Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Pojemnik na papier toaletowy w listkach Biało-Szary POP Faneco Pojemnik na papier toaletowy w listkach Biało-Szary POP Faneco
Dystrybucja: Faneco
Cena:

46,00 zł

Cena netto: 37,40 zł

szt.
Podajnik na papier toaletowy plastik biały ECO Faneco Podajnik na papier toaletowy plastik biały ECO Faneco
Dystrybucja: Faneco
Cena:

48,58 zł

Cena netto: 39,50 zł

szt.
Pojemnik na papier toaletowy JET S FANECO Pojemnik na papier toaletowy JET S FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena:

58,42 zł

Cena netto: 47,50 zł

szt.
Pojemnik na papier toaletowy POP S FANECO Pojemnik na papier toaletowy POP S FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena:

58,42 zł

Cena netto: 47,50 zł

szt.
Uchwyt na papier toaletowy Brabantia platynowy Uchwyt na papier toaletowy Brabantia platynowy
Dystrybucja: Brabantia
Cena:

69,00 zł

Cena netto: 56,10 zł

szt.
Uchwyt na papier toaletowy Brabantia stal matowa Uchwyt na papier toaletowy Brabantia stal matowa
Dystrybucja: Brabantia
Cena:

79,00 zł

Cena netto: 64,23 zł

szt.
Uchwyt na papier toaletowy Brabantia stal polerowana Uchwyt na papier toaletowy Brabantia stal polerowana
Dystrybucja: Brabantia
Cena:

79,00 zł

Cena netto: 64,23 zł

szt.
Pojemnik na papier toaletowy COSMO Faneco biały Pojemnik na papier toaletowy COSMO Faneco biały
Dystrybucja: Faneco
Cena:

172,20 zł

Cena netto: 140,00 zł

szt.
Pojemnik na papier toaletowy HIT FANECO Pojemnik na papier toaletowy HIT FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena:

174,66 zł

Cena netto: 142,00 zł

szt.
Zasobnik papieru toaletowego mocowany do ściany Profile Brabantia stal matowa Zasobnik papieru toaletowego mocowany do ściany Profile Brabantia stal matowa
Dystrybucja: Brabantia
Cena:

179,00 zł

Cena netto: 145,53 zł

szt.
Zasobnik papieru toaletowego mocowany do ściany Brabantia stal polerowana Zasobnik papieru toaletowego mocowany do ściany Brabantia stal polerowana
Dystrybucja: Brabantia
Cena:

189,00 zł

Cena netto: 153,66 zł

szt.
Uchwyt na papier toaletowy Brabantia biały Uchwyt na papier toaletowy Brabantia biały
Dystrybucja: Brabantia
Cena:

199,00 zł

Cena netto: 161,79 zł

szt.
Uchwyt na papier toaletowy Profile Brabantia platynowy Uchwyt na papier toaletowy Profile Brabantia platynowy
Dystrybucja: Brabantia
Cena:

225,00 zł

Cena netto: 182,93 zł

szt.
Pojemnik na papier toaletowy HIT Black Faneco stalowy czarny Pojemnik na papier toaletowy HIT Black Faneco stalowy czarny
Dystrybucja: Faneco
Cena:

227,55 zł

Cena netto: 185,00 zł

szt.
Pojemnik na papier toaletowy HIT WHITE Faneco stalowy biały Pojemnik na papier toaletowy HIT WHITE Faneco stalowy biały
Dystrybucja: Faneco
Cena:

239,00 zł

Cena netto: 194,31 zł

szt.
  • nowość
Pojemnik na papier toaletowy Antifinger HIT FANECO Pojemnik na papier toaletowy Antifinger HIT FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena:

242,00 zł

Cena netto: 196,75 zł

szt.
  • nowość
Uchwyt łazienkowy z miejscem na papier toaletowy Vital Deante czarny Uchwyt łazienkowy z miejscem na papier toaletowy Vital Deante czarny
Dystrybucja: Deante
Cena:

599,00 zł

Cena netto: 486,99 zł

szt.
Uchwyt łazienkowy z miejscem na papier toaletowy Vital Deante Uchwyt łazienkowy z miejscem na papier toaletowy Vital Deante
Dystrybucja: Deante
Cena:

599,00 zł

Cena netto: 486,99 zł

szt.

Uchwyty na papier toaletowy to standardowy niezbędnik wyposażenia sanitarnego toalety publicznej. Najważniejszym aspektem w obsłudze tego typu toalet jest bowiem zapewnienie odpowiedniej ilości papieru dla klientów i personelu. Uchwyty na papier toaletowy montuje się zatem w często użytkowanych obiektach, takich jak restauracje, hotele, galerie lub biurowce, gdzie uchwyty mają przede wszystkim zabezpieczyć umieszczony w nich papier przed zniszczeniem lub zabrudzeniem. Jeśli dodamy do tego nowoczesne i inteligentne rozwiązania, uchwyty na papier stają się najbardziej higienicznym i ekonomicznym rozwiązaniem, pozwalającym odizolować papier od różnorodnych czynników zewnętrznych.

Uchwyt na papier toaletowy – rodzaje

Wybierając jednak uchwyt na papier toaletowy, należy kierować się kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest częstotliwość korzystania z toalety, a także jej wielkość oraz standard. Zupełnie inny uchwyt na papier toaletowy sprawdzi się bowiem w dużej galerii handlowej, a zupełnie inny w małym salonie kosmetycznym. Na wybór uchwytu może mieć także wpływ aranżacja i wystrój pomieszczenia. Nie należy bowiem wprowadzać chaosu do toalety, dlatego najbardziej rekomenduje się wybór całego zestawu w jednej stylizacji, który zawierać będzie także podajnik na ręczniki papierowe, dozownik do mydła czy kosz na śmieci. Bardzo popularnym zestawem są akcesoria marki Faneco z linii Hit Black z optymalnym, uniwersalnym, podajnikiem na papier toaletowy HIT Black Faneco J25SJBL.

Odpowiednio dobrane uchwyty na papier toaletowy nie tylko zminimalizują koszty utrzymania danego obiektu, ale podniosą prestiż firmy, nadając toaletom nowoczesnego i eleganckiego charakteru. Toaleta publiczna wyposażona w dobrej jakości uchwyt na papier wyda się modna, czysta i zadbana. Ponadto, takie wyposażenie ułatwi klientom lub gościom korzystanie z toalety, a personelowi pracę, poprzez łatwą kontrole poziomu i ilości wkładu.

Uchwyty na papier toaletowy mają jednak podstawowy podział, ze względu na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Dzięki niemu, zdecydowanie łatwiej jest dopasować dany uchwyt do preferencji i poziomu eksploatacji toalety. Wyróżniamy:

Uchwyt na papier toaletowy z tworzywa sztucznego

Uchwyty na papier toaletowy z tworzywa sztucznego to głównie podajniki wykonane z polipropylenu, poliwęglanu (Faneco COSMO M kod produktu: LCP5007B) lub tworzywa ABS (Czarny ABS Negro MJ1B , biały Eco Faneco J18POW). Istnieją też modele, będące połączeniem wszystkich trzech materiałów, np. uchwyt na papier toaletowy Katrin T2 90069.

Swą popularność, uchwyty z tworzywa sztucznego zawdzięczają dobrej jakości i przystępnej cenie. Uchwyty z ABS są bowiem łatwe w konserwacji i utrzymaniu czystości, a przy tym niedrogie. Nie rysują się, a uchwyty z polipropylenu dodatkowo są odporne na odkształcenia. Poliwęglan, jako materiał elastyczny, ma z kolei zdolność powracania do swojego kształtu w razie wgniecenia.

Ze względu na uniwersalną gamę kolorystyczną, uchwyty na papier toaletowy z tworzywa sztucznego można dopasować niemal do każdej aranżacji, występują też modele niestandardowe w kolorach: czerwonym, zielonym czy niebieskim jak w modelach marki Metzger Cosmos pod kodami 2200 ; 2400; 2350. Mimo, iż z ABSu powstaje większość sprzętów AGD, czy części samochodowych, to jednak uchwyty na papier toaletowy wykonane z tego tworzywa rekomenduje się obiektom o małym i średnim natężeniu ruchu, ze względu na niski poziom wandaloodporności.

Uchwyty na papier toaletowy z ABSu są także mało odporne na promieniowanie UV. Nie należy ich zatem stosować na zewnątrz lub w miejscach, o skrajnych temperaturach.

Uchwyt na papier toaletowy ze stali nierdzewnej

Uchwyty na papier toaletowy ze stali nierdzewnej (np. Faneco HIT czy TORK linia Image Design T2) to z kolei doskonałe rozwiązanie dla toalet publicznych o dużym natężeniu ruchu lub tych, narażonych na dewastacje czy akty wandalizmu. Najczęściej stosuje się je zatem w toaletach stadionowych, na dworcach kolejowych, w zakładach karnych lub przydrożnych barach, czyli w miejscach, które wymagają od produktu funkcjonalności i nieprzeciętnej wytrzymałości.

Uchwyty na papier toaletowy ze stali nierdzewnej, noszące miano wandaloodpornych, optymalizują także koszty utrzymania i wymiany. Mają bowiem zdecydowanie dłuższą żywotność od uchwytów plastikowych i są mniej awaryjne, dlatego nie generują kosztów związanych z konserwacją.

Stal nierdzewna to bardzo trwałe tworzywo, charakteryzujące się wyjątkową gładkością i niską porowatością. Na jej powierzchni znajduje się płaszcz ochrony w postaci stale odnawialnej warstwy tlenkowej. W momencie uszkodzenia, warstwa ta regeneruje się samoczynnie, co zdecydowanie wydłuża żywotność całego produktu.

Uchwyty na papier toaletowy ze stali nierdzewnej to zatem wręcz niezniszczalny produkt, który sprawdzi się także w skrajnych warunkach atmosferycznych. Są odporne na działanie ognia, a w minusowych temperaturach nie tracą na wytrzymałości. Ich wyjątkowa estetyka dopasowuje się także do każdego wnętrza, a ich matowe (Impeco Prestige Black) lub błyszczące wykończenia (uchwyt na papier toaletowy ELITE błysk) nadają elegancji każdej toalecie.

Uchwyt na papier toaletowy ze stali nierdzewnej to produkt, na który decyduje się coraz więcej obiektów i przedsiębiorców. Stal szlachetna stała się bowiem eleganckim i luksusowym towarem o doskonałych właściwościach mechanicznych. To inwestycja wpływająca na wizytówkę całego obiektu.

Zastosowanie uchwytów na papier toaletowy

Uchwyty na papier toaletowy stwarzają poczucie higieniczności i ładu. Tego typu urządzenie uznane za funkcjonalne, powinno jednak być dostosowane do przestrzeni i indywidualnych potrzeb jego użytkownika. Znając przestrzeń i poziom eksploatacji toalety publicznej, można bowiem dopasować najlepsze dla niej rozwiązanie.

Odmienne powierzchnie wymagają różnorodnych rozwiązań. Dlatego na przykład w dużych obiektach, z pewnością bardziej sprawdzi się uchwyt na papier toaletowy, który jest w stanie zmieścić dużą rolkę, minimalizującą częstotliwość wymiany wkładu, zaś w niewielkiej restauracji, wystarczający będzie tradycyjny uchwyt na papier toaletowy mini jumbo. Istnieją również modele uchwytów na papier toaletowy mieszczące jednorazowo 2 rolki np. 682000 Pojemnik na papier toaletowy TORK T9 SmartOne występujące w kolorze białym i czarnym.

Biorąc pod uwagę funkcjonalność i uniwersalność danego uchwytu, możemy wyróżnić kilka podziałów:

Uchwyty na papier toaletowy – producenciPrzeważnie w obudowach każdego uchwytu znajdują się okienka, pozwalające na kontrolowanie ilości pozostałego papieru. Przed kradzieżą chronią z kolei zamki, otwierane za pomocą dołączonych kluczy. Całość można bez problemów przymocować do ściany za pomocą akcesoriów montażowych oraz nawierconych otworów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl