Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

Nowoczesne toalety w parkach w Tokio (Shibuya) 0

Japonia przez wiele osób uznawana jest za niedościgniony wzór pod względem czystości i higieny w toaletach. Jednak do tej pory nie wszędzie tak było. Przykładem mogły być stare i zaniedbane toalety w jednej z dzielnic Tokio - Shibuya. Stare, zaniedbane, z unoszącym się wewnątrz nieprzyjemnym zapachem, nie zachęcały do korzystania. Wszystko zmieniło się w roku 2020 za sprawą fundacji Nippon Foudation. Zorganizowała ona projekt pod nazwą Tokyo Toilet. Zaprosiła do udziału w nim 16 wyśmienitych projektantów, wśród których znalazły się takie nazwiska jak Tadao Ando i Kendu Kuma. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przeprowadzenie gruntownej metamorfozy miejskiej szaletów w Shibuya i uczynienie ich bardziej nowoczesnymi i przyjaznymi. Czy udało się to zrealizować?

Finansowanie inwestycji w nowe toalety miejskie

toaleta Shibuya Japonia

Cały projekt nie miałby szansy powodzenia, gdyby nie udana współpraca organizatorów, projektantów oraz władz dzielnicy Shibuya, która zdecydowała się finansować tę inwestycję. Dzięki temu przeprowadzono gruntowne prace, w toku których wybudowano od nowa i zmodernizowano istniejące toalety publiczne. Zyskały one nowoczesny wygląd i innowacyjne wyposażenie, które jest charakterystyczne dla toalet w stylu japońskim. W rezultacie powstało 17 nowych toalet, które diametralnie zmieniły oblicza lokalnych parków, czyniąc je bardziej przyjaznymi dla mieszkańców, a także rozsławiając Shibuya na całym świecie.

Jak wyglądają nowe toalety w Shibuya w Tokio?

Duża ilość przeszkleń

To, co najbardziej charakterystyczne dla nowoczesnych toalet, to ich przeszklone ściany. W tym rozwiązaniu zastosowano specjalnie podświetlane szkło. Kiedy toaleta jest pusta, szklane ściany są przejrzyste, pozwalając zajrzeć do środka i sprawdzić np. panującą tam czystość. Zachęca to do korzystania z tych miejsc. Po wejściu do wnętrza toalety, szklane ściany automatycznie się przyciemniejają, zapewniając dyskrecję i poczucie bezpieczeństwa znajdującym się w środku osobom.

Wielokolorowe podświetlenie

Aby podnieść atrakcyjność toalet i móc zmieniać ich wygląd, np. od pory roku, dnia lub nocy, zastosowano w nich specjalne oświetlenie LED, któremu można zmieniać kolor, tworząc indywidualne kompozycje i dynamiczne spektakle świetlne.

Liczne udogodnienia

Wszystkie toalety zostały wyposażone w nowoczesne, w pełni zautomatyzowane sprzęty, pozwalające na ich higieniczną i bezdotykową obsługę. Oprócz tego wybrane toalety oferują takie udogodnienia jak:

  • pokój dla mam z małym dzieckiem;
  • pierwszeństwo dla kobiet w ciąży;
  • pierwszeństwo dla osób z małym dzieckiem;
  • toalety dla dzieci i osób niepełnosprawnych;
  • przewijaki i krzesełka dla dzieci;
  • urządzenia do stomii;
  • wiele innych.

Częste sprzątanie

Aby utrzymać w toaletach ciągłą czystość i higienę, są one sprzątane w 8-godzinnych cyklach, 3 razy na dobę. Odpowiadają za to specjalne ekipy miejskie, mające pod swoją kontrolą wyłącznie wyznaczone do tego toalety.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl