Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

Cheeky Panda - poznaj higieniczne i ekologiczne produkty z bambusa 0
The Cheeky Panda - poznaj higieniczne i ekologiczne produkty z bambusa

Każdy z nas może żyć mniej lub bardziej ekologicznie. Takie z pozory drobne wybory jak np. systematyczne segregowanie odpadów w gospodarstwie domowym, wybór produktów w opakowaniach biodegradowalnych czy też używanie na co dzień urządzeń energooszczędnych mogą wiele zmienić, jeśli tylko na tego typu proekologiczne rozwiązania zdecyduje się więcej osób.

Okazuje sie, że także w przypadku produktów higienicznych można postawić na bardziej ekologiczne rozwiązania. Dotyczy to chociażby ręczników papierowych, papieru toaletowego, chusteczek to twarzy. Chcesz mieć pewność, że używasz w swojej łazience przyjaznych środowisku produktów higienicznych? Jeśli tak, zachęcamy Cię do przetestowania artykułów firmy The Cheeky Panda, które mają certyfikat FSC® 100%.

Bambus w higienie. Chroń aktywnie środowisko!

Nie każdy ma świadomość, że bambus to najszybciej rosnąca na świecie roślina. Drzewa rosną około 20-30 lat, zanim można je będzie wykorzystać w produkcji. A tym czasem w przypadku bambusa możliwe są zbiory coroczne.

Warto pokreslić, że firma The Cheeky Panda współpracuje już od 2016 roku z organizacją World Land Trust. Współpraca ta ma na celu kompensację emisji dwutlenku węgla, co finalnie przyczynia się do ochrony i odbudowy lasu deszczowego w Wietnamie. Włókna bambusa cechują się stosunkowo niską zawartością węgla - zawierają go aż o 65% mniej niż typowe włókna drewniane. Firma The Cheeky Panda dokłada starań, aby produkcja ręczników, serwetek i papieru toaletowego z bambusa, była neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. To pozwala na efektywną ochronę ekosystemu lasów tropikalnych.

Bambus w higienie - dobroczynne działanie na skórę

cheeky panda

Argumentem za używaniem bambusowych produktów higienicznych jest ich dobroczynne oddziaływanie na skórę. Włókno bambusowe to surowiec, który:

  • ma działanie antybakteryjne;

  • jest hipoalergiczny;

  • nawilża;

  • nadaje się dla osób ze skórą wrażliwą;

  • może łagodzić podrażnienia.

Nie dość, że artykuły z bambusa mogą stosować alergicy i osoby z wrażliwą skórą, to jeszcze produkty te nadają się również dla osób, które cierpią na egzemę. Przeprowadzone badania dowiodły, że papier i ręczniki The Cheeky Panda nie powodują podrażnień skóry u chorych. To jednak jeszcze nie wszystko. Aż 68% badanych było zdania, że stosowanie ekologicznych, hipoalergicznych produktów The Cheeky Panda pozytywnie wpłynęło na stan ich skóry. Ten fakt można łatwo wytłumaczyć. Wyroby z bambusa The Cheeky Panda nie zawierają:

  • bisfenolu A (B.P.A.);

  • środków zapachowych;

  • pyłu papierowego;

  • substancji wybielających na bazie chloru itd.

The Cheeky Panda - artykuły higieniczne odpowiednie dla wegan

Atutem przyjaznych środowisku higienicznych produktów z bambusa jest fakt, że mogą ich używać także weganie. Firma The Cheeky Panda od początku swojej działalności dba o zwierzęta i rośliny w lasach tropikalnych - producent przekazuje na ich rzecz część pozyskiwanych dochodów.

Papier The Cheeky Panda wytwarzany jest wyłącznie z bambusów, które porastają wysokie partie gór na południu Chin. W praktyce oznacza to, że ich produkcja w żaden sposób nie szkodzi pandom żywiącym się bambusem. Do tego dochodzi fakt, że opakowania produktów bambusowych The Cheeky Pana są biodegradowalne.

Ekologiczne produkty higieniczne z bambusa w naszym sklepie

Produkty z bambusa The Cheeky Panda nie zawierają szkodliwych substancji. Papier toaletowy, ręczniki papierowe, serwetki itd. wykonane są ze 100% bambusa. W przeciwieństwie do innych artykułów celulozowych papier bambusowy The Cheeky Panda nie jest wybielany. Produkty te są przyjemne dotyku. Jak już wspomnieliśmy nadają się nawet dla najwrażliwszej skóry, mogą być jak najbardziej używane przez dzieci.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem ekologicznych produktów higienicznych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Niedawno wprowadziliśmy do naszego asortymentu wysokiej klasy produkty The Cheeky Panda. Jeśli świadomie wybierasz ekologiczne produkty, które zostały wyprodukowane z troską o rośliny i zwierzęta, to będzie dobry wybór!

the cheeky panda

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl