działań kieruje na zmniejszenie uciążliwości działalności człowieka, Tork przedstawił papier toaletowy pozbawiony gilzy. Jako marka współpracująca również z zarządzającymi dużymi obiektami użyteczności publicznej, wiele starań przyłożyła do tego, by wspomniany papier był jak najbardziej ekologiczny. Wedle fachowych wyliczeń, rezygnacja ze standardowego papieru z gilzami na rzecz nowego produktu pozwala produkować rocznie aż tonę odpadów mniej! Zostało to obliczone na podstawie średniego rocznego zużycia w biurowcu, w którym pracuje nieco ponad tysiąc osób. Biorąc pod uwagę zagęszczenie budynków biurowych, a także inne budynki służące ludziom, w każdym mieście dzięki tak prostej zmianie można ograniczyć produkcję odpadów o co najmniej kilkadziesiąt ton. To działanie idące znacznie dalej, aniżeli normy nakładane przez Unię Europejską i krajowe urzędy. A dotyczy to jednej prostej decyzji, zmiany rodzaju papieru toaletowego. Do tego należy doliczyć także oszczędności w środowisku wynikające z mniejszej ilości worków na śmieci, zanieczyszczenia z transportu dodatkowych kilkudziesięciu ton odpadów w dużym mieście i ich utylizację lub składowanie. To również szkodzi naszej planecie. Badania wskazują, że można dzięki temu obniżyć ślad węglowy Tork mid-size o co najmniej 11%, co przy obecnym trendzie redukcji emisji gazów węglowych jest wynikiem więcej niż dobrym i doskonale wpasowuje się w proekologiczny wizerunek firmy.

Mniej znaczy więcej

Oprócz aspektów ekologicznych, bo to bardzo ważny dla każdego element, warto jest także zwrócić uwagę na oszczędności. Brak gilzy w Tork Mid-size powoduje, że na jednej rolce papieru znajduje się go znacznie więcej, wolną przestrzeń zajmowaną przez wkład zajmuje teraz papier. Ponadto maksymalna koncentracja i ściśnięcie rolki daje ponad sto metrów papieru. Wiele firm na rynku konsumenckim celowo obniża ściśnięcie rolki, by wyglądała ona na większą przy takiej samej długości jak konkurencja. Jednak odpowiedzialność za środowisko i uczciwość wobec klientów wymagają, by zaniechać takich praktyk.

Nowy rodzaj papieru i akcesoria to oszczędność czasu

Oprócz papieru bezgilzowego, Tork wprowadza także dyspensery do niego. W hotelach, biurowcach, urzędach i wielu innych miejscach ujrzymy wkrótce rozwiązanie innowacyjne, skracające czas obsługi i wydłużające przerwy między wymianą. Tradycyjny dozownik papieru toaletowego, który to traktuje gilzę jako oś obrotu, zastąpią nowoczesne podajniki mieszczące aż dwie rolki i w pełni kompatybilne z Tork Mid-size bez gilzy. Dzięki podwójnemu pojemnikowi i znacznie większej długości niż dotychczas, możliwe jest ograniczenie czasu wymiany i zyskanie w skali roku co najmniej kilku godzin roboczych, które personel może poświęcić na dodatkowe prace porządkowe, zajęcie się gośćmi budynku lub po prostu odpocząć. Oszczędność czasu to oszczędność pieniędzy. Długość dwóch wkładów tego papieru równa się długości dziewięciu rolek tradycyjnego papieru z rynku konsumenckiego. Pozwala to zapomnieć o konieczności wymiany na długi czas. Jednocześnie kompaktowa budowa dozownika pozwala zajmować mu niewiele miejsca i dopasować się do nawet niewielkich pomieszczeń toaletowych.

Ekologia w służbie ekonomii

Tork od dawna namawia do porzucenia mniej ekologicznych rozwiązań na rzecz dbałości o naszą planetę. Ten przykład po raz kolejny pokazuje nam, że troska o Matkę Ziemię nie musi oznaczać dodatkowych wydatków. Dzięki jednej zmianie na Tork Mid-size oszczędzimy czas, pieniądze, przepracowane godziny, a dodatkowo nasza planeta odetchnie od dziesiątek ton odpadów po tradycyjnym papierze.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl