Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

Mycie okien na wysokości – Praktyczny poradnik 0

Przeszklenia na elewacjach to nieodłączny element współczesnej architektury. Choć nadają budynkom nowoczesnego stylu i gwarantują doskonałe doświetlenie wnętrz, utrzymanie ich w czystości stanowi nie lada wyzwanie. Praca na wysokości ma to do siebie, że nawet najmniejszy błąd może nieść za sobą poważne konsekwencje. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, gdy planujesz mycie okien na wysokości? Jesteś we właściwym miejscu! Rozwiejemy Twoje wątpliwości na ten temat.

Mycie okien na wysokości, czyli nie taki diabeł straszny…

Spojrzenie z okna na tętniące życiem miasto, zapierające dech w piersiach góry czy lasy to marzenie niemal każdego estety! Te widoki stają się jeszcze piękniejsze, gdy szyby okienne są czyste i lśniące. 

Ale jak zadbać o idealną przejrzystość, gdy dzieli Cię od nich kilka, a czasami nawet i kilkadziesiąt pięter? Mycie okien na wysokości, choć kojarzy się z niebezpieczeństwem i skomplikowanymi procedurami, wcale nie musi przyprawiać Cię o ból głowy. Poznaj tajniki specjalistów.

Dlaczego mycie okien na wysokości jest tak ważne?

Czyste okna to nie tylko kwestia estetyczna i wizytówka każdego budynku – zarówno mieszkalnego, jak i biurowego. To przede wszystkim lepszy dostęp do naturalnego światła. Przez umyte okna promienie słoneczne skuteczniej docierają do pomieszczeń, rozjaśniając je i ograniczając zużycie prądu do oświetlenia wnętrza. 

Poza tym regularne mycie okien na wysokości to gwarancja zdrowszego mikroklimatu. Nie jest tajemnicą, że stanowi to prosty sposób na zapobiegnięcie rozwoju pleśni i grzybów, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie.

Co ciekawe, brudne okna mogą obniżyć efektywność termiczną budynku. Zanieczyszczenia na szybach ograniczają dopływ promieni słonecznych w chłodne dni. Regularne mycie okien na wysokości pozwala na lepsze wykorzystanie tej izolacji termicznej, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Mycie okien na wysokości – to będzie Ci potrzebne

Skoro już wiesz, dlaczego mycie okien na wysokości jest tak istotne, czas zabrać się do pracy. W tym celu przyda Ci się kilka podstawowych produktów do mycia tego typu okien, które pokrótce omówiliśmy w tej części poradnika.

Po pierwsze, zaopatrz się w myjki teleskopowe z wydłużanym drążkiem, dzięki którym z łatwością dotrzesz do trudno dostępnych miejsc. Alternatywnie możesz zastosować specjalną szczotkę do mycia okien z mikrofibry lub gąbki. Do usunięcia nadmiaru wody z szyby i zapobiegania powstawaniu smug przyda Ci się również gumowa ściągaczka z wydłużaną rączką. 

Aby mycie okien na wysokości przyniosło zadowalające rezultaty, sam sprzęt nie wystarczy. Kluczowe znaczenie mają również wysokiej jakości środki czystości, np. płyn lub koncentrat do mycia szyb oraz specjalistyczne środki do usuwania osadów

Nie zapomnij też o akcesoriach, takich jak ściereczki i gąbki do szyb lub ręczniki papierowe. Jeśli chcesz ochronić swoje dłonie przed szkodliwym działaniem detergentów, koniecznie zaopatrz się w rękawiczki ochronne.

Mycie okien na wysokości – zrób to sam

Gdy posiadasz odpowiedni sprzęt i środki czystości, mycie okien na wysokości wcale nie musi stanowić problemu. Sprawdź, jak krok po kroku uporać się z tym zadaniem. Do dzieła!

Krok 1. Przygotowanie

Zanim przystąpisz do działania, przyjrzyj się oknom z bliska. Pozbądź się pajęczyn i kurzu przy pomocy teleskopowego drążka zakończonego ściereczką z mikrofibry. Następnie przygotuj roztwór do mycia szyb. Zgodnie z instrukcją producenta, zmieszaj w wiadrze preparat z wodą w odpowiednich proporcjach.

Krok 2. Mycie okien na wysokości

Czas na mycie okien na wysokości! Przymocuj do teleskopowego drążka uchwyt z nakładką z mikrofibry i zanurz ją w przygotowanym wcześniej roztworze. Delikatnie wycieraj szybę, kierując się od góry do dołu i powtarzając ten proces do momentu osiągnięcia pożądanego efektu. 

Krok 3. Dopieszczanie

Używając ściągaczki, pozbądź się wilgoci z szyb. Pamiętaj, żeby po każdym pociągnięciu wytrzeć gumę suchą ściereczką z mikrofibry. Jeśli dojrzysz smugi, użyj ręczników papierowych, aby się ich skutecznie pozbyć. I gotowe! Możesz cieszyć się krystalicznie czystymi szybami.

Uwaga! Mycie okien na wysokości przyniesie najlepsze rezultaty, gdy zamiast w słoneczny dzień zajmiesz się tym przy nieco zachmurzonym niebie. W ten sposób unikniesz smug.

Bezpieczeństwo to podstawa

Pamiętaj, że podczas pracy na wysokości bezpieczeństwo to podstawa. Aby zapobiec ewentualnym wypadkom, kluczowe jest zachowanie szczególnej ostrożności na każdym kroku. Zadbaj o wygodną odzież, która nie będzie krępowała Twoich ruchów oraz o buty antypoślizgowe, dzięki którym zachowasz stabilność.

Jeśli korzystasz z drabiny lub rusztowania, koniecznie sprawdź ich stan techniczny przed przystąpieniem do pracy. Pod żadnym pozorem nie stawiaj drabiny na niestabilnej, nierównej powierzchni. Unikaj gwałtownych ruchów i nie wychylaj się zbyt daleko. 

Marzenie o krystalicznie czystych oknach może się spełnić, nawet gdy znajdują się one na wysokości, która przyprawia Cię o zawroty głowy. Korzystając z naszego praktycznego poradnika, bez problemu poradzisz sobie z tym wyzwaniem! Mimo wszystko mycie okien na wysokości Cię przeraża? Nie wstydź się powierzenia tego zadania specjalistom.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl