Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Kontakt

kontakt ze sklepem

Nowa kampania marki TORK przeciwko sepsie 0
Nowa kampania marki TORK przeciwko sepsie

Nowa kampania marki TORK została stworzona z myślą o zapobieganiu sepsie. Stworzona została ona w porozumieniu ze Światową Organizacją Zdrowia. Sepsa to bardzo poważna dolegliwość, która może zagrozić życiu wielu pacjentów. Doprowadzić do sepsy może wcześniejsze zakażenie organizmu. W przypadku 1/3 pacjentów sepsa oznacza śmierć. Istnieje jednak możliwość zapobieganiu tego typu schorzeniom, lecz w pierwszej kolejności trzeba zgłębić na ten temat swoją wiedzę. Pomocne może okazać się dbanie o czystość własnych rąk, na co zwraca uwagę kampania marki TORK. Kampania ta opiera się na trzech głównych krokach: Myśl, Działaj, Dbaj. Chodzi tutaj, aby codziennie myśleć o higienie, działać praktycznie po to, by zapobiegać sepsie oraz dbać o dobro pacjentów. Przestrzeganie tych zasad pomoże wyeliminować ryzyko zakażenia organizmu. 

Zwiększenie świadomości społeczeństwa o sepsie

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości o sepsie wśród społeczeństwa. Często ludzie nie mają pojęcia czym jest sepsa i jak można doprowadzić do takiego schorzenia, przez co nie można jej zapobiegać. Kampania ma trafić przede wszystkim do pracowników służby zdrowia, którzy mają największy wpływ na dobro pacjentów przebywających w szpitalach. To od nich w dużej mierze zależy to, czy pacjent będzie miał sepsę, czy też się przed nią uchroni. Akcja ma na celu poszerzenie wiedzy pracowników na temat dbałości o higienę rąk. Regularna higiena może być zbawienna w skutkach, ponieważ pacjenci są wtedy dużo zdrowsi, mają lepsze samopoczucie i nie muszą obawiać się żadnych zakażeń. 

Zapobieganie zakażeniom przez dłonie pracowników służby zdrowia

Kampania marki TORK uzmysłowi zainteresowanym osobom, jak zapobiegać zakażeniom przez dłonie pracowników służby zdrowia. To właśnie w ten sposób najczęściej dochodzi do poważnych zakażeń, które mogą skończyć się dla pacjenta śmiercią, a dla pracownika poważnymi problemami prawnymi. Przestrzeganie zasad związanych z regularną higieną rąk pozwoli jednak uniknąć takich sytuacji w praktyce, dlatego zgłębianie wiedzy w tym zakresie jest jak najbardziej korzystne. Właściwa higiena rąk z całą pewnością zmniejszy ryzyko zachorowań. Nie wszyscy pracownicy szpitali zdają sobie jednak z tego sprawę, dlatego też obowiązkiem ich pracodawców jest informowanie ich o następstwach jakie może nieść za sobą nieprawidłowe dbanie o higienę rąk. Pacjenci często są bezbronni i nie mają wpływu na to, jak wobec nich zachowuje się pracownik służby zdrowia, dlatego kampania zwiększa świadomość pracowników na temat sepsy i jej następstw. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl