Dlaczego warto kupić latem oczyszczacz powietrza? 0

Coraz więcej osób jest świadomych tego, jak szkodliwe bywa oddychanie pełną piersią w Polsce. W sezonie zimowym, dni smogowych jest bardzo dużo i jest to poważny problem dotyczący nie tylko dużych aglomeracji, ale także małych miejscowości. Żeby uniknąć wdychania szkodliwych pyłów PM10 czy PM2,5, warto zainwestować w odpowiednie urządzenia filtrujące.

Oczyszczacz powietrza zamontowany w domu usunie z pomieszczeń niebezpieczne substancje czy wirusy. Wiele modeli jest wyposażonych także w funkcję jonizacji. Ten wielofunkcyjny sprzęt AGD poprawi jakość oddychania. Może przełożyć się to na lepszy komfort życia, w szczególności, jeśli wśród domowników są osoby cierpiące na schorzenia górnych czy dolnych dróg oddechowych oraz alergie. Inwestycja w urządzenie szybko się zwróci, a jak powszechnie wiadomo, na zdrowiu nie warto oszczędzać. Nie bez powodu coraz więcej instytucji publicznych takich jak np. przedszkola czy żłobki, decydują się na zakup oczyszczaczy. Warto stawiać zdrowie zawsze na pierwszym miejscu.

czyste powietrze

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Hot + Cool™ HP00

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Hot + Cool™ HP00 to urządzenie, którego zadaniem jest skuteczne usuwanie gazów, alergenów oraz substancji, które wpływają na zanieczyszczanie się powietrza. Model charakteryzuje się możliwością korzystania z niego zarówno zimą jak i w okresie letnim.
Co wyróżnia Dyson Pure Hot + Cool™ HP00 na tle pozostałych?

Do najważniejszych cech opisywanego modelu należą:

- możliwość sterowania strumieniem powietrza. Do wyboru mamy punktowe ogrzewanie wskazanego miejsca, działanie w trybie rozproszonym oraz ogrzewanie obszaru całego wnętrza.
- Technologia Air Multiplier™ oraz ruchy oscylacyjne wentylatora w opisywanym urządzeniu sprawiają, że rozprowadza on oczyszczone powietrze po całym pomieszczeniu.
- Pilot do zdalnego sterowania, który ułatwia korzystanie z urządzenia.
- Płynna oscylacja, czyli fakt, że Dyson Pure Hot + Cool™ HP00 został wyposażony w niezależny silnik, który można włączać i wyłączać jednym kliknięciem.
- Filtr grafitowy o aktywnym działaniu, którego zadaniem jest wyłapywanie z powietrza związków organicznych, oparów, a także zapachów.

Inne warte uwagi cechy

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Hot + Cool™ HP00 został wyposażony także w szkło borokrzemienne HEPA. Oznacza to, że oczyszczacz pochłaniania dzięki temu niemal sto procent rozmaitych cząsteczek, których wielkość nie przekracza 0,1 mikrona. Filtr został oczywiście przebadany w zgodzie z obowiązującą normą EN 1822.

Innym wartym uwagi aspektem związanym z budową urządzenia jest obecność wstępnie impregnowanego grafitu, który wykorzystuje zawarty w swoim filtrze związek organiczny do oczyszczania powietrza z gazów o dużej szkodliwości, takich jak formaldehyd.

Informacje techniczne o urządzeniu

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Hot + Cool™ HP00 ma wagę 3.97 kg, a długość jego przewodu wynosi dokładnie 1,8 m. Wymiary urządzenia są równe: 220 x 220 x 632 mm, a zakres temperatur na których pracuje to 0⁰ - 37⁰. Urządzenie posiada pozytywną opinię osób, które zdecydowały się na jego zakup.

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™ TP00

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™ TP00 jest to urządzenie, wykonane z mikrowłókien borokrzemianowych HEPA, klasy H-13. Posiada ono długość wynoszącą 6 m. W tym modelu znajdują się aż 333 szczeliny, które skutecznie usuwają około 99,95% różnych cząsteczek, pleśni, grzybów, alergenów. Ten model został przebadany zgodnie z normą EN 1822. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, służy do tego zdalny pilot, dołączony do zestawu. Silnik urządzenia włącza się za pomocą jednego przycisku. W dowolnym momencie oczyszczacz można też wyłączyć. Ten model urządzenia może być włączony również w nocy, wówczas uruchamiany jest bardzo cichy podmuch, którego nie słychać podczas spania. Zwarta forma kryształków grafitu doskonale wychwytuje wszelkie lotne związki organiczne oraz nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia. Filtr grafitowy jest specjalnie impregnowany, dzięki czemu jego działanie jest jeszcze lepsze. Długość przewodu urządzenia ma 2 m, więc bez problemu można podłączyć urządzenie w dowolnym pomieszczeniu. Natomiast waga tego modelu wynosi tylko 3,67 kg. Niska waga oraz wygodny uchwyt pozwala przenosić urządzenie w dowolne miejsce. Wymiary urządzenia przedstawiają się następująco: 1131 x 219 x 219 mm. Ustawienia strumienia powietrza wynosi 434 l/s. Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™ TP00 wyposażony jest w nowatorską technologię Air Multiplier. Ta innowacyjna technologia sprawia, że pomieszczenie wypełniane jest długim strumieniem czystego powietrza. To urządzenie ma przede wszystkim działanie chłodzące, więc idealnie sprawdza się podczas upałów. Filtr w tym urządzeniu podlega regularnej wymianie, jednak nie odbywa się ona często. Musi być ona dokonana mniej więcej co roku. Filtr wymienia się samodzielnie, jest to bardzo proste. To urządzenie przede wszystkim sprawdza się w domu astmatyków oraz alergików, a także osób posiadających choroby płuc, gdyż skutecznie usuwa wszelkie niebezpieczne związki lotne. Dzięki wysokiej jakości powietrza, bardzo często stan chorych się poprawia.

Jak poprawić jakość powietrza w domu latem kiedy wszystko kwitnie

Czyste powietrze, cz to w dzisiejszych czasach w ogóle możliwe, gdzie w zasadzie czasem wydaje nam się, że powietrze jest tak ciężkie, że można je "pogryźć" . Tak jest to niewątpliwie zmora naszych czasów, optymistyczne też nie są statystyki, które niestety pokazują, że może być jeszcze gorzej. Nasuwa się pytanie jak się uchronić czy możemy coś zrobić żeby chociaż w naszych domach jakość powietrze była lepsza. Otóż wraz ze wzrostem zanieczyszczenia, na rynku pojawiło się coraz więcej firm zajmujących się sprzedażą oczyszczaczy powietrza. Dzięki temu możemy zaopatrzyć się w sprzęt, który pomorze nam zadbać o jakość powietrza w naszych domach. Warto przed zakupem zaznajomić się ze specyfikacją takiego oczyszczacza powietrza i dobrać go konkretnie pod nasze potrzemy, oraz metraż mieszkania. Na rynku jest wiele opcji, nie jest to niewielki wydatek, ale możemy być pewni, że posłuży nam kilka dobrych lat. W przeciągu paru lat znacznie wzrosło zapotrzebowanie na tego rodzaju sprzęt, dlatego możemy liczyć na fachowe doradztwo w tym zakresie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium