Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Stojak na dozownik do dezynfekcji rąk Prime HiG Stojak na dozownik do dezynfekcji rąk Prime HiG
Dystrybucja: HIG
Cena:

295,20 zł

Cena netto: 240,00 zł

Dozownik płynu do dezynfekcji rąk łokciowy stal mat Prime HiG Dozownik płynu do dezynfekcji rąk łokciowy stal mat Prime HiG
Dystrybucja: HIG
Cena:

229,00 zł

Cena netto: 186,18 zł

Stacje do dezynfekcji rąk to rozwiązanie pomocne w zachowaniu odpowiedniej higieny dłoni w dużych skupiskach ludzi (np. w firmie czy szkole), a tym samym ochronie zdrowia ludzkiego. Od niedawna stały się one nieodzownym elementem wyposażenia firm dbających zarówno o zdrowie swoich pracowników, jak i klientów. Jak działają punkty sanitarne i jakie korzyści niesie z nich korzystanie oraz jakie są ich rodzaje i które modele najlepiej spełniają swoje funkcje?

Czym są stacje do dezynfekcji rąk?

Stacja do dezynfekcji rąk to urządzenie, składające się zazwyczaj ze stojaka oraz zbiornika na płyn lub żel antybakteryjny. Zbiornik przyjmuje najczęściej formę bezdotykowego lub wyposażonego specjalną „rączkę” dozownika, który wydziela dokładnie taką ilość preparatu dezynfekującego, jaki starcza do odkażenia całych dłoni i nadgarstków. Tego typu stacja umożliwia więc szybką i łatwą higienę skóry rąk.

Jeszcze do niedawna dezynfektory można było spotkać jedynie w miejscach, gdzie sterylność jest szczególnie ważna – na salach operacyjnych, w gabinetach stomatologicznych czy w restauracjach. Dziś coraz częściej pojawiają się one także w innych przestrzeniach publicznych, w których na co dzień przebywa dużo ludzi – na korytarzach uczelni, w kinach, bankach czy urzędach.

Zalety urządzeń do dezynfekcji rąk

Jaka jest zamierzenie stacji dezynfekujących oraz dlaczego są tak ważne? Otóż wiele przedmiotów, z którymi mamy styczność w życiu codziennym i których często dotykamy (tj. na przykład klamki od drzwi, wózki sklepowe, monety czy telefony komórkowe) nierzadko stanowią ogromne siedlisko groźnych bakterii i wirusów. Badania pokazują zaś, że większość drobnoustrojów wywołujących choroby (w tym zarówno zwykłe przeziębienia, jak i poważniejsze infekcje) przenoszone są zazwyczaj właśnie na ludzkich dłoniach. Dotykając brudnych lub skażonych powierzchni, a następnie dotykając twarzy (np. spożywając posiłek) znacznie zwiększamy ryzyko przeniesienia niebezpiecznych dla nas wirusów do organizmu.

Przed chorobami przenoszonymi na skórze uchronić nas może jedynie odpowiednia higiena dłoni. Najlepiej sprawdzi się tutaj dokładne mycie wodą i mydłem. Co gdy jednak nie mamy czasu lub możliwości częstego mycia dłoni w tradycyjny sposób? Wówczas pomóc mogą specjalne dezynfektory wyposażone w żel lub płyn antybakteryjny.

Stacje do dezynfekcji rąk to zaś proste i intuicyjne urządzenia, które pozwalają na utrzymanie higieny dłoni tam, gdzie jest ona najważniejsza, czyli w miejscach, w których najłatwiej o zarażenie się chorobą, tj. w przestrzeniach publicznych i w dużych skupiskach ludzkich. Użycie dezynfektora może zaś uchronić nas przed „złapaniem” niechcianej infekcji.

Warto zaznaczyć, że urządzenia do dezynfekcji przydają się przez cały rok i powinny na stałe stanowić wyposażenie każdego pomieszczenia, w którym przebywają mniejsze lub większe grupy ludzi (sklepów, biur, szkół czy miejsc rozrywkowych). Pomagają one bowiem w rozprzestrzenianiu się wiele sezonowych infekcji, takich jak chociażby grypa, a także groźniejszych wirusów, takich jak koronawirus.

Rodzaje stacji do dezynfekcji rąk

Dezynfektory dłoni dostępne są w bardzo różnorodnych odsłonach. Choć wszystkie pełnią tę samą funkcję – mają za zadanie odkazić skórę dłoni, to poszczególne ich modele sprawdzą się w różnych sytuacjach i w różnych typach pomieszczeń.

Ze względu na budowę stacji można wyróżnić:

STACJE WOLNOSTOJĄCE

Wolnostojące stacje dezynfekujące to wysokie na ok. 1–1,5 metra wąskie, pionowe panele z dozownikiem, które nie wymagają dodatkowego mocowania do ściany lub podłogi. Można więc ustawić je w dowolnym miejscu i w razie potrzeby w każdej chwili zmienić ich lokalizację. Dzięki swoim większym rozmiarom są też dobrze widoczne, co zwiększa szanse, że skorzysta z nich więcej osób. Świetnie sprawdzą się np. przy wejściu do sklepu czy do biura, a więc wszędzie tam gdzie w ciągu dnia przechodzi dużo ludzi.

STACJE MOCOWANE DO ŚCIANY

Do mniejszych pomieszczeń lub tam, gdzie wolnostojący stojak na dezynfektor nie będzie funkcjonalny warto wybierać stacje mocowane do ściany. Można je umiejscowić w dowolnym miejscu, np. przy drzwiach wejściowych do biurach czy przy wyjściu z łazienki, gdzie będą widoczne i łatwo dostępne. Ich ogromnym atutem jest dyskretność. Małe dezynfektory mocowane do ściany nie „zagracają” bowiem przestrzeni i nie zaburzają estetyki wnętrza. Model przymocowany do ściany jest też trudniej zniszczyć czy ukraść (co bywa ważne w zatłoczonych miejscach publicznych).

STACJE 2W1

W sprzedaży znaleźć można również uniwersalne dezynfektory, które można zarówno przymocować do ściany, jak i – za pomocą specjalnego stojaka – stworzyć z nich stację mobilną. Jest to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy podczas zakupu nie wiemy jaka stacja sprawdzi się najlepiej w naszym wypadku.

Ze względu na rodzaj dozownika można wyróżnić:

STACJE BEZDOTYKOWE

Bezdotykowe stacje dezynfekujące to prawdopodobnie najlepszy wybór wśród wszystkich typów punktów sanitarnych. Użycie automatycznego dozownika bezdotykowego to bowiem najlepszy sposób na zachowanie najwyższych standardów higieny. Brak bezpośredniego kontaktu z urządzeniem podczas dozowania odpowiedniej dawki płynu dezynfekcyjnego zwiększa poziom bezpieczeństwa użytkowników, nie narażając ich na kontakt z groźnymi wirusami oraz bakteriami przenoszonymi na dłoniach.

STACJE Z RĄCZKĄ, PEDAŁEM LUB PRZYCISKIEM

Alternatywą dla stacji bezdotykowych, są dezynfektory, które uruchamia się za pomocą specjalnych uchwytów lub przycisków. Zazwyczaj skonstruowane są one jednak tak, aby nie dotykać ich bezpośrednio dłońmi, a np. stopą lub łokciem. Nie zapewniają takiego bezpieczeństwa, jak punkty bezdotykowe, ale za to pomagają uniknąć niechcianych plam z wyciekającego z urządzenia płynu antybakteryjnego, co może zdarzać się w przypadku urządzeń bez uchwytów.

Ze względu na konstrukcję można wyróżnić:

STACJE JEDNOCZĘŚCIOWE

Jednoczęściowe stacje dezynfekujące przyjmują zazwyczaj formę stojącego zabudowanego panelu lub wiszącego dozownika. Nie ma w nich możliwości wymiany poszczególnych części.

STACJE MODUŁOWE

Natomiast stacje modułowe składają się zazwyczaj z dwóch osobnych elementów: dozownika i stojaka. Można je do woli łączyć ze sobą i w razie potrzeby wymienić jeden z elementów.

Na co zwrócić uwagę kupując dezynfektor?

Nietrudno zauważyć, że producenci prześcigają się w projektowaniu różnych stacji sanitarnych. Już dawno przestały one być jedynie zwykłymi pojemnikami na żel antybakteryjny, występującymi zawsze w tej samej formie. Dostępne są w różnych rozmiarach i rodzajach; różnią się od siebie wielkością, konstrukcją czy wyglądem, a każdy z nich sprawdzi się w innej sytuacji i w innej lokalizacji. Na co zaś zwrócić szczególną uwagę przy ich doborze?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czy w miejscu, w którym chcemy ustawić stację dezynfekującą lepiej sprawdzi się duży wolnostojący dozownik czy mały model, mocowany do ściany. W miejscach, gdzie przechodzą dziesiątki, setki a nawet tysiące osób lepiej sprawdzi się ten pierwszy. W klasach szkolnych czy małych biurach z powodzeniem skorzystać można z mniejszych rozwiązań.

Kolejną ważną rzeczą jest pojemność zbiornika na preparat antybakteryjny. Tam, gdzie zależy nam na wydajnym urządzeniu, które umożliwi odkażanie dłoni setkom ludzi przez cały dzień, najlepiej wybierać modele o dużej pojemności, tj. przynajmniej 3–5 litrowych. W innych przypadkach wystarczą mniejsze kanistry.

Przed zakupem stacji dezynfekującej należy zdać sobie sprawę z tego, że z urządzenia, które wybierzemy, w ciągu dnia będzie korzystać wiele osób, a ono samo stanie najprawdopodobniej w najbardziej zatłoczonym i użytkowanym miejscu. Przy jego wyborze dobrze jest więc przyjrzeć się jakości jego wykonania oraz materiałom, z jakich zostałao zbudowane. Stacja powinna być solidna, wytrzymała iodprana tak samo na częste i intensywne użytkowanie, jak i ewentualne akty wandalizmu. W przypadku stacji, które mają stanąć na zewnątrz budynku, warto by była ona również odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Im lepszy model – tym większe prawdopodobieństwo, że posłuży nam przez długi czas.

Bardzo ważnym aspektem jest również sposób zasilania urządzenia. Niektóre ze stacji wymagają podłączenia do prądu, choć znaczna większość działa dzięki wymiennym bateriom lub specjalnym akumulatorom. Warto o tym pamiętać, jako że w bardziej zatłoczonych miejscach zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele wolne od kabli czy skomplikowanego systemu zasilania.

Nie bez znaczenia pozostaje także sposób podawania żelu czy płynu. W sprzedaży dostępne są modele, które dozują na rękę konkretną dawkę preparatu (zazwyczaj ok. 3–5 kropli) lub wydzielają go w postaci mgiełki, osiadającej na dłoniach i nadgarstkach. Obydwa z nich są wygodne i skuteczne, a ich dobór to kwestia indywidualna.

Stacje dezynfekujące mogą być wyposażone w dodatkowe, poza stojakiem i dozownikiem, elementy. Mogą to być chociażby uchwyty na ręczniki papierowe, półeczki na rękawiczki jednorazowe, kosze na śmieci czy podstawki na ociekający płyn. Przed zakupem dobrze jest więc zastanowić się czy któryś z nich będzie nam potrzebny i będzie dla nas przydatny.

Wybierając stację sanitarną do biura czy sklepu, warto pamiętać, że będzie on nie tylko funkcjonalnym urządzeniem ale i stałym elementem wystroju pomieszczenia. Dobrze więc, aby był on dopasowany do wnętrza również pod względem wizualnym. W sprzedaży znaleźć można zarówno masywne i rzucające się w oczy modele, jak i małe, dyskretne i eleganckie propozycje.

Stacje dezynfekujące różnych marek

Na rynku spotkać można różne marki posiadające w swojej ofercie rozmaite stacje, dozowniki i punkty higieny rąk. Producenci urządzeń sanitarnych, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, proponują różnorodne modele. Różnią się one od siebie tym co widoczne na pierwszy rzut oka – wyglądem, pojemnością czy metodą podawania płynu, ale także tym, czemu warto przyjrzeć się lepiej podczas zakupu – stabilnością, wytrzymałością czy komfortem podczas użytkowania. Które marki i które proponowane przez nie modele zasługują zaś na szczególną uwagę? Oto kilka z nich:

TORK

Tork to marka zajmująca się poprawą środowiska pracy, poprzez rozwiązania higieniczne. W jej ofercie znaleźć można wiele służących do tego akcesoriów, w tym stację dezynfekującą, na którą składa się panel AD-A-Glance® oraz kontatybilny z nim stojak. Elementem wyróżniającym go na tle urządzeń proponowanych przez inne marki jest przednia ściana modelu, na które znajduje się personalizowana powierzchnia reklamowa.

STERILHANDS

W ofercie marki Sterilhand znaleźć można zarówno stacje automatyczne, jak i napędzane mechanicznie, a także tak samo wolnostojące, jak i naścienne. Poszczególne ich modele różnią się od siebie także pojemnością. Przykładowo Stacja dezynfekcyjna Steril Hands™ STICK 1000 została wyposażona w pojemnik o pojemności 1 litra, co daja ok. 500 dawek preparatu. Natomiast Steril Hands™ QUBE czy Steril Hands™ SIMPLY TOWER posiadają kanistry o pojemności 4–5 litra, co daje ponad 2000 dawek. Na szczególną uwagę zasługuje model Steril Hands™ TOWER, którego waga netto (czyli bez kanistra) wynosi aż 70 kilogramów. Stabilna konstrukcja jest więc bardzo wytrzymała, a potencjalna kradzież urządzenia bardzo utrudniona.

PURELL

Purell to jedna z najbardziej znanych marek produkująca środki czystości, w tym również pokaźną gamę płynów antybakteryjnych. W swojej ofercie posiada kilka dozowników ściennych oraz cztery stacje wolnostojące: trzy proste modele oraz bardziej zabudowany PURELL® MESSENGER™ ES8. Ogromną zaletą korzystania z usług marki Purell jest fakt, że w trakcie zakupu dozownika, można od razu wyposażyć się także w wysokiej jakości preparaty dezynfekujące.

KASTELL

Marka Kastell proponuje eleganckie dozowniki ścienne, które można zamontować w dowolnym miejscu w biurze czy sklepie. W sprzedaży marka posiada także kontatybilne z dozownikami stojaki w różnych rozmiarach i kolorach. Dzięki nim w szybki i łatwy sposób każdy dezynfektor można zamienić w mobilny punkt sanitarny, pasujący do aranżacji wnętrza.

FANECO

Faneco to firma zajmująca się sprzedażą wyposażenia łazienek i sanitariatów publicznych. W jej ofercie znaleźć można liczne dozowniki ścienne, różniące się od siebie pojemnością oraz sposobem podawania preparatu. Marka proponuje zarówno małe modele, tak jak np. 0,3 litrowy dozownik ECO, jak i te większe, np. 0,9 litrowa LUNA czy 1 litrowy ZEN. W sklepie marki dostępne są tak samo urządzenia z tradycyjnym przyciskiem, jak i te bezdotykowe, a także pokaźna gama wygodnych dozowników łokciowych. Każdy z nich, dobierając odpowiedni stojak, można zamienić w mobilną stację stojącą.

EDBAK

Marka Edbak proponuje urządzenia do dezynfekcji rąk wyróżniające się bardzo minimalistycznym, a przez to eleganckim designem. Proclean 1 to modele wolnostojące, a Proclean 2 wiszące. Idealnie wkomponują się one w nowoczesny wystrój wnętrza biura czy sklepu, jednocześnie pomagając zachować wymagany reżim sanitarny w każdej przestrzeni i każdej intensywności użytkowania.

HiG

Sytuacja epidemiologiczna w kraju i na świecie zmusza samorządy i przedsiębiorców do podjęcia działań celem poprawy poziomu higieny w miejscach publicznych. Zadanie to z powodzeniem spełni bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk Sani marki HiG o pojemności 10 l. Stacja do dezynfekcji rąk Sani HiG to urządzenie przystosowane do użytkowania wewnątrz budynków, jak i na powietrzu. Stacja spełnia normy zgodności CE. Bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk Sani marki HiG jest urządzeniem w pełni zmechanizowanym, dlatego koszty jej utrzymania są ograniczone do minimum. Chcąc zdezynfekować dłonie wystarczy nacisnąć pedał u dołu urządzenia i umieścić dłonie w miejscu oznakowanym. Obrazowa instrukcja i dobrane wymiary umożliwiają intuicyjne użytkowanie niezależnie od wieku czy wzrostu. Pojemność 10 l pozwala na wykorzystanie stacji w miejscach bardzo uczęszczanych. Bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk Sani marki HiG sprawdzi się więc w parkach, na placach, skwerach, dworcach, a także w budynkach użyteczności publicznej o różnym przeznaczeniu – również w szpitalach i przychodniach. Urządzenie pokryte jest warstwą stali ocynkowanej o grubości 2 mm, zatem nie zachodzi ryzyko korozji. Stacja do dezynfekcji rąk Sani HiG wyróżnia się także uniwersalną, gustowną stylistyką. Solidna konstrukcja w połączeniu z możliwością stabilnego montażu podstawy sprawia, że stacja do dezynfekcji rąk Sani HiG jest urządzeniem odpornym na akty wandalizmu. Co więcej, montaż jest znacznie ułatwiony dzięki zastosowaniu otworów montażowych. Stacja jest odpowiednio zabezpieczona kluczykiem, a wziernik umożliwia kontrolę poziomu płynu bez konieczności otwierania drzwiczek. W HiG dbamy przede wszystkim o higienę, bezpieczeństwo i komfort. Dlatego stworzyliśmy stację do dezynfekcji rąk Sani HiG. To stacja do dezynfekcji rąk dla szpitali, placówek publicznych, a nawet całych miast - by codzienność stała się bezpieczniejsza! Uwaga! Przy składaniu zamówienia należy wybrać sposób dostawy: "Kurier paleta" (koszt wysyłki wynosi 200 zł brutto; paleta mieści od 1 do 4 sztuk). Produkt przeznaczony tylko do zastosowań profesjonalnych (nie sprzedajemy osobom fizycznym). Przy większym zamówieniu istnieje możliwość zmiany kolorystyki stacji dezynfekującej oraz dodania indywidualnych oznaczeń (np. logotyp).

Podsumowanie

Stacje do dezynfekcji rąk mają za zadanie zwiększyć higienę wśród pracowników i klientów, a tym samym zmniejszyć rozprzestrzenianie się różnorodnych chorób. Warto jednak pamiętać, że tylko dobrze dobrany model spełni swoje funkcje i przyniesie oczekiwane efekty. Im lepiej dopasowana do miejsca czy grupy użytkowników stacja, tym większe szanse, że skorzysta z niej większa ilość osób. Tylko najlepszy i dobrze dopasowany sprzęt pomoże nam w zachowaniu reżimu sanitarnego, a więc dbaniu o zdrowie nas samych, jak i wszystkich wokół.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl