Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Poręcz uchylna dla niepełnosprawnych 600 mm (stal nierdzewna mat) Poręcz uchylna dla niepełnosprawnych 600 mm (stal nierdzewna mat)
Dystrybucja: Faneco
Cena:

588,60 zł

Cena netto: 545,00 zł

Poręcz uchylna dla niepełnosprawnych 600 mm (stal węglowa biała) Poręcz uchylna dla niepełnosprawnych 600 mm (stal węglowa biała)
Dystrybucja: Faneco
Cena:

189,00 zł

Cena netto: 175,00 zł

Poręcz uchylna dla niepełnosprawnych 700 mm (stal węglowa biała) Poręcz uchylna dla niepełnosprawnych 700 mm (stal węglowa biała)
Dystrybucja: Faneco
Cena:

194,40 zł

Cena netto: 180,00 zł

Poręcz uchylna dla niepełnosprawnych 750 mm (stal nierdzewna połysk) Poręcz uchylna dla niepełnosprawnych 750 mm (stal nierdzewna połysk)
Dystrybucja: Faneco
Cena:

610,20 zł

Cena netto: 565,00 zł

szt.
Poręcz uchylna dla niepełnosprawnych 800 mm (stal nierdzewna mat) Poręcz uchylna dla niepełnosprawnych 800 mm (stal nierdzewna mat)
Dystrybucja: Faneco
Cena:

637,20 zł

Cena netto: 590,00 zł

Poręcz uchylna dla niepełnosprawnych 800 mm (stal węglowa biała) Poręcz uchylna dla niepełnosprawnych 800 mm (stal węglowa biała)
Dystrybucja: Faneco
Cena:

199,80 zł

Cena netto: 185,00 zł

Przystosowując łazienkę lub toaletę dla potrzeb osoby niepełnosprawnej koniecznie pamiętać należy o zamocowaniu we właściwych miejscach stabilnych uchwytów. Poręcze dla niepełnosprawnych stanowią nieodłączny element wyposażenia łazienki. Umożliwiają one osobie, u której występują trudności w poruszaniu się, zachowanie równowagi podczas przemieszczania np. z wózka inwalidzkiego do wanny czy pod prysznic. Uchwyty dla niepełnosprawnych należy zamocować także tuż przy ubikacji.

Jak wybrać miejsca mocowania uchwytów toaletowych dla niepełnosprawnych?

Wybierając miejsca do montażu uchwytów dla niepełnosprawnych trzeba zidentyfikować, w których sytuacjach podczas korzystania z łazienki/ toalety użytkownik musi przytrzymać się poręczy. Zwróćmy uwagę, że trzeba np. wejść do brodzika lub usadowić na siedzisku w wannie, a także usiąść i wstać z muszli klozetowej. W tych wszystkich sytuacjach osoba niepełnosprawna lub niedołężna potrzebuje stabilnej poręczy, by nie zachwiać się i nie upaść. Jeśli w łazience znajduje się jakikolwiek stopień lub próg także należy zamontować obok niego poręcz. Dodajmy koniecznie, że uchwyt dla niepełnosprawnych skutecznie chroni także przed pośliźnięciem się na śliskim, mokrym dnie brodzika lub wanny.

Jakie poręcze dla niepełnosprawnych wybrać?

Poręcze dla niepełnosprawnych dostępne w sklepie higieniczny.pl wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. To ważne, ponieważ łazienki publiczne i toalety publiczne, w których się je montuje, to miejsca bardzo uczęszczane – dlatego wszystkie elementy ich wyposażenia powinny być solidne i wytrzymałe. Dostarczane przez nas poręcze dla niepełnosprawnych mogą wytrzymać obciążenie nawet 120 kg (w przypadku uchwytów z dwoma punktami podparcia) lub więcej (uchwyty z trzema punktami podparcia). Część z nich wyposażona jest w dodatkowy łącznik, wzmacniający konstrukcję. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej, uchwyty toaletowe mogą być eksploatowane przez długi czas, bez ryzyka rdzewienia, mimo panującej w łazienkach i toaletach wysokiej wilgotności powietrza. Są także łatwe w czyszczeniu, a przy tym prezentują się bardzo estetycznie (w zależności od modelu oferujemy poręcze w kolorze białym lub metaliczne). Rodzaj poręczy dla niepełnosprawnych można dopasować do przewidywanego obciążenia. Wszystkie produkty z tej kategorii posiadają bardzo solidne mocowania, dlatego zapewniają osobom niepełnosprawnym i starszym tak potrzebne, pewne oparcie podczas korzystania z publicznych łazienek i toalet. Mogą być także montowane w toaletach i łazienkach w instytucjach i urzędach, ośrodkach zdrowia czy centrach handlowych i lokalach usługowych, a także obiektach gastronomicznych, hotelach i pensjonatach. Ze względu na bardzo atrakcyjną cenę, nie stanowią one dużego wydatku nawet przy wyposażaniu wielu stanowisk w tym samym obiekcie.

Uchwyty dla niepełnosprawnych – niezbędny element wyposażenia łazienki bez barier

Gdy urządza się tzw. łazienkę bez barier, przeznaczona dla osób z ograniczeniami ruchowymi, należy przede wszystkim szukać rozwiązań bezpiecznych, które jednocześnie będą dostosowane do szczególnych potrzeb niepełnosprawnych użytkowników. Chodzi tutaj głównie o poręcze dla niepełnosprawnych, które zapewniają niezbędne podparcie, zapobiegają upadkom, są pomocne przy przemieszczaniu się itd.

Poręcze dla niepełnosprawnych są niezbędne w pobliżu sedesu, pod prysznicem itd. Umiejętnie dobrane poręcze dla niepełnosprawnych nie tylko minimalizują ryzyko upadku lub poślizgnięcia się, ale przede wszystkim zapewniają osobom niepełnosprawnym ruchowo względną samodzielność w trakcie korzystanie z pomieszczeń sanitarnych. Oczywiście uchwyty można z powodzeniem zamontować także i w innych pomieszczeniach, np. w sypialni, gdzie z pewnością okażą się pomocne np. przy przemieszczaniu się osoby niepełnosprawnej z wózka inwalidzkiej na łóżko.

Obecnie na rynku dostępne są poręcze dla niepełnosprawnych wykonane z najwyższej klasy stali nierdzewnej lub węglowej, zarówno proste jak i łamane. W przypadku łazienek ogólnodostępnych, z których korzystają osoby dotknięte różnymi dolegliwościami, lepiej byłoby zdecydować się na poręcze dla niepełnosprawnych łamane. Dlaczego? W tym przypadku z podparcia poręczy można skorzystać, wykorzystując dowolną część ręki, nie tylko dłoń, ale także nadgarstek czy łokieć. Poręcze takie są po prostu bardziej funkcjonalne.

Zalecanym rozwiązaniem są poręcze uchylne, które w przeciwieństwie do poręczy nieruchomych, można po rozkładać jedynie wtedy, kiedy to konieczne. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w domach prywatnych, gdzie z łazienki korzysta nie tylko osoba niepełnosprawna ruchowo, ale także członkowie jej rodziny. Poręcze tego typu mogą być przydatne również wtedy, gdy chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu seniorom. W przypadku osób starszych, które często mają problemy z mocnym chwytem, zaleca się zamiast typowych poręczy o powierzchni gładkiej poręcze faliste.

Uchwyty dla niepełnosprawnych proste, łamane, łukowe, uchylne i nieruchome

Innowacyjne rozwiązanie, jakim są uchwyty dla niepełnosprawnych, można z powodzeniem wykorzystać nie tylko w łazienkach w obiektach użyteczności publicznej, ale również w łazienkach domowych. Warto zaznaczyć, że uchwyty tego typu mogą być pomocne nie tylko osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, ale także wszystkim, którzy w inny sposób zmagają się z ograniczeniami ruchowymi.

Na chwilę obecną oferta uchwytów jest bardzo szeroka. Bez problemu znajdziemy np.: uchwyty dla niepełnosprawnych proste, łamane, łukowe, uchylne i nieruchome. Wszystkie wymienione rozwiązania dostosowane są do użytku przez osoby o różnych problemach zdrowotnych. W praktyce oznacza to, że tego typu uchwyty dla niepełnosprawnych mogą być również wykorzystywane przez osoby starsze, które cierpią na rozmaite schorzenia układu ruchowego.

Decydując się na zakup uchwytów do łazienki, należy szukać rozwiązań stabilnych, które zagwarantują użytkownikom stuprocentowe bezpieczeństwo. Obecnie dostępne uchwyty dla niepełnosprawnych wykonuje się najczęściej ze stali nierdzewnej. Najczęściej wytrzymują one obciążenie do 120 kg. Dostępne są poręcze o różnej długości od 300 do 1200 mm, zatem bez problemu można znaleźć optymalne rozwiązanie. Zwykle uchwyty dla niepełnosprawnych można zamontować bez problemu zarówno w poziomie jak i w pionie. W sklepach dostępne są zestawy obejmujące uchwyty warz ze śrubami ze stali nierdzewnej oraz kołkami rozporowymi.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są uchwyty proste, które w przypadku prywatnego użytkowania można zamontować nie tylko w łazience i toalecie, ale także i w innych pomieszczeniach. Z myślą stricte o pomieszczeniach sanitarnych produkowane są uchwyty umywalkowe (prawe i lewe) w kształcie łuku, których długość wynosi najczęściej ok. 50-55 cm. Na uwagę zasługują także specjalne uchwyty prysznicowe w kształcie litery L, które zwykle można montować pionowo lub poziomo. Poza uchwytami montowanymi przy ścianie dostępne są ponadto uchwyty podłogowe, montowane przy WC, często wyposaża się je w miejsce na papier toaletowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl