Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

Ciekawe zastosowanie ręczników papierowych, które Cię zaskoczy 0
Ciekawe zastosowanie ręczników papierowych, które Cię zaskoczy

Zwykły ręcznik papierowy ma wbrew pozorom wiele interesujących zastosowań. Chyba każdy z nas używa tego rodzaju ręczników - najczęściej w kuchni. To jednak nie wszystko. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie nietypowych zastosowań tego popularnego produktu. Przekonaj się, w jakich sytuacjach ręcznik papierowy może się bardzo przydać! Niektóre z tych zastosowań na pewno będą dla Ciebie zaskoczeniem!

1. Nawadnianie gleby w doniczkach

Jeśli chcesz, aby gleba w doniczkach z kwiatami dłużej pozostawała wilgotna po podlaniu, przyda Ci się ręcznik papierowy. Warto położyć na spód doniczki kilka warstw ręcznika i dopiero na nie wsypać ziemię. Ręcznik na dnie będzie efektywnie absorbował wodę. W praktyce oznacza to, że będziesz mógł rzadziej podlewać kwiaty.

2. Ochrona garnków przed rdzą i zarysowaniami

Także w tym przypadku przypada się miękki ręcznik papierowy. Wystarczy, że przełożysz żeliwne garnki i patelnie w domu warstwami ręcznika. To doskonała ochrona zarówno przed rdzewieniem, jak i powstawaniem uszkodzeń o charakterze mechanicznym - zwłaszcza wtedy, gdy przechowujesz garnki jeden w drugim.

3. Odsączanie tłuszczu

To akurat zastosowanie ręczników papierowych, które jest dość dobrze znane. Jeśli chcesz obniżyć kaloryczność spożywanych smażonych potraw, użyj papierowego ręcznika do odsączania. Przekonaj się, ile tłuszczu zostanie na ręczniku, jeśli odsączysz nim smażonego kotleta lub frytki.

4. Usuwanie tłuszczu z rosołu

Chcesz usunąć nadmiar tłuszczu z rosołu? Z pomocą ręcznika papierowego to bardzo proste! Już nie musisz zbierać tłuszczu łyżką, co zresztą nigdy nie jest zbyt dokładne. Zamiast tego wyłóż durszlak warstwą ręcznika papierowego i włóż go do garnka, a następnie przelej rosół. Tłuszcz zostanie na ręczniku.

5. Schładzanie butelek

Chcesz jak najszybciej schłodzić napój? Np. alkohol na imprezę w domu? Musisz jedynie zmoczyć ręcznik papierowy i owinąć nim butelkę, a następnie włożyć tak przygotowaną butelkę na kilka minut do zamrażarki. Po tym czasie napój będzie przyjemnie chłodny!

6. Ochrona warzyw przed gniciem

Jeśli chcesz dłużej przechowywać warzywa w lodówce lub w jakimś innym pojemniku, warto położyć warzywa na warstwie ręcznika papierowego. To skutecznie zapobiegnie ich gniciu, ponieważ ręcznik wchłonie nadmiar wilgoci.

7. Gotowanie w kuchence mikrofalowej

Chcesz podgrzać lub ugotować warzywa w mikrofalówce? Z pomocą ręcznika papierowego przygotujesz pyszny posiłek o konsystencji, która nie pozostawi nic do życzenia. Wystarczy tylko, że owiniesz przygotowywane warzywa mokrym ręcznikiem. Woda zmieni się w parę wodną, co pozytywnie wpłynie na konsystencję przygotowywanych warzyw.

8. Przedłużenie świeżości produktów spożywczych

Możesz jak najbardziej wykorzystać ręczniki papierowe także do przedłużenia świeżości różnych produktów spożywczych w Twojej kuchni. Wilgotnym ręcznikiem papierowym możesz owinąć świeże zioła - to zabezpieczy je przed zwiędnięciem. Chcesz przedłużyć trwałość liści sałaty? W takim razie umieść je w woreczku wyłożonym suchym ręcznikiem. Ręcznik papierowy możesz wykorzystać także do mrożenia chleba. Owinięty ręcznikiem będzie bardziej świeży po rozmrożeniu, ponieważ papierowa osłona pochłonie wilgoć.

9. Usuwanie plam z wosku

Plamy z wosku, np. z woskowych kredek lub pozostałości po zapalonej świecy, mogą być dość problematyczne. I tym razem przyda się ręcznik papierowy. Musisz jedynie przyłożyć ręcznik papierowy do zabrudzonej powierzchni, a następnie przeprasować to miejsce żelazkiem o stosunkowo niskiej temperaturze. Zabrudzenie zostanie na ręczniku!

10. Podgrzewanie boczku w kuchence mikrofalowej

Chcesz pogrzać boczek w mikrofalówce i uniknąć przy tym problematycznych zabrudzeń wewnątrz? Zanim włożysz boczek do mikrofalówki, owiń go po prostu w ręcznik papierowy, podczas podgrzewania obracaj go. Ręcznik pochłonie wypływający tłuszcz, a Ty nie będziesz musiał myć mikrofalówki.

11. Kiełkowanie nasion

Ręcznik papierowy przyda się także wielbicielom zdrowej żywności. Na obficie zmoczonym ręczniku połóż nasiona - to optymalne warunki dla ich kiełkowania. Postaraj się utrzymywać wilgotność na wysokim poziomie, jeśli chcesz już wkrótce cieszy

się pysznymi, zdrowymi kiełkami.

12. Filtr do kawy

Jeśli zabrakło Ci filtrów do kawy, nie musisz wcale rezygnować z tego aromatycznego napoju. Możesz przecież zastąpić filtr ręcznikiem papierowym. Przekonaj się, jakie to proste.

13. Zabezpieczenie butelki z oliwą

Z racji tego, że ręcznik papierowy bardzo dobrze wchłania tłuszcz, można zabezpieczyć nim butelkę z olejem lub oliwą. Zazwyczaj ich powierzchnia z czasem robi się dość tłusta. Jeśli owiniesz je ręcznikiem i zabezpieczyć ręcznik za pomocą gumki recepturki, butelka na pewno nie będzie śliska i nie wypadnie Ci z rąk.

14. Czyszczenie okien i luster

Ręcznik papierowy idealnie nadaje się do czyszczenia okien i luster, a także wszelkich innych powierzchni ze szkła. Z pomocą ręcznika usuniesz łatwo wszelkie zabrudzenia, nie musisz się też martwić, że pozostaną nieestetyczne smugi.

15. Podczas przeprowadzki

Przeprowadzka to najczęściej operacja logistyczna zakrojona na szeroką skalę. Jeśli chcesz mieć pewność, że delikatne przedmioty, które chcesz przewieźć do nowego lokum, zostały zapakowane w sposób bezpieczny, wykorzystaj ręcznik papierowy. Ręcznikiem możesz wypełnić puste przestrzenie w kartonach, przełożyć delikatne przedmioty, owinąć sztućce, kieliszki, kubki itd.

16. Odświeżacz powietrza

Z ręcznika możesz łatwo zrobić odświeżacz powietrza, jeśli tylko przechowujesz go na wierzchu. Spryskaj rolkę ręcznika odrobiną wody z olejkiem zapachowym. Efekt pozytywnie Cię zaskoczy!

17. Usuwanie wilgoci z papieru

Chyba każdy z nas przypomina sobie sytuację, kiedy to zdarzyło mu się wylać kawę lub herbatę na czytaną książkę, gazetę czy zeszyt szkolny. I tym razem możesz posłużyć się ręcznikiem papierowym, aby rozwiązać problem.

18. Ochrona kosza na śmieci przed zabrudzeniami

Wiadomo, że dno kosza na śmieci jest podatne na powstawanie zabrudzeń oraz nieprzyjemnych zapachów. Nawet, jeśli systematycznie wynosisz śmieci i tak musisz liczyć się z tym problemem. I tym razem przyda się praktyczny ręcznik papierowy! Jeśli wyłożysz dno kosza ręcznikiem, unikniesz poważniejszych zabrudzeń. W efekcie mycie kosza będzie o wiele łatwiejsze. Ręcznik możesz posypać dodatkowo sodą oczyszczoną, która skutecznie zapobiegnie powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

19. Polerowanie przedmiotów ze stali nierdzewnej

Aby przedmioty ze stali nierdzewnej miały swój charakterystyczny połysk, trzeba je regularnie polerować oliwą. Dotyczy to chociażby zlewu, czajnika czy okapu kuchennego. Także w tym przypadku niezbędny będzie miękki ręcznik papierowy, który znacznie ułatwi tę pracę.

20. Podczas imprez w domu

Chyba zgodzisz się z nami, że podczas większych spotkań towarzyskich może dojść do powstania plam na dywanie, obrusie itd. Teraz to nie problem! Z pomocą chłonnego ręcznika papierowego szybko usuniesz wilgoć z dywanu lub obrusa, a także zetrzesz rozlane napoje ze stołu. Zawczasu warto umieścić przynajmniej jedną rolkę papieru w pomieszczeniu, w którym chcesz przyjąć gości.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl