Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Suszarka do rąk kieszeniowa 2200W stal nierdzewna Buffalo Hig Suszarka do rąk kieszeniowa 2200W stal nierdzewna Buffalo Hig
Dystrybucja: HIG
Cena:

3 599,00 zł

Cena netto: 2 926,02 zł

Główną ideą, która przyświeca organizacji toalet publicznych, jest zapewnienie maksymalnej higieny i czystości. W jej osiągnięciu niezwykle ważną rolę odgrywa nie tylko częste sprzątanie i dezynfekcja, ale także takie elementy wyposażenia (jak np. bezdotykowe pojemniki na mydła w płynie, dozowniki ręczników papierowych w roli czy kieszeniowe suszarki do rąk), które umożliwiają skuteczne i dokładne umycie rąk, a następnie ich osuszenie, bez konieczności dotykania dwa razy (przed umyciem i po dokonaniu tej czynności) tego samego przycisku czy sensora. Dzięki temu zapobiegają przenoszeniu bakterii. Dlaczego warto zdecydować się akurat na suszarkę kieszeniową do rąk? Dokładne osuszenie dłoni po umyciu ma ogromny wpływ na efekty czynności higienicznych. Na wilgotnych rękach o wiele łatwiej rozwijają się bakterie, poza tym bez dokładnego suszenia wilgoć przenosi się na dotykane przy wyjściu z toalety klamki czy też rzeczy osobiste.

Czym suszarki do rąk kieszeniowe różnią się od tradycyjnych?

Suszarki kieszeniowe zapewniają bardzo dokładne i niezwykle szybkie suszenie. Ze względu na fakt iż w tego rodzaju urządzeniach wsuwa się dłoń w specjalne zagłębienie (zwane właśnie kieszenią), można poddawać ją działaniu równomiernego strumienia ciepłego powietrza jednocześnie z obu stron (zarówno z wierzchu, jak i od wewnątrz). W przypadku kieszeniowych suszarek do rąk, do pełnego wysuszenia wystarczy zaledwie parę sekund!

Jakie suszarki do rąk kieszeniowe znajdują się w naszej ofercie?

W naszym sklepie znajdują się markowe suszarki kieszeniowe do rąk wiodących marek: Dyson oraz Warmtec. To najwyższej klasy rozwiązania do profesjonalnych zastosowań – idealne do montażu w publicznych toaletach w budynkach administracyjnych, szkołach, szpitalach, przychodniach zdrowia, na dworcach. Sprawdzą się także w toaletach obiektów handlowych i firm usługowych. Szybkie i efektywne suszenie przy pomocy suszarek kieszeniowych Dyson i Warmtec podnosi prestiż obiektu i sprawia, że korzystanie z łazienek czy toalet staje się jeszcze bardziej komfortowe dla ich użytkowników. Suszarki kieszeniowe do rąk, wyprodukowane przez Dyson i Warmtec, zawierają szereg nowoczesnych udogodnień (dokładna specyfikacja podana jest obok każdego z modeli). Do najbardziej praktycznych rozwiązań, które zdecydowanie przemawiają za wyborem tego akurat wyposażenia do łazienek, należą antybakteryjne powłoki, zapewniające w pełni higieniczne warunki suszenia rąk. Warto wymienić także wbudowane fotokomórki, dzięki którym urządzenia uruchamiają się automatycznie – natychmiast po wsunięciu dłoni w kieszeń. Precyzyjna kontrola temperatury powietrza zwiększa bezpieczeństwo kieszeniowych suszarek do rąk. Optymalnie dobrana temperatura wpływa na szybkość suszenia, eliminując ryzyko poparzeń. Solidnie wykonane obudowy zwiększają żywotność urządzeń, ale także wpływają korzystnie na estetykę łazienki. Wszystkie produkty z oferty objęte są nawet 24-miesięczną gwarancją, realizowaną najczęściej w najdogodniejszy dla Klienta sposób – czyli w systemie door-to-door.

Dokładne osuszanie dłoni jest ważne!

Dłonie całkowicie wysuszone to dłonie, na których bakterie nie mają szansy namnażać się. Badania naukowe wskazują na to, że każde nasze niedociągnięcie, zaniedbanie w tej materii czyli pozostawienie wilgoci na skórze rąk sprzyja szybszemu przyrostowi siedlisk bakteryjnych i wirusowych.

To nic, że uprzednio dokładnie potraktujemy dłonie mydłem. Dopiero dokładne wytarcie dłoni po ich umyciu pozwala na mechaniczne usunięcie najmniejszych zanieczyszczeń i staranne osuszenie powierzchni dłoni. Według użytkowników najbardziej higienicznym sposobem jest zastosowanie papierowego ręcznika. To dobry wybór ponieważ taka metoda faktycznie redukuje 2-3 krotnie ilość drobnoustrojów, aniżeli sposób suszenia ciepłym powietrzem. Druga opcja z pewnością nie spełnia swojej roli w przypadku osób mało cierpliwych, którym zależy tak samo na efekcie jak i na czasie całego procesu osuszania.

Przeprowadzono nawet specjalne badania, które pomogły uzyskać wiedzę na temat preferencji suszenia rąk w toaletach publicznych. Badania te prowadzone przez University of Westminster, miały na celu porównanie efektywności oraz higieniczności typowych suszarek do rąk i ręczników jednorazowych. Suszarki do rąk o przeciętnych parametrach są mniej efektywną metodą suszenia. Innymi słowy to znacznie wolniejsza metoda niż ta mechaniczna przy użyciu papierowych ręczników. Wycierając nimi dłonie pozbywamy się prawie 80% bakterii z zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni dłoni.

Projektanci suszarek do rąk mocno wzięli sobie do serca te obserwacje. Dziś powstają coraz bardziej zaawansowane urządzenia, które cechuje krótki czas suszenia.
Przykładem są suszarki kieszeniowe. Urządzenia te bazują na specjalnych przegrodach powietrznych zaopatrzonych w filtry antybakteryjne, które doskonale radzą sobie z problemem nieskutecznego suszenia dłoni, likwidując pozostające także po umyciu, siedliska bakteryjne. Suszarki te mają jeszcze jeden istotny walor. Mianowicie w przeciwieństwie do tradycyjnych suszarek nie wysuszają delikatnej i wrażliwej skóry dłoni. W przypadku takich suszarek do rąk także zastosowane zostało powietrze, ale o nieco odmiennych parametrach. Za efektywność działania tych urządzeń odpowiada w pełni zintegrowany silnik, najnowszej generacji.

Wirujące powietrze wyrzucane jest z ogromną prędkością (blisko 680 km/h), co sprawia, że wilgoć znika z dłoni w czasie 10 sekund (każda zwykła suszarka radzi sobie z tym dopiero po 40 sekundach, a najczęściej aż tyle czasu nie mamy na wysuszenie dłoni). Co dzieje się dalej? Zebrana w trakcie suszenia woda, spływa na dolny poziom suszarki kieszeniowej, gdzie znajdują się specjalne filtry, które deaktywują drobnoustroje. Tam odbywa się sterylizacja zanieczyszczonej wody, która następnie wraca do pomieszczenia, pod postacią pary wodnej. Taki sprzęt nie należy do najtańszych, ale z pewnością jest o wiele bardziej skuteczny, ergonomiczny i przede wszystkim ekologiczny. Jeśli chodzi o porównanie kosztów eksploatacji suszarek kieszeniowych to są one o ok. 70% niższe niż użytkowanie innych suszarek, a o ok. 97% mniejsze w porównaniu z ręcznikami papierowymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl