Masz pytanie? Napisz do nas! sklep@higieniczny.pl 
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Odżywka do rąk 685ml GOJO® HAND MEDIC® ADX-7™ Odżywka do rąk 685ml GOJO® HAND MEDIC® ADX-7™
Dystrybucja: GOJO
Cena: 59,00 zł (netto: 47,97 zł )
szt.
zobacz więcej
Mydło w płynie z gliceryną białe zapach kwiatowy NINA II 5L MPS Mydło w płynie z gliceryną białe zapach kwiatowy NINA II 5L MPS
Dystrybucja: MPS
Cena: 55,00 zł (netto: 44,72 zł )
szt.
zobacz więcej
409840 Tork Mydło w płynie uniwersalne w kanistrze 5l 409840 Tork Mydło w płynie uniwersalne w kanistrze 5l
Dystrybucja: Tork
Cena: 55,00 zł (netto: 44,72 zł )
szt.
zobacz więcej
620501 Tork S11 mydło w sprayu 1L 620501 Tork S11 mydło w sprayu 1L
Dystrybucja: Tork
Cena: 44,50 zł (netto: 36,18 zł )
szt.
zobacz więcej
420901 Tork S1 mydło w płynie 1L Luxury Soft 420901 Tork S1 mydło w płynie 1L Luxury Soft
Dystrybucja: Tork
Cena: 38,00 zł (netto: 30,89 zł )
szt.
zobacz więcej
420401 Tork S1 mydło w płynie 1L 420401 Tork S1 mydło w płynie 1L
Dystrybucja: Tork
Cena: 37,00 zł (netto: 30,08 zł )
szt.
zobacz więcej
420501 Tork S1 mydło w płynie 1L Mild 420501 Tork S1 mydło w płynie 1L Mild
Dystrybucja: Tork
Cena: 37,00 zł (netto: 30,08 zł )
szt.
zobacz więcej
420701 Tork S1 mydło w płynie 1L bezzapachowe 420701 Tork S1 mydło w płynie 1L bezzapachowe
Dystrybucja: Tork
Cena: 36,00 zł (netto: 29,27 zł )
szt.
zobacz więcej
Mydło w płynie 750 ml Silk Vendor (12 szt.) Mydło w płynie 750 ml Silk Vendor (12 szt.)
Dystrybucja: Vendor
Cena: 19,68 zł (netto: 16,00 zł )
47505 Katrin S2 Mydło w płynie 0,5l Sunny Garden 47505 Katrin S2 Mydło w płynie 0,5l Sunny Garden
Dystrybucja: Katrin
Cena: 17,00 zł (netto: 13,82 zł )
szt.
zobacz więcej

Jakie powinno być mydło w płynie?

Mimo iż historia mydła sięga II wieku naszej ery, to mydło w płynie jest wynalazkiem dość współczesnym. Niegdyś mydło nie było wykorzystywane do mycia ciała i kąpieli. Służyło ono głównie do prania włókien, wełny i bawełny, a wytwarzane było z tłuszczu i popiołu lub alkalicznych soli. Dopiero w średniowieczu stał się on luksusowym towarem do mycia ciała, a w Europie największą popularność zyskał w XIX wieku.

Mydło w płynie jest jednak efektem ciągłych udoskonaleń tradycyjnego mydła w kostce. Stały postęp w dziedzinie chemii i technologii pozwolił na udane eksperymenty, zachowujące naturalne właściwości pierwotnego mydła.

Co więcej, mydło w płynie okazało się bardziej higienicznym rozwiązaniem XX wieku, gdyż dozowany jest za pomocą pompki, w ilości adekwatnej do potrzeb użytkownika.

Jak wybrać odpowiednie mydło w płynie?

Mydło w kostce stopniowo traci na popularności, ze względu na osadzające się na nim bakterie, szczególnie jeśli używane jest przez większą ilość osób. Jest uciążliwe w stosowaniu, gdyż pozostaje niemal cały czas wilgotne, wyślizgując się z rąk. Dodatkowo często zanieczyszcza powierzchnię umywalek i nie jest tak wydajne jak mydło w płynie.

Mydło w płynie powinno być dobrane odpowiednio do skóry dłoni i być przyjazne dla środowiska. Powinno delikatnie usuwać brud i drobnoustroje, jednocześnie nie podrażniając naskórka. Charakterystyczną cechą, która stanowi o jakości mydła w płynie jest również jego niskie pH, zbliżone do pH skóry człowieka. Świadczy ono o łagodnym nawilżeniu i niewysuszaniu skóry. Mydło w płynie nieposiadające informacji o poziomie pH, zwykle drażniąco wpływa na skórę dłoni, stopniowo wysuszając jej powierzchnię.

Jednak by wydobyć z niego najważniejsze właściwości, mydło w płynie powinno się przede wszystkim dobierać do celów i okoliczności, w jakich będzie ono używane.

Rodzaje mydła w płynie w zależności od prowadzonej działalności

Istnieje kilka rodzajów mydła w płynie, które mają różne zastosowania, w zależności od branży i prowadzonej działalności. Zupełnie inne mydło w płynie sprawdzi się w warunkach domowych, niż te używane w szpitalach lub ośrodkach zdrowia. Również rodzaj klienteli i użytkowników może mieć duży wpływ na rodzaj oferowanego mydła w płynie. Goście pubu będą mieli zdecydowanie mniejsze wymagania, niż Ci odwiedzający luksusową restaurację lub eleganckie SPA.

Mydło w płynie – rodzaje:

Mydło w płynie – oferta firmy Tork

Tork jest znaną marką na całym świecie. Codziennie dostarcza produkty podwyższające poziom higieny oraz chroniące zdrowie. W jego ofercie nie mogło więc zabraknąć wysokiej jakości mydła w płynie, dostosowanego do potrzeb każdego użytkownika. Firma Tork proponuje między innymi:

Każde mydło w płynie z oferty Tork jest testowane dermatologicznie oraz posiada certyfikaty ekologiczne, stanowiące o bezpieczeństwie produktu i spełnianiu rygorystycznych standardów środowiskowych, dotyczących zrównoważonego rozwoju. System zamknięty mydeł w płynie zwiększa wydajność oraz redukuje objętość odpadów, gdyż butelki zapadają się i zmniejszają swój rozmiar wraz ze stopniem zużycia. W dodatku butelki nadają się do recyklingu, co minimalizuje oddziaływanie na przyrodę.

Mydło w płynie – oferta firmy Katrin

Firma Katrin jest również przodownikiem w dziedzinie higieny. Posiada bogatą ofertę mydeł w płynie, które są skuteczne i jednocześnie delikatne dla skóry.


Produkty Katrin zostały zatwierdzone dermatologicznie oraz spełniają światowe normy poparte certyfikatami Nordic Swan Eco oraz UE Eco Flower. To doskonały wybór dla przedsiębiorstw, ceniących sobie zadowolenie i komfort klientów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl