Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Opcje przeglądania
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Pojemniki na śmieci i odpady stanowią element małej architektury miejskiej. Oprócz kontenerów 4-kołowych i 2-kołowych, które przeznaczone są do masowej agregacji śmieci komunalnych, w ofercie mamy również zewnętrzne kosze na odpady, instalowane wokół zabudowań, parków, parkingów itp. Kontenery sprawdzają się także w warunkach przemysłowych. Pojemniki na odpady i surowce wtórne to produkty o dużej objętości od 120L nawet do 1100L. Dostępne u nas pojemniki na śmieci i odpady cechuje najwyższa jakość, funkcjonalność. Do tej kategorii zaliczyć można także ognioodporne koszopopielnice czy kosze do segregacji śmieci. Dzięki temu, że pojemniki te zostały wykonane z najlepszych materiałów, dajemy gwarancję naszym Klientom, otrzymania przede wszystkim wyrobu trwałego a zarazem estetycznego.

Kosze na śmieci 120l, 240l do segregacji wewnętrznej

Segregacja śmieci wcale nie musi być skomplikowana. Podstawą są jednak odpowiednie pojemniki na odpady, które będą nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. Na szczęście obecnie bez problemu możemy znaleźć wykonane z dobrych tworzyw pojemniki na odpady, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno we własnym domu jak i w biurach oraz wszelkiego typu obiektach użyteczności publicznej.

Na chwilę obecną produkuje się głównie pojemniki na odpady do segregacji wewnętrznej wykonane z plastiku lub ze stali nierdzewnej. W większości przypadku pojemniki te nadają się również do zastosowania na zewnątrz. Zasadniczo możemy zdecydować się na pojedyncze pojemniki, których komora jest podzielona na kilka części lub na zestawy kilku pojemników. W tym drugim przypadku producenci proponują nam najczęściej zestawy, które można łatwo rozbudować i tym samym dopasować je lepiej do potrzeb użytkowników.

Jeśli chodzi o pojemniki na odpady do obiektów użyteczności publicznej, np. do szkół, urzędów, kawiarni, warto postawić na tzw. stacje recyklingu, które zwykle składają się z czterech pojemników (na szkło, plastik, makulaturę oraz odpady organiczne) połączonych w taki sposób, że cały zestaw tworzy nie tylko estetyczną, ale także stabilną całość. Istotne jest, aby poszczególne pojemniki na odpady do segregacji wewnętrznej były właściwie oznakowane. Dlatego warto rozejrzeć się za pojemnikami z pokrywami w odpowiednich kolorach (żółty - "plastik", zielony - "szkło", niebieski - "papier"), które dodatkowo opatrzone są etykietami informacyjnymi. Aby ułatwić obsługę pojemników, dobrze byłoby zainwestować w modele z haczykami mocującymi worki. Tego typu haczyki pozwalają na szybkie umocowanie worków oraz na łatwiejsze ich wyjmowanie.

Jak wybrać odpowiednie pojemniki na śmieci?

W obiektach użytkowanych każdego dnia przez wiele osób najlepiej byłoby ustawić zestaw kilku większych pojemników z tworzywa sztucznego. Atutem tego rozwiązania jest jego przystępna cena oraz funkcjonalność. Od razu warto zaznaczyć, że coraz częściej możemy nabyć kosze malowane według palety RAL. W praktyce oznacza to, że bez problemu znajdziemy kosz idealnie pasujący kolorystycznie do wnętrza, w którym ma stać. Zarówno ze względów estetycznych jak i higienicznych najlepiej byłoby zdecydować się pojemniki na odpady z przykryciem. W zasadzie normą są kosze na śmieci z wiekiem uchylnym, w przypadku większych pojemników montowane są również specjalne otwory wrzutniowe.

Pojemniki na odpady do segregacji produkuje się z grubego, wytrzymałego plastiku, są one dzięki temu w dużym stopniu odporne na wgniecenia i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W pomieszczeniach biurowych sprawdzą się doskonale wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej pojemniki, które będą dobrze komponować się również z wnętrzami utrzymanymi w stylu nowoczesnym.

Zestawy koszy plastikowych o pojemności ok. 50 l to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w restauracjach, kawiarniach, szkołach, sklepach itd. Coraz częściej szukamy jednak również pojemników na odpady, które umożliwią nam segregowanie śmieci we własnym gospodarstwie domowym. Szukając pojemników na do domu lub mieszkania, można zdecydować się na jakiś mniejszy model. Dobrą opcją jest zainwestowanie w osobny kosz na odpadki organiczne i drugi, podzielony na trzy przegrody, pozwalające na łatwe segregowanie tzw. odpadów suchych (szkło, plastik, papier). Obecnie dostępne są niewielkie kosze z dzieloną komora, których objętość wynosi ok. 10 l, pojemniki takie bez problemu zmieszczą się nawet w najmniejszym mieszkaniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl