Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Szczotka do WC - jaką wybrać?

Wbrew pozorom szczotka do WC to bardzo istotny element wyposażenia łazienki. Po pierwsze, szczotki do WC powinny dobrze spełniać swoją rolę. Po drugie jednak, szczotka do ubikacji nie może zaburzać aktualnej aranżacji pomieszczenia. Jaką szczotkę do WC wybrać, by nie wyrzucić jej już po miesiącu użytkowania? Znajdziesz tu kilka cennych wskazówek!

Praktyczna i trwała szczotka do WC, czyli jaka?

Szczotka do WC musi być trwała i funkcjonalna. Jej użytkowanie, czyszczenie i dezynfekcja powinny być zupełnie bezproblemowe. Dlatego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość włókien, z których wykonana jest szczotka. Włókna powinny być odporne na działanie silnych środków czyszczących, ale zarazem nie zanadto twarde. Zbyt twarda szczotka nie jest elastyczna i nie dostosowuje się do kształtu toalety. Dostępne są także szczotki do WC z dwoma rodzajami włosia: miękkim i twardym. Dzięki ich użyciu można toaletę dokładnie wyczyścić, a na koniec przetrzeć i wypolerować. Polecana jest również silikonowa szczotka do WC. Są to tak zwane samoczyszczące szczotki do WC, ponieważ brud nie przywiera do powierzchni silikonu. Idealna szczotka do WC powinna być także odpowiednio wyprofilowana, aby wyczyścić nie tylko gładką powierzchnię wnętrza muszli, ale również wszelkie zagięcia. Dlatego najczęściej wybierane są szczotki do WC okrągłe lub profilowane. Przykładem doskonale wyprofilowanego modelu jest szczotka do WC Simplehuman BT1083, o kształcie przypominającym wachlarz. To funkcjonalna szczotka do WC z odkręcana końcówką, stalową rączką i antypoślizgowym stojakiem. Jej cena wynosi około 156 zł i zdecydowanie jest to dobra inwestycja. Końcówkę do tej szczotki toaletowej można bez problemu dokupić, by regularnie ją wymieniać.

Rączka szczotki do WC musi być wykonana z materiału odpornego na wilgoć i preparaty czyszczące. Dlatego warto wybierać szczotki do WC plastikowe czy szczotki do WC ze stali nierdzewnej. Dobrym wyborem jest także szczotka do WC ceramiczna lub tak zwana szczotka do WC bambus. Szczotka do WC ceramiczna to duże uogólnienie, ponieważ zazwyczaj ceramiczny jest wyłącznie pojemnik na szczotkę, trzon natomiast wykonany jest z innego tworzywa. To dobra propozycja, ponieważ ceramika jest niezwykle trwała, a szczotkę można wymieniać. Szczotka do WC bambus także się sprawdzi, ponieważ egzotyczne drewno jest wysoce odporne na czynniki zewnętrzne. Warto jest pamiętać o tym, by drewno było odpowiednio zakonserwowane. W przeciwnym razie szybko się zniszczy, a co gorsza mogą rozprzestrzenić jest także mikroorganizmu w postaci pleśni i grzybów. Dlatego zdecydowanie najlepszym wyborem są szczotka do WC ze stali nierdzewnej, na przykład szczotka do WC Faneco, model SN M FANECO. Ta stalowa szczotka kosztuje zaledwie 40 zł, a zarazem zachwyca jakością. Matowa stal nierdzewna doskonale się prezentuje, nie ulega niszczącym wpływom wilgoci i jest łatwa w czyszczeniu. Obudowa i rączka są niezwykle trwałe, mogą więc posłużyć przez długi czas. Szczotkę natomiast najczęściej można po prostu wymienić! Służy do tego tak zwana szczotka do WC - zapas.

Szczotki do WC - rodzaje. Którą z nich wybrać?

Szczotki do WC różnią się nie tylko pod względem materiału wykonania. Różne są także podstawki, trzonki czy też sposób przechowania. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Wyróżnić można następujące typy szczotek:

 • szczotka do WC z małą podstawką - to propozycja najczęściej wybierana. Wymiary podstawki są dostosowane do rozmiarów końcówki szczotki. Ta opcja ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zaletą jest to, że szczotka dość szybko wysycha. Jednakże, w takim pojemniku szczotka do WC jest widoczna, co nie zawsze prezentuje się dobrze. W dodatku, nagromadzona w podstawce woda może zostać przypadkowo wylana;

 • szczotka do WC zabudowana - to inaczej szczotka do WC retro. Wysoki pojemnik dokładnie zasłania szczotkę. Nie ma również możliwości, by woda wydostała się na zewnątrz. Całość prezentuje się estetycznie, dlatego taka szczotka do WC znajdzie zastosowanie nawet w wyrafinowanym wnętrzu. Często wybierane są szczotki do WC retro ze stali nierdzewnej lub ceramiki;

 • szczotka do WC na stojaku - niektóre szczotki do WC wyposażone są w specjalny stojak. Dzięki temu pojemnik nie znajduje się bezpośrednio na posadzce, ale nieco wyżej. Stojaki są bardzo różnorodne, podobnie jak podstawka. Zazwyczaj jednak pojemnik jest wysoki, zasłania całą szczotkę i jest zamknięty przykrywką. Taka szczotka do WC jest nie tylko praktyczna, ale doskonale wpasowuje się w aranżację łazienki. Na szczególną uwagę zasługuje szczotka do WC marki Blomus i stojaki Blomus Menoto, które wykonane są z metalowej stali nierdzewnej. Za cenę około 650 zł otrzymujemy stojak z jakościowej, delikatnie matowej stali. Podstawka wyposażona jest w nóżki, które zabezpieczają podłogę przed zarysowaniem. Taki zestaw z pewnością posłuży przed długi czas, nie tracąc swych walorów.

 • szczotka do WC wisząca - szczotki mocowane do ściany są najczęściej wyposażone w podstawkę lub są odpowiednio zabudowane. Pojemnik nie powinien być zbyt mały. W przeciwnym razie znajdująca się wewnątrz woda, może być z łatwością przedostać się na zewnątrz i zawilgocić ściany. Szczotka do WC wisząca to wybór polecany w przypadku, gdy ściany łazienki wyłożone są płytkami. Takie pomieszczenie łatwo jest wyczyścić.

 • szczotka do WC z uchwytem na papier - dobrym rozwiązaniem jest również szczotka do WC na rozbudowanym stojaku z uchwytem na papier. Aby taki zestaw dobrze służył w wilgotnym środowisku łazienki, powinien być wykonany ze stali nierdzewnej lub innego, odpornego na korozję tworzywa.

 

Instrukcja obsługi szczotki do WC - jak czyścić toaletę?

Choć instrukcja obsługi szczotki do WC wydaje się być zbyteczna, niekoniecznie tak jest! Wynika to z faktu, że szczotka do WC jest niechętnie używana przez domowników czy współpracowników. Nierzadko jest to powodem, dla którego tylko jedna osoba zajmuje się oczyszczaniem toalety. Tymczasem zajęcie to nie jest lubiane przez żadnego z lokatorów. Każdy z nich powinien więc się z tego obowiązku wywiązywać w równym stopniu. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu toaleta będzie czysta! Cotygodniowe czyszczenie muszli przestanie przerażać, gdyż zwyczajnie ilość zanieczyszczeń ulegnie znacznemu zmniejszeniu. Jak to możliwe? Wystarczy, aby każdy użytkownik toalety używał szczotki po wizycie w WC. Instrukcja obsługi szczotki do WC nie jest w końcu skomplikowana! Istnieją w dodatku przydatne wskazówki, które pozwolą uzyskać lepsze efekty. W celu zachowania czystości warto stosować następujące kroki:

 • po każdym spłukaniu przetrzyj wyczyść muszlę szczotką. Użyj w tym celu środka do czyszczenia. Wcześniej warto podnieść deskę, aby wyczyścić również niewidoczne zakamarki;

 • jeśli szczotka do WC jest odpowiednio wyprofilowana, także czyszczenie przestrzeni zakrzywionych nie sprawi trudności;

 • następnie należy ponownie spłukać wodę, nie wyciągając szczotki do WC z muszli. Jeżeli stosowane są odpowiednie kostki zapachowo - dezynfekujące, szczotka do WC zostanie jednocześnie odkażona;

 • polecane jest, aby na kilka minut pozostawić szczotkę do wyschnięcia, na przykład opierając ją o czyste ścianki muszli. Dopiero po wyschnięciu należy szczotkę umieścić w obudowie. W przeciwnym razie wewnątrz nagromadzi się woda, brud i zarazki.


Czy taka instrukcja obsługi szczotki do WC sprawdzi się również w Twojej łazience? Na pewno! Poinstruuj użytkowników o obowiązku użycia szczotki podczas każdej wizyty w toalecie, a szybko zaobserwujesz efekty. Oczyszczenie WC przestanie być zajęciem żmudnym, nagromadzenie kamienia w toalecie stanie się mniejsze, a higiena zawsze będzie plasować się na wysokim poziomie. Warto zastanowić się także nad tym, jak skutecznie czyścić samą szczotkę do WC.

Jak wyczyścić szczotkę do WC?

Czyszczenie szczotki do WC zdecydowanie nie jest zajęciem lubianym. To oczywiste, że większość z nas nie chce dotykać szczotki, na której znajdują się zarazki. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na łatwe i niemal bezdotykowe oczyszczanie szczotki do WC!

 1. Jak wyczyścić szczotkę do WC? Najważniejsza jest regularność i zapobieganie. Dlatego po każdym użyciu szczotki do WC umieść ją w toalecie, dodaj odrobinę środka do toalet, a następnie obficie spłucz wodę. W ten sposób pozbędziesz się nieczystości, obudowa i szczotka pozostaną czyste. W tym celu warto wyposażyć się w produkty 2 w 1, takie jak szczotka do WC Joseph Joseph Flex Plus z przestrzenią na detergenty. Stojak służy jednocześnie do przechowania preparatu czyszczącego, co ułatwia stałe utrzymywanie higienicznej czystości w toalecie. W tym modelu zastosowano również doskonałej jakości szczotkę do WC z włókien silikonowych o wyprofilowanym kształcie. To niezwykle praktyczny, łatwy w oczyszczaniu i trwały zestaw, dostępny już od około 116 zł;

 2. Jak sprawić, by czyszczenie szczotki do WC stało sie bezproblemowe? Raz na kilka dni wsyp do muszli dwa opakowania sody oczyszczonej. Taka mieszanka jest toksyczna dla bakterii. Umieść w niej szczotkę na całą noc, a rano zobaczysz efekty, które naprawdę pozytywnie Cię zaskoczą!

 3. Co najmniej raz na tydzień dokładnie dezynfekuj szczotkę. Jak wyczyścić szczotkę do WC? W tym celu warto użyć gorącej wody z dodatkiem środków odkażających. Pamiętaj, aby oczyścić również obudowę. Najprościej jest wypełnić obudowę mieszanką wody i preparatów, aby jednocześnie oczyścić szczotkę i pojemnik. Dzięki temu nie trzeba w tym celu przeznaczać dodatkowej miski czy wiaderka. Jeśli jednak takie zostaną użyte, powinny być stosowane wyłącznie do oczyszczania szczotki do WC. Dotyczy to również wszelkich ścierek i akcesoriów wykorzystywanych do czyszczenia toalety.

 4. Oczyszczając szczotkę, zawsze zakładaj rękawiczki. Dzięki temu unikniesz zetknięcia z brudem i mikroorganizmami, a sama czynność przestanie być tak problematyczna.

 5. Do obudowy szczotki do WC zawsze wlewaj odrobinę płynu do dezynfekcji, który uniemożliwi rozwój bakterii w czasie, gdy szczotka jest nieużywana.

 6. Gdy zauważysz, że szczotka do WC jest zniszczona i trudna w oczyszczaniu, konieczna będzie jej wymiana. Wymienić można cały zestaw lub tylko część, jeżeli pojemnik na szczotkę do WC nadal jest w dobrym stanie. Szczotka do WC - zapas to końcówka do szczotki WC lub końcówka z trzonkiem. Jeśli podstawa jest ceramiczna lub stalowa, dobrym pomysłem jest wymiana wyłącznie zapasu.

Designerska szczotka do WC - stylowy dodatek?

Choć szczotka do WC wydaje się być prozaicznym elementem wyposażenia, odpowiednio dobrane szczegóły mogą zdziałać we wnętrzu cuda. Za najbardziej eleganckie uchodzą szczotki do WC ze stali nierdzewnej lub ceramiki. Niektóre z nich przyjmują naprawdę ciekawe, designerskie kształty. Taka szczotka do WC staje się stałym, idealnie dopasowanym elementem wyposażenia w wyrafinowanym wnętrzu toalety. Nierzadko, dobrze obudowana szczotka jest zupełnie niewidoczna i nie przypomina typowej szczotki do ubikacji. Wyróżnić można na przykład zabudowane szczotki do WC w formie stożków. Dostępne są nawet zabawne szczotki z ceramicznym pojemnikiem o kształcie myszy lub innych zwierzątek, a także zestawy przypominające łopatę umieszczoną w wiaderku. Dostępne są także gustowne szczotki do WC z pojemnikiem stalowym o dekoracyjnie wyżłobionej powierzchni, wzorzyste lub wyróżniające się ciekawą teksturą.

Często wybierana jest także prosta, czarna szczotka do WC. Czarne szczotki do WC są nieco bardziej praktyczne od białych, plastikowych szczotek. Doskonałym przykładem jest jakościowa, czarna szczotka do WC Brabantia, model PROFILE, wykonana z szlachetnej stali o matowym wykończeniu. Uwagę zwraca także jakościowa obudowa z zamknięciem oraz antypoślizgowa podstawka, chroniąca podłogę przed powstaniem rys. Ten funkcjonalny i gustowny produkt dostępny jest za cenę około 168 zł! W dodatku na czarnym tworzywie nie tworzą się przebarwienia. Tymczasem biała szczotka do WC często pokryta jest plamami, które powstają na przykład w efekcie użycia silnych środków myjących. Ponadto szczotka do WC czarna jest wyborem klasycznym i uniwersalnym, również gdy chodzi o wystrój.

Bez wątpienia szczotka do WC jest ważnym elementem wyposażenia w każdej łazience. Warto wybierać modele trwałe i łatwe w czyszczeniu. Nie można przy tym zapominać i regularnym oczyszczaniu szczotki do WC, co wcale nie musi być problematyczne - wystarczy zastosować kilka prostych trików i postawić na regularność!

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl