Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Kontakt

kontakt ze sklepem

Hanebisho - najdroższy papier toaletowy na świecie 0
Hanebisho - najdroższy papier toaletowy na świecie

Różnica pomiędzy szarym i nieprzyjemnym, a delikatnym jak welwet papierem toaletowym, jest bardzo mocno odczuwalna. Jeśli tylko pozwala na to domowy budżet, konsumenci chętniej wybierają miękkie, czterowarstwowe rolki. Cena bardzo dużo mówi o jakości. Dla przykładu, ośmiopak szarego papieru kosztuje około 4 złotych. Za takie samo opakowanie papieru toaletowego o wyższej jakości, konsument zapłaci 10 złotych. Użytkownik widzi i czuje, że komfort jest diametralnie różny, mimo że cena zwiększyła się jedynie o 6 złotych. Jakie muszę być wrażenia, kiedy używa się papieru toaletowego w cenie 350 złotych za opakowanie ośmiu rolek?

Hanebisho, papier na miarę Japonii

Japońska fascynacja potrzebami fizjologicznymi nie powinna nikogo dziwić. Restauracje z miskami ustępowymi zamiast krzeseł, specjalne gumowe obuwie, dedykowane do wkładania podczas korzystania z toalety, skomplikowane spłuczki, które są zmorą większości turystów.

Nie jest wiec zaskoczeniem, że najdroższy papier toaletowy świata, jest produkowany przez japońską firmę Mochizuki Seish. Jedna rolka kosztuje w granicach od 41 do 56 złotych, w zależności od kursu waluty.

Hanebisho, wyjątkowa produkcja

Co wpływa na tak wysoką cenę, za tak podstawowy produkt, jakim jest papier toaletowy? To niesamowita troska i dbanie o wszystkie detale, na każdym etapie produkcji.

W pierwszej kolejności, japońska firma importuje z Kanady najwyższej jakości włókna drzewne. W kolejnym kroku, moczy je w wodzie z najczystszego źródła krystalicznej wody Nyodo. Etap suszenia odbywa się bez pośpiechu, w idealnie dobranej temperaturze, która jest regulowana z zależności od wilgotności powietrza i odczuwalnego ciepła na zewnątrz. Dzięki temu, papier jest wyjątkowo delikatny i puszysty.  Każda wyprodukowana rolka, jest osobiście testowana przez samego prezesa firmy. Jeśli jest on zadowolony z jakości swojego produktu, własnoręcznie go podpisuje. Taka procedura jest niezmienna od 10 lat.

Papier, który zdał egzaminy jakościowe, jest kierowany do działu kreatywnego, który zdobi rolki w przepiękne, złote wzory.  Następnym krokiem jest zapakowanie rolki w wyjątkowy, srebrny papier z regionu Kochi o nazwie Tosa. Zabezpieczona rolka jest wkładana do pudełeczka, ręcznie zdobionego przez miejscowych artystów. Nikt nie chce, aby tak delikatny wyrób się wgniótł, dlatego pudełko jest dodatkowo wyłożone srebrnym papierem.

Tak złożony proces, pozwala wyprodukować jedynie 150 rolek dziennie. Największa część asortymentu trafia do japońskiego cesarza.

Czy warto tyle wydać na papier?

Jeśli posiada się odpowiednią ilość pieniędzy, to czemu nie? Jego Wysokość Cesarz Japonii, porównuje Hanebisho do muskania skóry aksamitem.

Jest to również świetny wyrób dla luksusowych hoteli, które przyciągają nowych klientów wizją skorzystania z wyjątkowego papieru. Mochizuki Seish, na indywidualne życzenie klientów, zdobi swój papier w dowolne wzory, które świetnie pasują do okazji wydarzenia, takich jak: wesele, urodziny, rocznica ślubu czy zdobycie dyplomu wyższej uczelni. To zdecydowanie oryginalny i nietuzinkowy prezent.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl