Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Kontakt

kontakt ze sklepem

TORK EasyCube - inteligentny system do monitorowania higieny w toaletach i łazienkach publicznych 0
TORK EasyCube - inteligentny system do monitorowania higieny w toaletach i łazienkach publicznych

 

Technologia pędzi do przodu z taką szybkością, że ciężko za nią nadążyć. Skomputeryzowanie wielu czynności, przyniosło za sobą mnóstwo wspaniałych rozwiązań, które oszczędzają czas i energię pracowników. Znana na całym świecie marka Tork również nie zostaje w tyle i wychodzi naprzeciw osobom, zarządzającym higieną i utrzymaniem czystości w dużych obiektach.

EasyCube – taką nazwę nosi opracowany inteligentny system, który łączy ze sobą urządzenia łazienkowe, takie jak dozowniki, podajniki, a nawet kosze na odpady i monitoruje na bieżąco stopień zużycia ich zawartości np. mydła, ręczników papierowych i innych środków czystości. Prócz tego usługa EasyCube podaje szacowaną liczbę gości w danym obiekcie oraz aktualne wskaźniki zapotrzebowania danego hotelu lub centrum handlowego na dane produkty do sprzątania i utrzymania higieny.

Dlaczego Tork?

Tork jest częścią globalnej firmy Essity, która zajmuje się ochroną zdrowia i odpowiednią higieną na całym świecie. Misją Essity jest podnoszenie standardu życia poprzez szukanie najlepszych rozwiązań w dziedzinie czystości. Produkty Essity sprzedaje się obecnie w ponad 150 krajach na całym świecie, a jej wiodącą marką jest TENA i nasz bohater – Tork.

Z asortymentem marki Tork mamy do czynienia na co dzień, często nieświadomie, gdyż firma zaopatruje każdego dnia centra handlowe, restauracje, biurowce, a nawet obiekty sportowe. Jest światowym liderem produktów higienicznych w wielu branżach gospodarczych, zaczynając od hotelarstwa, przez służbę zdrowia, na przemyśle i transporcie kończąc.

Tork to nie tylko najwyższa jakość produktów, takich jak ręczniki papierowe, mydła, odświeżacze i inne środki do dezynfekcji i pielęgnacji. To również połączenie niezwykłej funkcjonalności i designu podczas tworzenia dozowników, podajników oraz koszy. Wszystko to oferuje marka Tork w pakiecie z profesjonalnym doradztwem i pełnym, niezawodnym serwisem, dopasowanym do potrzeb danego obiektu.

 

Inteligentne sprzątanie

tork easycube

Cyfrowy system, który opiera się na ścisłych danych, pozwala czuwać nad każdym etapem zarządzania personelem sprzątającym. Zamontowane czujniki w każdym dozowniku i liczniku, na bieżąco wysyłają dane w aplikacji na tablet pracowników, którzy mają pełną kontrolę nad swoimi obowiązkami. Na ekranie wyświetlają się takie informacje, jak poziom mydła i ręczników papierowych, czy poziom załadowania kosza na odpady. W razie potrzeby wyświetlają się alarmy, sygnalizujące o potrzebie uzupełnienia danego dozownika lub opróżnienia kosza.

Kierownicy natomiast mają pełny dostęp do analiz i wskaźników, sugerujących odpowiednie zaopatrzenie obiektu w środki czystości. System sam szacuje dane o liczbie potencjalnych i aktualnych gości w toalecie i na tej podstawie, planuje wielkość dostaw, wskazując optymalną wydajność danego produktu.

Korzyści, jakie płyną z EasyCube

Żadna firma nie może przejść obojętnie i zignorować całkowicie inteligentnego systemu opartego o faktyczne dane. Niesie on ze sobą wiele korzyści nie tylko dla właścicieli obiektu i personelu, ale co najważniejsze - dla klientów! Przedsiębiorstwa walczą na co dzień o każdego konsumenta, zmagając się z rosnącą konkurencją i coraz większymi wymaganiami użytkowników. Warto więc sięgnąć po innowacyjne rozwiązanie, które z pewnością zostanie zauważone i docenione.

Przykładowe korzyści płynące z zastosowania EasyCube:

 • Interwencja tylko w razie potrzeby – koniec z tradycyjnymi i często niepotrzebnymi obchodami personelu sprzątającego. Dzięki EasyCube pracownicy dokładnie wiedzą, kiedy i gdzie mają zareagować, posprzątać lub uzupełnić dozownik. Zdecydowanie oszczędza to czas i energię osób sprzątających oraz eliminuje ciągłe sprawdzanie stanu łazienek.

 • Profilaktyka – lepiej zapobiegać problemom, niż czekać aż się pojawią. Tork pozwala na monitorowanie danych na tablecie i zaopatrzenie wózka w najpotrzebniejsze rzeczy, a pracownicy zamiast reagować na skargi klientów, dotyczące nieporządku lub braków w toaletach, mogą im zwyczajnie zapobiegać i kierować się dokładnie w to miejsce, w którym są potrzebni. Personel może skutecznie rozwiązywać problemy, nim się pojawią.

 • Komunikacja – system pozwala na pozostanie w ciągłym kontakcie pracownikom i kierownikom oraz umożliwia bieżące odhaczanie wykonanych już czynności. Ułatwia to zdecydowanie podział obowiązków i eliminuje ewentualne niedomówienia.

 • Ułatwienia dla kadr zarządzających – kierownicy i menadżerowie mogą w znacznie prostszy sposób zoptymalizować harmonogramy i grafiki sprzątania oraz na bieżąco monitorować jakość i skuteczność sprzątania. O ewentualnych uwagach personel można od razu informować poprzez wiadomość przesłaną na jego tablet. Prócz tego dzięki zebranym danym w systemie znacznie łatwiej i skuteczniej kierownictwo może planować przyszłe dostawy w środkach czystości i lepiej zagospodarować budżet firmy.

 • Mniejszy stres i krótszy czas szkoleń nowych pracowników – od kiedy pracownicy sami mogą kontrolować swoją pracę, ich stres i obawy znacznie się zmniejszyły, a satysfakcja z pracy wzrosła dwukrotnie.

easycube tork

Statystyki

Na podstawie badań przeprowadzonych przed i po wdrożeniu systemu Tork EasyCube do obiektów odwiedzanych przez 20tysięcy osób stwierdzono, że:

 • o 62% zwiększyła się jakość sprzątania w miejscach tego wymagających,

 • o 77% mniej odbyło się niepotrzebnych kontroli zawartości dozowników,

 • o 88% zmniejszył się czas, w którym dozowniki zostawały puste,

 • o 30% zwiększyła się satysfakcja klientów.

Badania przeprowadzono w 2015 i 2016 roku na zlecenie SCA, a obejmowały one obserwację, wywiady oraz analizę danych systemowych

Dla kogo przeznaczony jest Tork EasyCube?

Tork EasyCube obecnie używa ponad 100 zadowolonych klientów na całym świecie. Idealnie sprawdzi się w miejscach, które odwiedza duża liczba osób. Są to między innymi:

 • centra handlowe,

 • lotniska,

 • obiekty sportowe,

 • parki rozrywki,

 • lotniska,

 • biurowce itp.

Duże natężenie ruchu w takich miejscach sprawia, że personel sprzątający często nie jest w stanie nadążyć, jeśli daremnie i sztywno trzyma się swoich obchodów oraz kontroli dozowników i podajników. Tork EasyCube pozwala kierować pracowników tam, gdzie są rzeczywiście potrzebni, pozwalając zaplanować optymalne trasy obchodu w zależności od godzin szczytu lub masowo odwiedzanych obszarach i uniknąć zbędnej pracy.

Znane na całym świecie obiekty już korzystają z Tork EasyCube!

Tork EasyCube dotarł już do różnych zakątków świata. Korzystają z niego firmy na zachodzie jak i na wschodzie, a swoją opinią na temat tego inteligentnego systemu dzielą się w sieci.

 • Dubai Mall – największe i niezwykle imponujące centrum handlowe świata oraz globalna atrakcja, przyciągająca tłumy. Zarządzający obiektem, dobrze wie, jaka spoczywa na nim odpowiedzialność i dbałość o nieskazitelny wizerunek. Dyrektor zarządzająca Andrea Deutschbein z lekkością i zachwytem opowiada o wprowadzonym do Dubai Mall systemie EasyCube - „Jesteśmy dopiero w fazie pilotażowej, ale już dostrzegamy wiele korzyści. Ogromnym plusem jest możliwość szybkiej interwencji, gdy pojawia się problem – zanim zdąży przerodzić się w skargę. Od momentu zainstalowania Tork EasyCube nie odnotowaliśmy ani jednej skargi na puste dozowniki! Dzięki danym z Tork EasyCube od razy widzimy, które łazienki wymagają interwencji, a które jeszcze nie. Przekłada się to na wydajność i liczebność personelu oraz możliwość lepszego wykorzystania czasu przez pracowników.”

 • Welle 7 – to nie tylko centrum handlowe, ale również szeroka gama rozrywki i usług. To aż osiem poziomów i 3 tysiące osób, które korzystają z toalety każdego dnia. Codziennie również na dworcu głównym w Bernie, który zlokalizowany jest tuż obok Welle 7, przebywa nawet do 60 tysięcy pasażerów. To świadczy tylko o jednym – Tork EasyCube to niezbędnik w takim miejscu. Sam kierownik centrum Lukas von Kanel mówi: „Sądzę, że Tork EasyCube™ zdecydowanie pomaga klientom czuć się dobrze na każdym kroku ich wizyty w naszym centrum.”, a menadżer Welle 7 niezmiernie cieszy się z powiększonej wydajności pracy i zaoszczędzonym budżecie.

 • IKSU Umea – największy, skandynawski kompleks sportowy, który liczy 22 tysiące metrów kwadratowych. W jego ofercie znajdują się zarówno siłownie, jak i całe boiska do tenisa czy siatkówki. Wiąże się to również z piorunującą liczbą toalet i łazienek. Sam kierownik obiektu przyznaje, że zdarzały im się braki mydła lub papieru w godzinach szczytu, do czasu wdrożenia systemu EasyCube. „Nie doceniałem tego systemu. Kierownictwo nawet rozważało budowę nowych szatni, aby rozwiązać problem z czystością, a to kosztowałoby nas miliony”, zdradza Bo Andersson. Teraz pracownicy nie wyobrażają sobie pracy bez tego inteligentnego systemu, a skargi na puste dozowniki zostały całkowicie wyeliminowane.

 • Furuvik – znane i lubiane zoo oraz park rozrywki w Szwecji. Nawet na tak rozległym obszarze system Tork EasyCube radzi sobie znakomicie. Kierownik parku Kajsa-Lotta Halvarsson mówi z wielkim zadowoleniem: „Poświęcam mniej czasu na nadzorowanie sprzątania, a jednocześnie mam większą kontrolę”. W sezonie letnim na terenie parku przebywają całe tłumy rodzin z dziećmi, ciesząc się różnorodnością atrakcji. Nie trudno na tak dużym terenie o braki papieru lub mydła oraz o zanieczyszczone toalety, gdy większość atrakcji jest na świeżym powietrzu. Dzięki inteligentnemu sprzątaniu satysfakcja użytkowników łazienek wzrosła w pierwszym roku aż o 46%.

Rewolucja dla Twojej firmy

Firma Tork oferuje właściwe rozwiązania w oparciu o potrzeby firmy. Cały zespół profesjonalistów dopasuje, zainstaluje i skonfiguruje odpowiednio EasyCube na danym obiekcie Dodatkowo zapewni wstępne szkolenia i wsparcie na każdym etapie korzystania z systemu, aby jak najbardziej ułatwić pracę z EasyCube. Warto również ostatecznie ocenić wpływ inteligentnego sprzątania na rozwój i sukces swojej firmy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl