Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Kontakt

kontakt ze sklepem

Czy znasz skuteczne sposoby na zmęczone oczy? 0
Czy znasz skuteczne sposoby na zmęczone oczy?

Problem zmęczonych oczu trapi dziś wiele osób. Dotyczy zwłaszcza tych, którzy pracują przy komputerze lub korzystają ze szkieł korekcyjnych. Co zrobić, aby oczy przestały się czerwienić, łzawić i boleć? Jak pozbyć się tzw. worków z pod oczu?

Preparaty z apteki

W aptekach dostępnych jest wiele rozmaitych środków, które pomagają uporać się z przemęczonymi oczami. Dzieli się je zwykle na dwie grupy:

  • sztuczne łzy - jednym z objawów zmęczonych oczu, a jednocześnie również ich przyczyną, są wysuszone spojówki. Wpatrywanie się przez kilka godzin w ekran komputera, bądź też w książkę sprawia, że rzadko się mruga. W konsekwencji naturalne nawilżenie oczu jest po prostu niewystarczająco. Warto skorzystać wtedy z preparatu imitującego prawdziwe łzy
  • krople do oczu - można także skorzystać ze zwyczajnych kropli do oczu. W aptekach wybór kropli jest bardzo duży, warto zapytać farmaceutę o najlepsze. Należy pamiętać, że szczególnie kropli do oczu potrzebują użytkownicy szkieł kontaktowych. Noszenie soczewek w oczach powoduje ich wysuszanie. Jednocześnie jednak, posiadacze szkieł kontaktowych mają ograniczony wybór kropli. Rzecz w tym, iż nie wszystkie nadają się do stosowania, gdy soczewka znajduje się w oku

Domowe sposoby na zmęczone oczy

Jest wiele domowych sposobów na pozbycie się zmęczenia oczu. Niektóre z nich wykazują się zaskakująco dużą skutecznością:

  • okłady z plastrów ogórków - bardzo proste do samodzielnego przygotowania. Wystarczy pokroić zwyczajny ogórek na bardzo cienkie plastry. Następnie kładzie się je na powiekach na 10-15 minut. Ten prosty zabieg kosmetyczny daje bardzo dobre efekty, zwłaszcza jeśli oczy są mocno podkrążone. Niemniej jednak, woda z ogórków nawilża również oczy, co pozwala pozbyć się uczucia suchości i zaczerwienienia.
  • okłady z kostek lodu - generalnie, jeśli oczy są przemęczone, wskazane jest ich ochłodzenie. Kostki lodu wydają się bardzo dobrze do tego nadawać. Niemniej jednak, nie można kłaść ich bezpośrednio na powiekach. Są one bowiem tak zimne, że mogłyby podrażnić skórę. Ponadto, wraz z rozpuszczaniem się kostek lodu woda zaczęłaby spływać po twarzy, co z pewnością nie jest zbyt przyjemne. Dlatego też, na oczach warto położyć szmatkę lub ściereczkę, a dopiero na niej kostki lodu
  • przemywanie oczu - najprostszy możliwy zabieg czyli przemywanie oczu wodą również bywa zaskakująco skuteczny. Regularne przemywanie oczu czystą, zimną wodą jest wskazane w przypadku każdego, kto spędza wiele czasu przed komputerem. Osoby korzystające ze szkieł kontaktowych, muszą uważać, aby ich nie wypukać podczas przemywania oczu.
  • gimnastyka - do sprawnej pracy oczu potrzebne są dobrze funkcjonujące mięśnie. Dlatego też, na zmęczone oczy wskazana jest gimnastyka. Polega ona na rozmasowywaniu mięśni znajdujących się w kącikach oczu. Wystarczy kilka minut ćwiczeń, aby poczuć lekką ulgę.

Proste zabiegi profilaktyczne

Jak wykazano, istnieje wiele skutecznych sposobów walki ze zmęczonymi oczami. Niemniej jednak, najlepiej po prostu nie dopuszczać do tego, aby oczy się męczyły. Pomagają w tym następujące działania profilaktyczne:

  • przerwy od pracy - dzisiaj praca wielu ludzi polega na spędzaniu przed komputerem kilku lub nawet kilkunastu godzin dziennie. Niewątpliwie, niezwykle męczy to oczy. Konieczne są wiec regularne przerwy w pracy. Specjaliści twierdzą, że najlepiej byłoby robić je co najmniej raz na 30 minut. Niemniej jednak, ze względu na dużą liczbę obowiązków w pracy zwykle nie jest to możliwe. Jednakże, również przerwy robione co 1.5 godziny dadzą dobre rezultaty, o ile wdroży się również inne działania profilaktyczne
  • częste mruganie - jak już wspomniano, zmęczenie oczu spowodowane jest częściowo niedostatecznym ich nawilżeniem. Wynika ono ze zbyt rzadkiego mrugania podczas pracy przy komputerze, czy nawet czytania książki. Dlatego też, wskazane są przerwy na intencjonalne mruganie z dużą częstotliwością. Ćwiczenie to nie musi trwać dłużej niż 1-2 minuty, ważne jednak, aby regularnie je powtarzać, co najmniej co 1-2 godziny.
  • nawilżanie oczu - krople, sztuczne łzy, czy tez okłady z ogórków to sposoby lecznicze na zmęczone oczy. Niemniej jednak, jeśli zastosuje się je profilaktycznie, problem zmęczonych oczu w ogóle się nie pojawi

 Czy widziałeś nasze myjki do oczu? Sprawdź produkty firmy Grabexim!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl