Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Opcje przeglądania
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Dla osób ze średnią lub dużą niepełnosprawnością codzienne zabiegi higieniczne stają się sporym problemem. Dlatego – jeśli projektujemy i wyposażamy łazienkę dla niepełnosprawnych lub spodziewamy się, że będzie ona użytkowana przez takie osoby, koniecznie musimy pomyśleć o zamontowaniu odpowiedniego wyposażenia, które ułatwi korzystanie z wanny lub prysznica. Obok poręczy i uchwytów, należy uwzględnić także siedziska prysznicowe lub taborety, które pozwolą na korzystanie z natrysku w pozycji siedzącej. Jeśli natomiast montujemy w łazience wannę, zadbajmy o ławeczkę, zaczepianą na ściankach. Użytkownik łazienki będzie mógł dzięki niej swobodnie i stabilnie usiąść w wannie podczas kąpieli.

Dodajmy, że siedziska prysznicowe, krzesełka i ławeczki warto montować nie tylko w łazienkach dla niepełnosprawnych, zlokalizowanych w ośrodkach zdrowia czy domach opieki. Tego rodzaju wyposażenie powinno pojawić się w każdym obiekcie noclegowym, z którego korzystają osoby z dysfunkcjami ruchu (w tym także starsze). Ze względu na znaczne ułatwienie w codziennej pielęgnacji osoby niepełnosprawnej (także wymagającej opieki i pomocy) zalecane jest także montowanie siedzisk prysznicowych lub ławeczek na wannę w prywatnych domach, w których mieszkają osoby wykazujące problemy z poruszaniem się.

Z jakich siedzisk prysznicowych można skorzystać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów siedzisk prysznicowych, ale na ogół są one konstruowane na podobnej zasadzie. Krzesełka takie wyposażane są w bardzo mocny stelaż, przymocowywany do ściany w kabinie prysznicowej. Samo siedzisko jest uchylne (składane). Taka budowa tego elementu wyposażenia ważna jest z dwóch powodów: po pierwsze ułatwia złożenie siedziska w chwili, w której nie jest ono potrzebne – dzięki czemu z tej samej kabiny prysznicowej korzystać mogą zarówno osoby zdrowe, jak i niepełnosprawne. Po złożeniu, siedzisko zajmuje minimum miejsca. Ale składane krzesełko pod prysznic jest znacznie wygodniejsze także dla samego niepełnosprawnego, który po podniesieniu siedziska ma więcej miejsca na to, by wygodnie wyjść z kabiny prysznicowej. Podczas wyboru siedziska warto zwrócić uwagę na dopuszczalne obciążenie (w przypadku oferowanych przez nas produktów wynosi ono aż 120 kg!). Część siedzisk wyposażonych jest w dodatkowe wzmocnienia.

Co można wykorzystać zamiast siedziska prysznicowego?

Krzesełka pod prysznic to nie jedyna możliwość, gdy urządza się łazienkę dla niepełnosprawnych. Zamiast siedziska można skorzystać ze stabilnych taboretów pod prysznic. Mają one formę zbliżoną do tradycyjnych taboretów – wyposażone zostały w stabilne nóżki – ale ich siedzisko jest znacznie stabilniejsze, a podpórki posiadają zakończenia, które chronią taboret przed przemieszczaniem. Jeśli osoba niepełnosprawna będzie korzystać z łazienki w towarzystwie opiekuna, który może podać taboret, właśnie to rozwiązanie może okazać się optymalne, ponieważ takie siedzisko można stosować nie tylko pod prysznicem, ale także podczas innych zabiegów pielęgnacyjnych. W przypadku wyposażenia łazienki w wannę, siedziska i taborety można zastąpić stabilną ławeczką, mocowaną na ściankach wanny, zabezpieczoną przed przemieszczaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl