Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Kontakt

kontakt ze sklepem

Oczyszczacz powietrza do przedszkola - jaki wybrać? 0
Oczyszczacz powietrza do przedszkola - jaki wybrać?

Oczyszczacze powietrza w przedszkolach znajdują coraz szersze zastosowanie w placówkach edukacyjnych dla najmłodszych dzieci. Rosnące z roku na rok zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego zwiększa obawy rodziców o bezpieczeństwo ich pociech, dlatego też coraz większa ich grupa decydując o wyborze przedszkola, zwraca uwagę na to, czy znajduje się w nim tak podstawowy element, jak oczyszczacz powietrza do przedszkola.

Oczyszczacze powietrza w przedszkolach - jak wybrać najbardziej odpowiednie?

Decydując się na zakup urządzenia takiego, jak oczyszczacz powietrza do przedszkola należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego przystosowanie do liczebności grup dziecięcych, które zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, nie mogą przekraczać 25 osób. Nie mniej istotna jest powierzchnia pomieszczenia. W zależności od liczebności grupy dziecięcej może wynosić od od 16 m2 do 50 m2. Przeglądając więc ofertę, kluczowe jest by dopytać doradcę o te podstawowe parametry.

Aby w pomieszczeniu zamkniętym zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, umożliwiającą niejako "wypompowanie" tego przesyconego wydychanym dwutlenkiem węgla i "wpompowanie" świeżego, pełnego tlenu i pozbawionego pyłów oraz szkodliwych substancji. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia komfortu pobytu dzieci w przedszkolu, ale przede wszystkim dla zapewnienia bezpieczeństwa, w tym w szczególności dzieciom chorującym na astmę, czy choroby kładu krążenia.

Odpowiedni oczyszczacz powietrza dla przedszkola to taki, który ma wskaźnik zdolności oczyszczania powietrza z pyły PM2,5 CADR (wyrażony w m3/h) na możliwie wysokim poziomie, przy uwzględnieniu parametrów technicznych budynku przedszkola i liczebności grupy. Upraszczając - im większa powierzchnia, tym wyższy powinien być wskaźnik CADR. Zwykle oczekiwana wartość wynosi ok. 300-400 m3/h.

Oczyszczacz powietrza w przedszkolu powinien także spełniać rygorystyczne wskazania względem generowania hałasu przez urządzenia w placówkach przedszkolnych. Zgodnie z przepisami wartość ta nie powinna przekraczać 35 dB w czasie pobyt dzieci. Jeśli więc urządzenie posiada kilka trybów pracy, w ciągu dnia powinien zostać wybrany ten najbardziej cichy, natomiast po wyjściu dzieci można włączyć tryb głośniejszy i jednocześnie bardziej efektywny, by przygotował pomieszczenie na kolejny dzień, pod względem czystości i świeżości powietrza w nim się znajdującego.

Warto przy tym pamiętać, że aby urządzenia te sprawnie działały i spełniały swoją funkcję, konieczne jest regularne wymienianie filtrów. Najlepiej sprawdzą się filtry HEPA oraz filtry węglowe. Ponadto jeśli kupuje się oczyszczacze powietrza dla przeszkoli, warto przeszkolić osoby je obsługujące, w zakresie prawidłowego stosowania tych urządzeń, po to aby efekt ich działania był jak najskuteczniejszy.

Jakie korzyści może przynieść oczyszczacz powietrza w przedszkolu

Oczyszczacze powietrza dla przeszkoli przede wszystkim umożliwiają sprawną wymianę powietrza na świeże oraz oczyszczenie go z pochodzących z zewnątrz zanieczyszczeń takich, jak wspomniany już pył PM2,5, który jest bardzo charakterystyczny dla smogu, towarzyszącego większym miastom w okresie od późnej jesieni po wczesną wiosnę.

Biorąc pod uwagę, że coraz więcej dzieci cierpi na choroby astmatyczne i alergie, jeśli wprowadzone zostaną oczyszczacze powietrza do przedszkoli, placówka z całą pewnością przyniesie dzieciom ulgę przy oddychaniu, a rodzicom da gwarancję, że ich pociechy znajdują się w pełni bezpiecznym dla ich zdrowia miejscu.

Dostępne na rynku oczyszczacze powietrza do przedszkoli posiadają pozornie bardzo zbliżone parametry, lecz różnią się kluczowymi czynnikami takimi, jak: koszty eksploatacji, cena zakupu, głośność pracy oraz wskaźnik CADR. Biorąc je wszystkie pod uwagę, na szczególne polecenie zasługują z całą pewnością:

  • oczyszczacz powietrza dla przedszkola firmy Warmtec (np. AP077W, AP1000W) z gwarancją door-to-door nawet na okres 36 miesięcy i kilkoma etapami pracy urządzenia;
  • oczyszczacze powietrza do przedszkoli firmy BlueAir (np. BlueAir Pro XL, BluAir Sense+) zaprojektowane w technologii HEPASilent, chroniącej przed nadmierną emisją hałasu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl