Masz pytanie? 
 tel: 733 888 555 
Kontakt

kontakt ze sklepem

Higiena pracy umysłowej przy komputerze 0
Higiena pracy umysłowej przy komputerze

Praca umysłowa dorosłego człowieka wymaga szczególnej pielęgnacji podczas wielogodzinnych prac, które wykonujemy spędzając czas powyżej 8 godzin dziennie. Komputer jest urządzeniem elektronicznym, który osłabia nasz wzrok oraz naraża nasze ciało na małą dawkę promieniowania elektromagnetycznego. Niezbędne są 15 minutowe przerwy w pracy, zrelaksowanie ciała poprzez swobodne skłony, przechadzka po biurze do kuchni lub toalety.

Zmęczone i czerwone oczy nie lubią długiego kontaktu z monitorem, częste przerwy są zalecane w pracy a nawet konieczne. Ponieważ skuteczność i efektywność dorosłej osoby jest większa gdy człowiek potrafi się odprężyć w pracy niż siedzieć w bezruchu kilka godzin. Tradycyjną metodą jest rozmowa koleżeńska lub wyjście na kawę. Przestrzeganie higieny pracy umysłowej jest istotną kwestią i nie możemy o niej zapominać. Kolejną ważną sprawą jest dobór diety dziennej podczas wykonywanej pracy umysłowej gdy pracujemy z komputerem lub laptopem.

Posiłki powinny być lekkie i dające energię podczas pracy mózgu. Musimy pamiętać, że nie wykonujemy ciężkiej pracy fizycznej i starajmy się skutecznie łączyć i dobierać produkty, które mają wysoką ilość węglowodanów oraz białka, ponieważ zapewnią nam energię na cały dzień oraz dadzą uczucie sytości, lecz nie obciążą naszego żołądka i wątroby. Jest to bardzo ważne zagadnienie aby właściwie komponować i dobierać dietę lekką oraz bogatą w witaminy. Pamiętajmy o dużej ilości dla pracowników umysłowych owoców i warzyw w posiłkach. Najlepiej przyswajamy witaminy jedząc naturalne soczyste owoce i lekkie sałatki, orzechy oraz czekoladę, która również pobudzi pracę umysłu.

Będziemy czuć się wspaniale i wydajnie. Praca z komputerem wymaga picia dużej ilości wody najlepiej niegazowanej. Dlatego przerwy w pracy na zjedzenie posiłku są bardzo ważne i nie można o nich zapomnieć. Ponieważ głodny pracownik to nieefektywny człowiek, który bez posiłku osobistego nie przynosi firmie tzw. zysku z wykonywanej pracy. Higiena pracy umysłowej to podstawa naszego życia i warto pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad takich jak dieta oraz regularne przerwy w pracy od komputera i innych urządzeń elektromagnetycznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium