Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

Toaleta bezwodna i bezwonna Loowatt - rewolucja w ekologii! 0

Tradycyjny sposób korzystania z toalety wiąże się z użyciem wody do jej spłukania. Niestety, nie wszędzie jest ona dostępna, podobnie jak nie wszędzie mamy do dyspozycji instalacje kanalizacyjne lub szamba zbierające nieczystości. W takich można by rzec niecywilizowanych miejscach, również zachodzi potrzeba wykonania podstawowych czynności fizjologicznych. Aby móc to zrobić w sposób komfortowy, bezpieczny i przede wszystkim higieniczny, opracowany został specjalny system toalet bezwodnych Loowatt.

Co to są toalety bezwodne Loowatt?

O potrzebie stworzenia małych, przenośnych toalet, z których wygodnie i bezpiecznie można korzystać w najbardziej niedostępnych miejscach, mówiono już od dziesiątków lat. Powstały różne rozwiązania tego problemu, jednak w większości przypadków wymagały one sporych nakładów pracy i czasu, by mogły spełniać swoje funkcje. Przełom nastąpił w 2009 roku. Wtedy to Virginia Gardiner opatentowała bezwodne toalety Loowatt, które szybko podbiły rynki na całym świecie.

Jak działa toaleta bezwodna Loowatt?

Toaleta w rzeczywistości jest wykonanym z tworzywa sześcianem, który jedna osoba bez trudu może przenosić w dwóch rękach i postawić ją w dowolnym miejscu — w lesie, na łące lub w budynku. Toaleta bezwodna wyposażona jest w zewnętrzną klapę, deskę do siedzenia i od dołu w zamykany otwór rewizyjny, którym opróżnia się ją z nieczystości.

toaleta bezwodna loowatt

Zasada działania toalet bezwodnych

Cały sekret toalet bezwodnych polega na zastosowaniu specjalnych foliowych worków, które rozkładane są wewnątrz toalety, na wyprofilowanych ruchomych ściankach. Po skorzystaniu z toalety nie jest ona spłukiwana wodą, lecz nieczystości zebrane na folii opadają do wewnętrznego, szczelnie zamykanego pojemnika, skąd po nagromadzeniu się mogą być w higieniczny sposób wyjmowane i utylizowane. Integralnym elementem toalet bezwodnych jest zapas specjalnej biodegradowalnej folii, która po każdym skorzystaniu się rozwija, pokrywając ścianki toalety. Po zapełnieniu się zasobnika na fekalia jest on opróżniany wraz z folią i nieczystości trafiają do kompostowników, w których mogą być przetworzone np. na nawóz lub biomasę do celów energetycznych.

Zalety suchych toalet bezwodnych

Toalety bezwodne mają mnóstwo zalet i są powszechnie używane na całym świecie.

Zmniejszenie zużycia wody

Możliwość korzystania z toalety bez jej spłukiwania wodą, jest szczególnie cenne na obszarach dotkniętych suszą. System Loowatt gwarantuje higieniczne korzystanie z toalet, bez ryzyka rozprzestrzeniania się nieprzyjemnych zapachów, a przede wszystkim bakterii mogących być źródłem poważnych chorób.

Korzystanie z toalet w miejscach bez dostępu do kanalizacji

Toalety bezwodne są jednym z najlepszych sposobów na cywilizowanie trudno dostępnych miejsc, nie skanalizowanych, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Suche toalety znajdują również zastosowanie podczas organizacji koncertów, festiwali i innych imprez masowych.

Osobista toaleta turystyczna i nie tylko

Suche toalety powszechnie są stosowane na działkach rekreacyjnych, pod namiotami, na budowach oraz wszędzie tam, gdzie dostęp do wody jest ograniczony. Toaleta bezwodna jest wówczas najlepszym rozwiązaniem, dającym pełen komfort egzystencjonalny.

Ochrona środowiska

Korzystanie z toalet bezwodnych korzystnie wpływa na środowiska, ograniczając jego zanieczyszczenie i degradację. Załatwianie potrzeb fizjologicznych w sposób kontrolowany, a następnie bezpieczne utylizowanie i przetwarzanie odchodów sprawia, że stan wód gruntowych ulega poprawie, co ma pozytywny wpływ na zdrowie i przyczynia się do zmniejszenia zapadalności na poważne choroby, np. cholery lub czerwonki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl