Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Opcje przeglądania
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką G02-PED Grabexim Prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką G02-PED Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

2 989,00 zł

Cena netto: 2 430,08 zł

szt.
Prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką G02 stal nierdzewna Grabexim Prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką G02 stal nierdzewna Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

2 879,00 zł

Cena netto: 2 340,65 zł

szt.
Prysznic bezpieczeństwa naścienny z oczomyjką G03 Grabexim Prysznic bezpieczeństwa naścienny z oczomyjką G03 Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

1 499,00 zł

Cena netto: 1 218,70 zł

szt.
Prysznic bezpieczeństwa naddrzwiowy G41 stal nierdzewna Grabexim Prysznic bezpieczeństwa naddrzwiowy G41 stal nierdzewna Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

995,00 zł

Cena netto: 808,94 zł

szt.
Prysznic bezpieczeństwa na nodze G62 stal nierdzewna Grabexim Prysznic bezpieczeństwa na nodze G62 stal nierdzewna Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

999,00 zł

Cena netto: 812,20 zł

szt.
Prysznic bezpieczeństwa mrozoodporny GFR1205 stal nierdzewna Grabexim Prysznic bezpieczeństwa mrozoodporny GFR1205 stal nierdzewna Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

2 489,00 zł

Cena netto: 2 023,58 zł

szt.
Prysznic bezpieczeństwa 3/4" G93 stal nierdzewna Grabexim Prysznic bezpieczeństwa 3/4" G93 stal nierdzewna Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

609,00 zł

Cena netto: 495,12 zł

szt.
Prysznic bezpieczeństwa 1" G91 stal nierdzewna Grabexim Prysznic bezpieczeństwa 1" G91 stal nierdzewna Grabexim
Dystrybucja: HIG
Cena:

619,00 zł

Cena netto: 503,25 zł

szt.

Prysznic bezpieczeństwa jest niezbędnym elementem w każdym miejscu, w którym istnieje jakiekolwiek ryzyko wypadku spowodowanego substancjami żrącymi lub łatwopalnymi. Do takich wypadków należą na przykład: podpalenie odzieży na pracowniku lub zetknięcie środków chemicznych ze skórą. Mogą one spowodować ciężkie obrażenia a nawet doprowadzić do śmierci. Prysznice awaryjne pozwalają na usunięcie z ciała wszystkich szkodliwych substancji i są konieczne w miejscach o podwyższonym ryzyku.

Prysznice ratunkowe a prawo

Prysznice przemysłowe umieszczane w wyznaczonych miejscach są wymagane prawnie. Ich stosowanie zostało określone w licznych rozporządzeniach. Należą do nich:

Zgodnie z podanymi wyżej rozporządzeniami prysznic ratunkowy musi być zamontowany:

Prysznic awaryjny - rodzaje

Ze względu na różnorodność pomieszczeń, w których montowany powinien być prysznic przemysłowy oraz wielorakie wymagania w związku z występującymi w zakładach pracy zagrożeniami prysznice bezpieczeństwa dzielą się na kilka rodzajów.

Prysznic awaryjny montowany do sufitu

Dostępne są prysznice bezpieczeństwa wmontowywane do sufitów. Wówczas natrysk uruchamiany jest automatycznie lub za pomocą specjalnej rączki (zależy od producenta). Przy wyborze tego rodzaju prysznica należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania wylewki oraz misy.

Prysznic ratunkowy montowany do ściany

Kolejnym rodzajem są prysznice przemysłowe montowane do ściany. Mają one swoje zastosowanie szczególnie w miejscach, w których zamontowanie prysznica do sufitu będzie problematyczne.

Prysznic bezpieczeństwa montowany do podłogi

Inną konstrukcję stanowią prysznice awaryjne montowane do podłogi. Szczególną uwagę należy wówczas zwrócić nie tylko na natrysk i jakość materiałów, ale również na stabilność i odpowiednie umiejscowienie.

Prysznice awaryjne na platformie

Jeżeli nie ma możliwości zamontowania prysznica ratunkowego jako elementu pomieszczenia idealnym rozwiązaniem będzie prysznic na platformie. Uruchomienie natrysku najczęściej następuje przez mechaniczny przycisk na platformie - włącza się poprzez wejście na niego. Konstrukcja platformy powinna być stabilna i zostać wyposażona w barierki, co pozwoli na bezpieczne korzystanie z prysznica.

Oczomyjki

Oczomyjki bardzo często stanowią element włączony do prysznica bezpieczeństwa. Praktycznie do każdego modelu może przez producenta zostać zamontowana oczomyjka. Jest to istotne ze względu na wymogi prawne, bezpieczeństwo i higienę pracy oraz życie i zdrowie pracowników. Uruchomienie oczomyjki może następować w różny sposób, zależnie od jej rodzaju. Może to być zwykły przycisk push lub też pedał nożny (zwłaszcza w przypadku pryszniców przemysłowych na platformach).

Niezastosowanie się do prawnych wymogów podanych w wymienionych wyżej rozporządzeniach grozi sankcjami, w szczególności karami pieniężnymi. Istotniejszym zagrożeniem jest jednak stały uszczerbek na zdrowiu pracowników lub nawet wypadek śmiertelny. Dlatego należy bezwzględnie stosować się do przepisów i skorzystać z bogatych możliwości dobrania odpowiednich pryszniców bezpieczeństwa do warunków zakładu pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl