Masz pytanie? 
 tel: 733 888 555 
Kontakt

kontakt ze sklepem

Sennik mocz - co oznacza sen o moczu? 0

Wachlarz tematów, które mogą pojawiać się w snach, jest niezwykle szeroki. Sen o moczu bywa zawstydzający! Tymczasem znaczenie snu o moczu może być naprawdę zaskakujące - zarówno pozytywne, jak i negatywne. Co oznacza sen o moczu? Rozszyfruj znaczenie swoich snów!

Co oznacza sen o moczu?

Mocz - co o nim mówi sennik? Znaczenie snu o moczu uzależnione jest od kontekstu, odczuć, a nawet kolorów. Warto pamiętać, że oddawanie moczu to bardzo istotna część funkcjonowania ludzkiego organizmu. Trudności z oddawaniem moczu najczęściej świadczą o problemach zdrowotnych. Z drugiej jednak strony podczas oddawania moczu często odczuwamy ulgę, co jednoznacznie kojarzy się pozytywnie. W dodatku, elementem oczyszczającym organizm jest właśnie mocz - sennik mówi więc o pozbyciu się negatywnych emocji, toksycznych relacji i wszystkiego, co nam zagraża. Sen o moczu w pewien sposób oddaje również zadowolenie, płynące z poprawy stanu zdrowia. Z drugiej jednak strony sama czynność jest kwestią prywatną, więc obecność osób trzecich podczas oddawania moczu oznacza wstyd i inne negatywne emocje. Sen o moczu może być również ciekawym przejawem samokrytyki. W dodatku, znaczenie snu o moczu może się różnić, zależnie od przekonań danej osoby i formacji kulturowej, do której należy. Dlatego sennik jest pełen przeróżnych informacji o tym, co może znaczyć mocz, który pojawił się niespodziewanie w Twoich snach.

Sennik - mocz. Znaczenie snu o moczu

Co oznacza sen o moczu? Nie można udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Rozszyfrowując swoje sny, weź pod uwagę w jakiej obecnie sytuacji życiowej się znajdujesz. Czy dokuczają Ci problemy zdrowotne, a może raczej te natury emocjonalnej? Czy dobrze oceniasz swoje niedawne zachowania? A może obawiasz się opinii innych osób? Znaczenie snu o moczu może być bardzo różnorodne i zaskakujące. Mocz - sennik podpowie Ci, co on oznacza. Oto najczęściej występujące motywy, dotyczące tej tematyki:

 • oddawanie moczu - sen, podczas którego oddajesz mocz w sposób normalny i wywołujący ulgę, jest jak najbardziej pozytywny. Sen o moczu może symbolizować uwolnienie się od negatywnych emocji. Jeśli więc aktualnie Twoje myśli są przygnębiające i pełne lęków, sen o moczu może oznaczać koniec trudnego okresu. Znaczenie snu o moczu może dotyczyć także zdrowia fizycznego. Jeśli podczas snu wyczuwalna jest ulga i spokój, sen o moczu jest jasnym zwiastunem poprawy! W dodatku, jeśli we śnie oddajesz mocz bardzo obficie, sennik podpowiada rozkwit uczuć i pozytywną przemianę w życiu emocjonalnym. Jeżeli jednak sen nie jest przyjemny, a raczej wzbudza lęk spowodowany poczuciem braku kontroli - taka tematyka może stanowić przestrogę przed zbyt gwałtownym rozwojem wypadków.

 • krew w moczu - sen, w którym pojawia się mocz zabarwiony krwią może oznaczać zmiany negatywne. Co ciekawe, zmiany te często dotyczą sfery wstydu. Sen o krwi w moczu często przepowiada bowiem sytuację, w której zachowasz się nieodpowiednio. Jednakże, taki sen o moczu z krwią może także zwiastować również chorobę dziecka. Krew sama w sobie oznacza życiodajny pierwiastek. Sen w którym pozbywasz się krwi wraz z moczem oznacza więc utratę witalności i zdrowia. Natomiast, sikanie samą krwią może symbolizować pewnego rodzaju przepaść pomiędzy tym, czego pragniesz, a tym co jest dobre dla Ciebie i dla innych.

 • mocz widzieć - sen, podczas którego zwyczajnie widzisz mocz może być problematyczny w rozszyfrowaniu. Zazwyczaj jednak, tego typu sen o moczu oznacza, że nie jesteś wystarczająco powściągliwy/a, gdy chodzi o poszczególne działania i decyzje. Tymczasem ich skutki mogą być bardzo nieprzyjemne. Sen w którym oglądasz mocz to przestroga i zachęta, by nauczyć się ostrożności. Z drugiej strony w niejednym senniku znaleźć można informację, że widok moczu w śnie jest zapowiedzą choroby.

 • mocz sprzątać - sen, w którym sprzątasz mocz to podwójne nawiązanie do sfery wstydliwości. Już samo oglądanie moczu jest symbolem, tego co nie przystoi. Sprzątanie moczu, na przykład z pościeli, również stanowi swego rodzaju naukę wstrzemięźliwości. Może zwiastować liczne próby, związane z przezwyciężeniem pokus. Sen o moczu kojarzony jest zazwyczaj z pokusami cielesnymi, choć nie jest to regułą. Ponadto, w przypadku gdy w śnie sprzątasz mocz dziecka, znaczenie jest zupełnie odmienne. Matka, która śni o zmoczonym łóżku dziecka jest po prostu przemęczona, pełna lęków i trosk związanych ze sferą rodzinną.

 • widzieć, jak ktoś oddaje mocz - jeżeli we śnie jesteś zmuszony/a obserwować, jak ktoś oddaje mocz, być może będziesz świadkiem gorszącego wydarzenia. Natomiast jeśli w koszmarze to Ty jesteś tym moczem oblany/a, możesz liczyć się z tym, że niedługo ktoś dotkliwie Cię obrazi. Często są to oskarżenia niesłuszne i wstydliwe. Tego typu sen o moczu może być również zapowiedzią problemów w związku. Niektórzy wskazują także na powiązania tej symboliki z niskim poczuciem własnej wartości.

Co oznacza sen o moczu? Nietypowe sny

Przedstawione powyżej motywy snów, związane z moczem lub oddawaniem moczu to tylko te przykłady, które pojawiają się najczęściej. Wyróżnić można także mniej spotykane sny, takie jak:

 • widzieć, jak zwierzę oddaje mocz - sennik podpowiada, że tego typu sen może zwiastować zmiany. Jakie? Jeśli w Twoim śnie pojawi się sikający kot, być może czekają Cię trudne do podjęcia decyzje. Jeżeli natomiast w śnie widzisz psa, prawdopodobnie niedługo zyskasz nowego przyjaciela.

 • oddanie moczu do badania - sen, w którym oddajesz mocz w celu jego przebadania, ma raczej jednoznaczne przesłanie. To pozytywny sen o moczu, który symbolizuje koniec przedłużających się problemów zdrowotnych.

 • sen o sikającym dziecku - taki sen symbolizuje spontaniczność, dlatego może być odczytywany pozytywnie. Jego drugie znaczenie nie jest już jednak tak optymistyczne, ponieważ tego typu sen o moczu oznacza także naiwność.

 • picie moczu - sen dotyczący spożywania moczu może oznaczać ozdrowienie. Znaczenie snu o moczu w tym kontekście jest w dużej mierze uzależnione od tego, w jaki sposób picie moczu postrzegane jest w danej kulturze. Spożywanie uryny to jedna z terapii zachodniej medycyny alternatywnej.

 • słyszeć, jak ktoś oddaje mocz - sen o moczu, w którym nie widzisz go, lecz słyszysz jak ktoś inny się wypróżnia, może zwiastować negatywne zmiany w życiu towarzyskim. Taki sen o moczu często oznacza, że ktoś o Tobie plotkuje.

 • oddawanie gorącego moczu - sen, w którym pojawia się gorący, niekontrolowany strumień moczu jest wyznacznikiem buzujących emocji. Są to zazwyczaj uczucia, z którymi trudno się uporać.

 • trudność w oddaniu moczu - jakie jest znaczenie snu o moczu, podczas którego masz problem z wykonaniem tej czysto fizjologicznej czynności? Taki sen jest zazwyczaj obrazem psychicznych barier, z którymi sobie nie radzisz.

Znaczenie snu o moczu - różnorodne teorie

Istnieją najróżniejsze interpretacje snów z moczem w roli głównej. Znaczenie snu o moczu może być odczytywane zupełnie inaczej przez przedstawicieli innych nurtów. Przede wszystkim, część interpretacji dotyczy przyszłości, a część odnosi się do bieżących odczuć osoby śniącej. Drugi nurt nawiązuje w szczególności do psychologii, nie zaś ezoteryki czy magii. Z kolei typowo freudowskie podejście traktuje znaczenie snu o moczu dość jednoznacznie. Według Freuda sen o moczu odnosi się do pragnień seksualnych, które być może nie zostały zaspokojone. Sen o moczu może być jednak odebrany również jako symbol wody, będącej symbolem tworzenia. Stworzenie czegoś nowego jest motywem wieloznacznym, który może odnosić się zarówno do zmian w samym człowieku, jak też jego otoczeniu. Mocz może również symbolizować wszystko to, co chcemy ukryć w zakamarkach swojej psychiki.

W dodatku, w kulturach zupełnie odmiennych od europejskiej, mocz oznacza coś diametralnie innego. Mianowicie, arabski sennik traktuje mocz jako symbol czegoś gorszącego, a nawet zwyczajnie złego. Według tej kultury, sen o oddawaniu moczu oznacza, że wkrótce zachowasz się bardzo niestosownie. Spożywanie moczu jest symbolem kary za występki. Natomiast sen o moczu zabarwionym krwią zwiastuje zagrażające Ci niebezpieczeństwo. Porównanie tych kilku teorii jasno obrazuje, że sny warto interpretować z dużą rozwagą. Decydującym czynnikiem powinny być emocje, które są odczuwane podczas snu, jak też w realnym świecie. Ponadto, sen o moczu może przytrafić się osobom w różnym wieku. Ten aspekt także należy wziąć pod uwagę. Dzieci śnią o oddawaniu moczu zwyczajnie dlatego, że nauka korzystania z nocnika bywa dla najmłodszych stresująca. Takie sny często kończą się zmoczeniem łóżka. W dodatku, również dorośli nierzadko śnią o moczu po prostu dlatego, że odczuwają potrzebę udania się do toalety.

Zaskoczył Cię sen o moczu? A może takie sny pojawiają się regularnie? Jeśli ciekawi Cię znaczenie snu o moczu koniecznie zapoznaj się z tym zestawieniem. Pamiętaj jednak, że podczas analizy snów najistotniejszy jest czynnik indywidualny. Wbrew pozorom, sen o moczu nie jest czymś rzadko spotykanym, a liczba możliwych motywów i interpretacji jest naprawdę zadziwiająca.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl