Masz pytanie?
 tel: 733 888 555 
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

564000 Kosz na śmieci 5l B3 Tork biały 564000 Kosz na śmieci 5l B3 Tork biały
Dystrybucja: Tork
Cena: 117,00 zł (netto: 95,12 zł )
szt.
zobacz więcej
564008 Kosz na śmieci 5l B3 Tork czarny 564008 Kosz na śmieci 5l B3 Tork czarny
Dystrybucja: Tork
Cena: 117,00 zł (netto: 95,12 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz naścienny stal czarna 23l Black FANECO Kosz naścienny stal czarna 23l Black FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena: 325,95 zł (netto: 265,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Koszopopielnica metalowa KPP492I połysk Koszopopielnica metalowa KPP492I połysk
Dystrybucja: HIG
Cena: 171,00 zł (netto: 139,02 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci 5L pedałowy NewIcon Brabantia stalowy biały Kosz na śmieci 5L pedałowy NewIcon Brabantia stalowy biały
Dystrybucja: Brabantia
Cena: 159,00 zł (netto: 129,27 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci Bo Touch Bin 11+23l dwukomorowy Brabantia biały Kosz na śmieci Bo Touch Bin 11+23l dwukomorowy Brabantia biały
Dystrybucja: Brabantia
Cena: 720,00 zł (netto: 585,37 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci Bo Touch Bin 11+23l dwukomorowy Brabantia czarny Kosz na śmieci Bo Touch Bin 11+23l dwukomorowy Brabantia czarny
Dystrybucja: Brabantia
Cena: 720,00 zł (netto: 585,37 zł )
szt.
zobacz więcej
4287 Kosz ażurowy 40l na zużyte ręczniki papierowe Katrin z tworzywa 4287 Kosz ażurowy 40l na zużyte ręczniki papierowe Katrin z tworzywa
Dystrybucja: Katrin
Cena: 79,00 zł (netto: 64,23 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz na odpady higieniczne 4,2l Prestige IMPECO Kosz na odpady higieniczne 4,2l Prestige IMPECO
Dystrybucja: IMPECO
Cena: 279,38 zł (netto: 227,14 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci 12L pedałowy NewIcon Brabantia stal nierdzewna mat Kosz na śmieci 12L pedałowy NewIcon Brabantia stal nierdzewna mat
Dystrybucja: Brabantia
Cena: 219,00 zł (netto: 178,05 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci 12L pedałowy NewIcon Brabantia stalowy biały Kosz na śmieci 12L pedałowy NewIcon Brabantia stalowy biały
Dystrybucja: Brabantia
Cena: 219,00 zł (netto: 178,05 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci 12L pedałowy NewIcon Brabantia stalowy czarny mat Kosz na śmieci 12L pedałowy NewIcon Brabantia stalowy czarny mat
Dystrybucja: Brabantia
Cena: 219,00 zł (netto: 178,05 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci 15L samogaszący Brabantia stal błyszcząca Kosz na śmieci 15L samogaszący Brabantia stal błyszcząca
Dystrybucja: Brabantia
Cena: 249,00 zł (netto: 202,44 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci 15L szafkowy de luxe WHITE Brabantia Kosz na śmieci 15L szafkowy de luxe WHITE Brabantia
Dystrybucja: Brabantia
Cena: 319,00 zł (netto: 259,35 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci 20 l pedałowy stal NewIcon Brabantia platynowy Kosz na śmieci 20 l pedałowy stal NewIcon Brabantia platynowy
Dystrybucja: Brabantia
Cena: 299,00 zł (netto: 243,09 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci 20L pedałowy NewIcon Brabantia stalowy biały Kosz na śmieci 20L pedałowy NewIcon Brabantia stalowy biały
Dystrybucja: Brabantia
Cena: 299,00 zł (netto: 243,09 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci Bo Touch Bin 36l Brabantia czerwony Kosz na śmieci Bo Touch Bin 36l Brabantia czerwony
Dystrybucja: Brabantia
Cena: 730,00 zł (netto: 593,50 zł )
szt.
zobacz więcej
Kosz ażurowy metalowy na zużyte ręczniki papierowe 47L HiG (stojący) Kosz ażurowy metalowy na zużyte ręczniki papierowe 47L HiG (stojący)
Dystrybucja: HIG
Cena: 89,00 zł (netto: 72,36 zł )
szt.
zobacz więcej

Pojemniki na odpady w sklepie Higieniczny.pl

Kosz na śmieci to standardowy element wyposażenia nie tylko łazienek, ale także wielu innych pomieszczeń. W tej chwili z łatwością możemy już znaleźć kosze na śmieci do toalety, które są nie tylko praktyczne, ale także na tyle atrakcyjne, by można je było uznać za atrakcyjny element wystroju wnętrza. Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi prywatna łazienka czy też toaleta publiczna, na pewno uda nam się zaproponować Państwu przynajmniej kilka ciekawych koszów na śmieci.

Jak wybrać odpowiedni toaletowy kosz na śmieci?

Wiele zależy od jego przeznaczenia. Jeżeli szukamy kosza na śmieci do prywatnego użytku, możemy zdecydować się na stosunkowo nieduży, dekoracyjny pojemnik na odpady. W tej chwili można znaleźć nawet małe kosze na śmieci o pojemności 3 l. Inaczej wygląda sytuacja, gdy chodzi o łazienkowy kosz na śmieci do toalety użytkowanej publicznie. W takim przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem będzie kosz o większych gabarytach. Warto zwrócić uwagę także i na materiał, z którego kosz wykonano. Szukając rozwiązania estetycznego, a przy tym przystępnego cenowo, mogą Państwo zdecydować się na kosz na śmieci z porządnego tworzywa sztucznego. Tego rodzaju kosze nie przypadkiem cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Jeśli jednak szukają Pastwo pojemnika na odpady, który będzie stał miejscu, gdzie występuje dość duże ryzyko aktów wandalizmu, lepszym rozwiązaniem będzie wytrzymały kosz na śmieci ze stali nierdzewnej.

Kosze na śmieci do łazienki w naszej ofercie

Jeśli szukają Państwo eleganckiego kosza na śmieci, który będzie się dobrze prezentował i jednocześnie okaże się funkcjonalny, zapraszamy do skorzystania z aktualnej oferty naszego sklepu. Nasza oferta obejmuje kosze na śmieci do toalety cenionych marek. W naszym asortymencie znajdą Państwo artykuły Wesco, Bisk oraz innych cenionych producentów. Oferujemy m.in. kosze z pokrywą i z wahadłowym wiekiem. Na pewno znajdą Państwo u nas kosze na śmieci o optymalnej pojemności – dostarczamy zarówno kosze do toalet prywatnych o pojemności kilku litrów, jak o większe kosze, które z powodzeniem można wykorzystywać także w miejscach publicznych. Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na kosz z tworzywa sztucznego czy może jeden z eleganckich pojemników stalowych, zapewniamy, że każdy z oferowanych pojemników jest bardzo starannie wykonany oraz odporny na uszkodzenia. Eleganckie kosze z połyskliwej stali rekomendujemy wielbicielom stylu nowoczesnego. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo wśród naszych produktów coś interesującego. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, z przyjemnością na nie odpowiemy.

Nowoczesne kosze na śmieci niezbędne podczas segregacji odpadów

Wraz z ustawą z dn. 1 lipca 2013 roku, w naszym kraju wprowadzony został obowiązek segregacji odpadów. Co to oznacza dla nas, zwykłych zjadaczy chleba? Dzięki wprowadzonym zmianom w zakresie zagospodarowania śmieci, ich wywozu i segregacji być może dostrzeżemy pewne korzyści nie tylko finansowe, ale również ekologiczne oraz zdrowotne.

Segregując śmieci w zaciszu własnego domu, płacimy mniej za ich wywóz. Tak przynajmniej jest w teorii. W praktyce czynność ta może przysporzyć nam wielu problemów, choćby natury organizacyjnej. Mamy świadomość tego, że segregacja w podstawowym zakresie dotyczy tworzyw sztucznych, szkła i papieru, a także odpadów organicznych, które należy umieszczać w specjalnie oznakowanych kontenerach, workach itd. Wielu malkontentów od razu kwituje takie czynności, jako mało praktyczne i pożyteczne. Jakkolwiek dobra organizacja dotycząca prawidłowej segregacji odpadów pozwoli na jej sprawne wykonanie zarówno w domu, jak i w miejscach użytku publicznego.

Coraz częściej spotkać się można z koszami do segregacji śmieci w galeriach handlowych, hotelach, itp. Dzięki ich zastosowaniu segregacja śmieci będzie dla nas zjawiskiem prostym, a nawet naturalnym. Szczególnie w krajach skandynawskich, zwyczaj ten stał się nieodłącznym elementem życia. Tu najszybciej zaakceptowano konieczność wprowadzenia nowoczesnej i zrównoważonej gospodarki odpadami. Od dawna w pierwszej kolejności kraje północne stawiają na recykling, w ramach przyjętej hierarchii postępowania z odpadami. Warto brać przykład z tego skadynawskiego zrównoważonego modelu podejścia do odpadów biodegradowalnych.

Ze statystyk przeprowadzonych przez GUS wynika, że z roku na rok Polacy produkują coraz większe ilości odpadów komunalnych i pozakomunalnych (przeciętnie każdy obywatel naszego kraju produkuje rocznie blisko 315 kg odpadów). Okazuje się, że pod tym względem gospodarki odpadami wypadamy dość niechlubnie, nie tylko na tle krajów skandynawskich, ale innych państw europejskich, które znacznie lepiej radzą choćby z recyklingiem czy utylizacją śmieci. Jak zatem segregować odpady i na co uważać w szczególności, by nie narazić się choćby na dotkliwe kary pieniężne? W sprzedaży dostępne są specjalne kosze na śmieci, które oznakowane są czytelnymi kolorami. Każdy z nich oznacza konkretną grupę odpadów.

I tak pojemnik oznakowany na niebiesko przeznaczony jest na materiały papierowe, czyli gazety, kartony, zeszyty.

Zielony odcień to symbol dla odpadków ze szkła. Tutaj składujemy butelki, słoiki, oczywiście uprzednio oczyszczone z pozostałości różnych płynów. A czego nie możemy tu wyrzucać? Między innymi odłamków ceramicznych, luster, żarówek, świetlówek, doniczek, czy też szklanych opakowań po lekach.

W kontenerach oznakowanych na żółto składowane będą wyroby z tworzyw sztucznych, a więc foliowe torby, puszki po rozmaitych napojach, butelki plastikowe, pojemniki po kosmetykach itp. Tutaj trafiają także opakowania wielomateriałowe. W tym przypadku trzeba także pamiętać, o tym czego nie wolno umieszczać w żółtych pojemnikach. Mianowicie urządzeń AGD/RTV, naczyń jednorazowych, zabawek, opakowań po lekach czy butelek po olejach silnikowych, elementów meblarskich.

Śmieci, których nie można przyporządkować, do którejś z wymienionych grup, wyrzuca się do kontenerów przeznaczonych na zmieszane odpady komunalne. Co zrobić ze specyficznym rodzajem odpadów tj. akumulatory, żarówki, baterie, odzież, sprzęt elektryczny, przeterminowane leki, opony, odpadki budowlane? Najczęściej zawozi się je w miejsca dla nich wyznaczone. Wiele firm organizuje dziś specjalne punkty, w których składowane są tego typu śmieci.

Pojemniki na śmieci i odpady stanowią element małej architektury miejskiej. Oprócz kontenerów 4-kołowych i 2-kołowych, które przeznaczone są do masowej agregacji śmieci komunalnych, w ofercie mamy również zewnętrzne kosze na odpady, instalowane wokół zabudowań, parków, parkingów itp. Kontenery sprawdzają się także w warunkach przemysłowych. Pojemniki na odpady i surowce wtórne to produkty o dużej objętości od 120L nawet do 1100L. Dostępne u nas pojemniki na śmieci i odpady cechuje najwyższa jakość, funkcjonalność. Do tej kategorii zaliczyć można także ognioodporne koszopopielnice czy kosze do segregacji śmieci. Dzięki temu, że pojemniki te zostały wykonane z najlepszych materiałów, dajemy gwarancję naszym Klientom, otrzymania przede wszystkim wyrobu trwałego a zarazem estetycznego.

Kosze na śmieci 120l, 240l do segregacji wewnętrznej

Segregacja śmieci wcale nie musi być skomplikowana. Podstawą są jednak odpowiednie pojemniki na odpady, które będą nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. Na szczęście obecnie bez problemu możemy znaleźć wykonane z dobrych tworzyw pojemniki na odpady, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno we własnym domu jak i w biurach oraz wszelkiego typu obiektach użyteczności publicznej.

Na chwilę obecną produkuje się głównie pojemniki na odpady do segregacji wewnętrznej wykonane z plastiku lub ze stali nierdzewnej. W większości przypadku pojemniki te nadają się również do zastosowania na zewnątrz. Zasadniczo możemy zdecydować się na pojedyncze pojemniki, których komora jest podzielona na kilka części lub na zestawy kilku pojemników. W tym drugim przypadku producenci proponują nam najczęściej zestawy, które można łatwo rozbudować i tym samym dopasować je lepiej do potrzeb użytkowników.

Jeśli chodzi o pojemniki na odpady do obiektów użyteczności publicznej, np. do szkół, urzędów, kawiarni, warto postawić na tzw. stacje recyklingu, które zwykle składają się z czterech pojemników (na szkło, plastik, makulaturę oraz odpady organiczne) połączonych w taki sposób, że cały zestaw tworzy nie tylko estetyczną, ale także stabilną całość. Istotne jest, aby poszczególne pojemniki na odpady do segregacji wewnętrznej były właściwie oznakowane. Dlatego warto rozejrzeć się za pojemnikami z pokrywami w odpowiednich kolorach (żółty - "plastik", zielony - "szkło", niebieski - "papier"), które dodatkowo opatrzone są etykietami informacyjnymi. Aby ułatwić obsługę pojemników, dobrze byłoby zainwestować w modele z haczykami mocującymi worki. Tego typu haczyki pozwalają na szybkie umocowanie worków oraz na łatwiejsze ich wyjmowanie.

Jak wybrać odpowiednie pojemniki na śmieci?

W obiektach użytkowanych każdego dnia przez wiele osób najlepiej byłoby ustawić zestaw kilku większych pojemników z tworzywa sztucznego. Atutem tego rozwiązania jest jego przystępna cena oraz funkcjonalność. Od razu warto zaznaczyć, że coraz częściej możemy nabyć kosze malowane według palety RAL. W praktyce oznacza to, że bez problemu znajdziemy kosz idealnie pasujący kolorystycznie do wnętrza, w którym ma stać. Zarówno ze względów estetycznych jak i higienicznych najlepiej byłoby zdecydować się pojemniki na odpady z przykryciem. W zasadzie normą są kosze na śmieci z wiekiem uchylnym, w przypadku większych pojemników montowane są również specjalne otwory wrzutniowe.

Pojemniki na odpady do segregacji produkuje się z grubego, wytrzymałego plastiku, są one dzięki temu w dużym stopniu odporne na wgniecenia i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W pomieszczeniach biurowych sprawdzą się doskonale wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej pojemniki, które będą dobrze komponować się również z wnętrzami utrzymanymi w stylu nowoczesnym.

Zestawy koszy plastikowych o pojemności ok. 50 l to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w restauracjach, kawiarniach, szkołach, sklepach itd. Coraz częściej szukamy jednak również pojemników na odpady, które umożliwią nam segregowanie śmieci we własnym gospodarstwie domowym. Szukając pojemników na do domu lub mieszkania, można zdecydować się na jakiś mniejszy model. Dobrą opcją jest zainwestowanie w osobny kosz na odpadki organiczne i drugi, podzielony na trzy przegrody, pozwalające na łatwe segregowanie tzw. odpadów suchych (szkło, plastik, papier). Obecnie dostępne są niewielkie kosze z dzieloną komora, których objętość wynosi ok. 10 l, pojemniki takie bez problemu zmieszczą się nawet w najmniejszym mieszkaniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl