Masz pytanie? 
 tel: 733 888 555 
Kontakt

kontakt ze sklepem

Toaleta przenośna - zastosowanie i rodzaje toalet mobilnych 0

Toalety przenośne, często określane jako toi toi, to rozwiązanie, które przede wszystkim kojarzone jest z imprezami plenerowymi. Jednak warto podkreślić, że toalety przenośne sprawdzą się także na działkach lub placach budowlanych. Dlaczego toaleta przenośna jest dobrym pomysłem w przypadku eventu plenerowego? Przede wszystkim toaleta taka zapewnia komfort ososbom z niej korzystającym, poza tym umożliwia utrzymanie higieny i czystości. Co istotne, tego rodzaju toalety są mobilne, co w praktyce oznacza, że po zakończonej imprezie można je łatwo przewieźć w inne miejsce.

toaleta przenośna

Produkcja toalet przenośnych. Jak to się zaczęło?

Pierwsze toalety przenośne produkowano już w latach pięćdziesiątych w USA. Jednak oferowane w tym okresie mobilne kabiny nie przypominały w ogóle tych toalet, z których możemy korzystać obecnie. Przede wszystkim toalety te produkowano z drewna, jedna kabina ważyła około 200 kg. Już w roku 1969 po raz pierwszy użyto drewnianych toalet przenośnych podczas masowego eventu, a konkretnie w czasie festiwalu Woodstock. Rozwiązanie to wkrótce zyskało na popularności. Przyczynił się do tego chociażby fakt, że rozwinięto produkcję toalet przenośnych, wkrótce zaczęto produkować je z włókna szklanego, a później z lekkiego plastiku.

toaleta przenośna

Z czasem toalety przenośne zaczęto oferować także w Europie. Do czołowych producentów kabin przenośnych zalicza się niemiecka firma Toi Toi, kóra zaczęła swoją działalność w latach osiemdziesiątych. To wtedy właśnie na rynek zostały wprowadzone charakterystyczne biało niebieskie toalety przenośne, których produkcję zainicjował Harald Müller z Wiesbaden. Obecnie toalety przenośne produkowane są przez wielu producentów. Najczęściej kabiny tego rodzaju wykonywane są z lekkiego, a przy tym wytrzymałego polietylenu, co ułatwia ich transport, a także umożliwia bezproblemowe użytkowanie.

Z czego wyprodukowana jest typowa przenośna toaleta?

Jeśli interesuje Was funkcjonalna toaleta przenośna na działkę lub budowę, możecie zdecydować się na jedną z praktycznych wolnostojących kabin wykonanych z polietylenu o wysokiej gęstości. Przy produkcji toalet przenośnych dodaje się do materiału stabilizator UV, dzięki któremu kabiny są odporne na powstanie charakterystycznych odbarwień na skutek działania promieni słonecznych. Aby zapewnić wygodę użytkownikom kabiny jej dach jest wykonany z białego materiału, który dobrze przepuszcza światło. To jednak nie wszystko. Typowa przenośna toaleta ma gładkie ściany, dzięki czemu jej utrzymanie w czystości nie nastręcza zbyt wielu problemów. A do tego możliwy jest montaż kratek pod reklamy wewnętrzne i zewnętrzne - ta możliwość na pewno zainteresuje sponsorów danej imprezy masowej.

toaleta przenośna

Przenośna toaleta a komfortowe użytkowanie

Dostępne obecnie na rynku toalety przenośne to rozwiązania, które zapewniają pełen komfort użytkowania. Nic zatem dziwnego, że kabiny z plastiku są wykorzystywane zarówno podczas imprez masowych jak i na placach budowy oraz na prywatnych działkach. Obecnie toalety przenośne posiadają dość duże zbiorniki na fekalia, dzięki czemu ich wydajność jest bardzo wysoka. Przykładem mogą być kabiny produkowane przez firmę TOYPEK - standardowa wersja posiada zbiornik na fekalia o pojemności 250 litrów. Aby przenośna toaleta zapewniała komfort użytkownikom, zaleca się stosowanie specjalnych płynów higienicznych, które skutecznie neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Oczywiście każda toaleta przenośna ma możliwość zamknięcie od wewnątrz. Osoby na zewnątrz, które chcą skorzystać z toalety, widzą, czy kabina jest zajęta - po zamknięciu od środka zmienia się oznakowanie kolorystyczne przy klamce.

Toalety przenośne, których nie podłącza się do kanalizacji

Interesuje Cię praktyczna toaleta przenośna? Jeśli tak, możesz zdecydować się na praktyczną kabinę mobilną, której nie trzeba podłączać do kanalizacji. Takie wolnostojące toalety przenośne umożliwiają zachowanie czystości także w miejscach, w których nie ma dostępu do kanalizacji. W praktyce oznacza to, że wolnostojąca toaleta będzie idealnym rozwiązaniem w miejscu, gdzie budowa na stałe toalety jest po prostu niemożliwa ze względu na brak sieci wodno-kanalizacyjnej. Co istotne, toaleta przenośna może stać na podłożach różnego typu, nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń w tym względzie. Przenośna toaleta to właściwie standard podczas różnego rodzaju eventów masowych, festiwali, koncertów itd. Interesuje Cię toaleta przenośna na działkę? A może przydałaby Ci się toaleta przenośna na budowę? W obu przypadkach wolnostojące kabiny są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Warto pokreslić, że toalety przenośne wolnostojące są tak zaprojektowane, aby użytkownicy mogli korzystać z nich w sposób jak najbardziej komfortowy. Kabiny są na tyle duże, że zapewniają pełną swobodę ruchów. Dostępne są toalety przenośne zarówno w wersji podstawowej, jak i w wersji z umywalką lub pisuarem.

toaleta przenośna

Toalety przenośne, które podłącza się do kanalizacji

Obecnie na rynku dostępne są nie tylko praktyczne kabiny wolnostojące, ale także toalety przenośne, które można łatwo podłączyć do kanalizacji, tzn. do bieżącej wody i do sieci wodno-kanalizacyjnej, a także do szamba - w tym przypadku przyda się rura spustowa. Firma TOYPEK oferuje praktyczne, a przy tym komfortowe toalety przenośne. Kabiny, które podłącza się do kanalizacji, producent wyposażył w sedes ceramiczny z dolnopłukiem plastikowym. Dostępne są toalety w wersji podstawowej oraz z umywalką.

Jeśli chodzi o kwestie czysto techniczne, toalety tego rodzaju mogą być bez problemu podłączone do przyłącza wodnego G¾" i do kanalizacji. W przypadku podłączenia do szamba niezbędna będzie rura spustowa Ø110 mm.

Ekologiczne toalety torfowe

Ciekawym rozwiązaniem są ekologiczne toalety przenośne torfowe, które dostępne m.in. w ofercie firmy TOYPEK. Takie rozwiązanie to idealna toaleta przenośna na działkę. Zasadniczo toalety tego rodzaju składają się z wykonanej z polietylenu pustej kabiny oraz toalety torfowej PitEco 506. Samo rozwiązanie jest bardzo przystępne cenowo, a przy tym przyjazne środowisku. Jeśli potrzebna jest Ci toaleta przenośna na działkę, która zapewni komfort użytkowania nawet bez dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej i jednoczenie pozostanie przyjazna środowisku, propozycja firmy TOYPEK powinna przypaść Ci do gustu. Warto od razu zaznaczyć, że eksploatacja takiej ekologicznej toalety nie jest wcale droga. Trzeba jedynie użyć odpowiedniej mieszanki torfu. Atutem tego rodzaju kabin jest fakt, że można ich używać właściwie od razu.

Czy taka toaleta przenośna na budowę lub działkę jest faktycznie przyjazna środowisku? Zbiornik toalety jest wypełniony torfem. W praktyce oznacza to, że nieczystości zostaną wkrótce przekształcone w nawóz i zostają w torfie. Nie ma potrzeby stosowania środków chemicznych, aby zaszedł ten naturalny proces.

Toalety przenośne - wyposażenie kabin

Chcesz, aby Twoja toaleta przenośna na działkę była naprawdę komfortowa? Zależy Ci, aby toaleta przenośna na budowę w pełni spełniała oczekiwania jej użytkowników? To nie problem. Kabina mobilna może zostać wyposażona w dodatki, które pozytywnie wpłyną na wygodę jej użytkowników. Mogą to być takie rozwiązana, jak: dozownik mydła w płynie, pojemniki na papier toaletowy oraz ręczniki papierowe, a także oświetlenie z czujnikiem ruchu.

Toalety przenośne - wynajem i sprzedaż

W zależności od Twoich potrzeb możesz zdecydować się zarówno na zakup jak i na wynajem toalet przenośnych. Jeśli potrzebna jest Ci toaleta przenośna na działkę, możesz po prostu zakupić kabinę, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Dodatkowo możesz zdecydować się na dodatkowe wyposażenie. Osoby, które są natomiast zainteresowane większą ilością kabin np. na plac budowy lub na jakąś imprezę masową, mogą postawić na wynajem toalet przenośnych. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wynajem toalet przenośnych obejmuje także ich serwis.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl