Higiena rąk - czas na szkolenia w rzeczywistości wirtualnej 0

Marka Tork stworzyła innowacyjne szkolenie z zakresu higieny rąk. Metoda ta charakteryzuje się wysokim poziomem skuteczności. Wszystko dzięki wykorzystaniu rzeczywistości wirtualnej! Na czym polega szkolenie i dlaczego warto?

Gra edukacyjna dla pracowników ochrony zdrowia

Wszyscy wiemy, jak ogromne znaczenie odgrywa w ostatnim czasie higiena rąk. Tymczasem, jak podają eksperci Tork, wielu pracowników ochrony zdrowia nie ma pewności, czy stosowane przez nich zasady mycia i dezynfekcji rąk są prawidłowe. Wyniki przeprowadzonych ankiet wskazują, że klasyczne szkolenia zwyczajnie nie spełniają swojej roli. Potwierdzają to badania! Nauka na podstawie czytania daje zaledwie 10 % skuteczności, nauka ze słuchu 20 %, a nauka z wykorzystaniem bodźców wzrokowych 30 %. Tymczasem edukacja poprzez bezpośrednie działanie przynosi 90 % pozytywnych efektów! Kluczem do osiągnięcia takich wyników jest gra edukacyjna stworzona przez Tork.

Szkolenie z zakresu higieny rąk w formie ciekawej gry

W ramach gry Tork VR Clean Hands Training and Education uczestnik zyskuje wiedzę z zakresu higieny rąk w praktyce. Głównym bohaterem gry jest bowiem pracownik ochrony zdrowia, który musi wcielać w życie tak zwanych „5 momentów higieny dłoni” zgodnie z zaleceniami WHO. Momenty te zostały opracowanie w zgodnie z najnowszymi analizami potrzeb. Grę stworzono w sposób interesujący dla użytkownika, dzięki przedstawieniu kilku realnych scenariuszy z codziennej pracy lekarza lub pielęgniarki. W celu przeprowadzenia szkoleń wystarczy zaopatrzyć się w:

  • aplikację Tork VR Clean Hands Training and Education dostępną w Google Play i App Store,

  • okulary VR i słuchawki VR odpowiednie względem modelu smartfona,

  • pilot do zdalnego sterowania połączony z telefonem dzięki opcji Bluetooth.

Co ważne, to szkolenie interaktywne zostało opracowane we współpracy z przedstawicielami medycyny. Gra edukacyjna jest dedykowana lekarzom i pielęgniarkom, lecz może posłużyć także do szkolenia innych pracowników ochrony zdrowia.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium