Masz pytanie? 
 tel: 733 888 555 
Kontakt

kontakt ze sklepem

Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer czyli higienicza i chirurgiczna dezynfekcja rąk dla branży medycznej i spożywczej 0

Hasło firmy Tork „think ahead” doskonale oddaje specyfikę higieny i jej funkcję. Czyste ręce mogą uchronić nas przed negatywnym oddziaływaniem bakterii, grzybów i wirusów. Żel odkażający do rąk Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer zapewnia chirurgiczną dezynfekcję.

TORK - myśl z wyprzedzeniem, czyli higiena rąk jako profilaktyka

Z pewnością zachowanie sterylnych warunków w pomieszczeniach jest utrudnione, niezależnie od miejsca i branży. Pomimo zastosowania podstawowych zaleceń wirusy nadal atakują ludzki system odpornościowym. Wynika to z faktu, że większość z nich przenosi się drogą kropelkową. Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa „w okresie od 1 września 2018 r. do 15 marca 2019 r., zanotowano łącznie 3 337 044 zgłoszeń przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę i zachorowania grypopodobne (na podstawie tygodniowych raportów NIZP-PZH obejmujących następujące tygodnie sprawozdawc ze 1-7, 8-15, 16-22 i 23 – do końca miesiąca).” (acc. to Izabela Kucharska, Beata Michulec - Główny Inspektorat Sanitarny, źródło: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa).

Dlatego podstawowa higiena nie wystarczy, by uchronić się przed zachorowaniami. Wśród zagrożeń wyróżnić można chociażby wirus H1N1. W ramach tego podtypu zakwalifikowano hiszpankę, grypę ptasią i świńską, a także ludzki wariant o nazwie H1N1/09. Kolejny popularny wirus grypy to H5N1, będący mutacją wirusa grypy ptasiej. Oprócz tego ogromnym zagrożeniem są wirusy osłonkowe, jak HBV, HCV, SARS, MERS czy Coronavirus. Żele do dezynfekcji rąk spełniające normę EN 14476 skutecznie wspomagają walkę z wirusami. Postępując zgodnie z instrukcjami producenta można mieć pewność, że ochrona jest prawidłowa. Ma to ogromne znaczenie, gdy chodzi o branżę medyczną, lecz także żywieniową. Nie sposób zapomnieć o profilaktyce również na co dzień, ponieważ mikroorganizmy są obecne niemal wszędzie. Dlatego zalecane jest, by regularnie stosować preparaty, takie jak żel do dezynfekcji rąk Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer.

Jak działa żel do dezynfekcji rąk Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer?

Większość wirusów, bakterii i grzybów jest wrażliwa na działanie alkoholu. Skuteczny żel do dezynfekcji rąk odznacza się jednak nie tylko samą zawartością etanolu, ale także odpowiednimi proporcjami. Ponadto stosowany jest konkretny typ alkoholu, a w szczególności alkohol medyczny. Nie jest to jednak jedyny warunek. Skuteczność preparatu musi być potwierdzona odpowiednimi badaniami. Wszystkie te oczekiwania spełnia Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer, żel do skutecznego odkażania rąk. Działanie żelu zostało udokumentowane i przedstawia się następująco:

 • norma EN 12791 - żel Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer może być stosowany do chirurgicznej dezynfekcji rąk;

 • norma EN 1500 - to doskonały żel do higienicznego odkażania rąk na co dzień.

 • normy EN 13727, EN 1276 i EN 14348 - żel Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer odznacza się skutecznym działaniem antybakteryjnym. Bakterie typu Staphylococcus aureus; Enterococcus hirae, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, MRSA i VRE są niszczone w ciągu 15 sekund. Żel neutralizuje również mycobakterie, a konkretnie bakterie M.Avium w ciągu 60 sekund oraz M.Terrae po 15 sekundach;

 • normy EN 13624 i EN 1650 - żel wykazuje zarazem właściwości antygrzybiczne. Grzyby typu C. Albicans są neutralizowane w ciągu 30 sekund, z kolei A. Niger w ciągu 60 lub 120 sekund;

 • norma EN 14476 - żel Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer jest skuteczny, gdy chodzi o ochronę przed wirusami. Wirusy typu Murine Norovirus eliminowane są w czasie 30 sekund, Adenovirus ginie po 60 sekundach, Poliovirus po 120 sekundach. Żel jest efektywny, gdy chodzi o wirusy takie jak HIV, HBV, HCV, Influenza, SARS, Corona (koronawirus), H1N1, H5N1.

 

Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer - sposób użycia i efekty

Skuteczna walka z mikroorganizmami jest możliwa tylko w przypadku odpowiedniego użytkowania. Dlatego opakowanie każdego specjalistycznego preparatu powinno zawierać instrukcj. Z żelem Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer możliwa jest codzienna dezynfekcja rąk i w takim przypadku należy zastosować zaledwie 3 ml żelu, a kolejno wetrzeć go w skórę dłoni. Gdy chodzi o chirurgiczne odkażanie rąk producent zaleca, by 10 ml żelu wcierać w dłonie przez 3 minuty po uprzednim ich umyciu, a następnie czynność powtórzyć. Chirurgiczna czystość rąk utrzymuje się przez okres 3 godzin.

Niemniej istotna jest analiza właściwości preparatu w podejściu praktycznym. Producent wymienia zalety wyrobu, które są odczuwalne w codziennym życiu. Jest to między innymi skuteczność, która idzie w parze z pielęgnacją. Dlatego nawet częste użytkowanie nie staje się powodem podrażnienia skóry. Jest to możliwe między innymi dlatego, że Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer nie zawiera substancji zapachowych, lecz jest bogaty w substancje pielęgnujące, takie jak panthenol i gliceryna. Również sama forma jest ogromną zaletą, gdyż ten żel dezynfekujący do rąk może być stosowany bez użycia wody.

Szczególnie ważna jest jakość opakowania i jego funkcjonalność. Mianowicie, żel dezynfekujący Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer dostępny jest w jednorazowych butelkach o różnej pojemności, zarówno w formie kieszonkowej, jak i w butelce z pompką. Co więcej, żel dostępny jest także w opakowaniach kompatybilnych z dozownikami Tork. Tym samym może być zastosowany w miejscach pracy, a także w obiektach użyteczności publicznej.

Żel dezynfekujący do rąk Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer - dozowniki

Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer to żel do dezynfekcji kompatybilny z popularnymi dozownikami marki Tork. Dzięki temu, żel doskonale sprawdzi się w placówkach medycznych, w obiektach gastronomicznych czy uczęszczanych budynkach użyteczności publicznej. Dostępne są następujące rozwiązania:

 1. Tork Elevation S1 S11 dozownik do mydła w płynie i sprayu

  Dozowniki z linii Elevation odznaczają się funkcjonalnością i klasycznym designem. Jakościowe tworzywo ABS, z jakiego wykonano dozowniki, jest szczególnie odporne na działanie wilgoci, dlatego tak dobrze sprawdza się w sanitariatach. Dozownik pozwala na wydajne użytkowanie żelu i tym samym produkt ten jest szczególnie ekonomiczny.

 2. Tork Elevation S1 dozownik do żelu dezynfekcyjnego z łokciownikiem

  Wychodząc naprzeciw klientom z branż specjalistycznych, firma Tork stworzyła dozownik z łokciownikiem. Jego użytkowanie pozwala na maksymalną skuteczność i zapobiega zakażeniom krzyżowym. Dotykając zanieczyszczonych powierzchni narażamy się na kolejne zanieczyszczenia. Dlatego w placówkach medycznych czy gastronomicznych nierzadko stosuje się właśnie łokciowniki.

 3. Zawieszka do butelki o pojemności 500 ml


  Żel do dezynfekcji rąk Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer dostępny jest również w opakowaniu o pojemności 500 ml z pompką, które z użyciem zawieszki może umieszczone wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba.

Żel do dezynfekcji rąk Tork Alcohol Gel Hand Sanitizer to odpowiedź na potrzeby profesjonalistów. Ten preparat o dostosowanej formule wykazuje działanie biobójcze bez użycia wody. Dlatego preparat ten jest szczególnie polecany w okresie zachorowań na grypę i wirusy grypopodobne.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium