Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Pojemniki na ręczniki papierowe

Podajnik ręczników papierowych ZZ ECO Faneco Podajnik ręczników papierowych ZZ ECO Faneco
Dystrybucja: Faneco
Cena:

58,40 zł

Cena netto: 47,48 zł

szt.
Czarny pojemnik na ręczniki papierowe ZZ DARK Faneco Czarny pojemnik na ręczniki papierowe ZZ DARK Faneco
Dystrybucja: Faneco
Cena:

60,80 zł

Cena netto: 49,43 zł

Podajnik ręczników papierowych ZZ JET FANECO Podajnik ręczników papierowych ZZ JET FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena:

65,80 zł

Cena netto: 53,50 zł

szt.
Podajnik ręczników papierowych ZZ POP FANECO Podajnik ręczników papierowych ZZ POP FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena:

66,90 zł

Cena netto: 54,39 zł

szt.
Pojemnik na ręczniki papierowe ZZ ECO-LUXE ABS Losdi Pojemnik na ręczniki papierowe ZZ ECO-LUXE ABS Losdi
Dystrybucja: LOSDI
Cena:

89,00 zł

Cena netto: 72,36 zł

szt.
Pojemnik na ręczniki papierowe ZZ 600 Losdi Czarny Pojemnik na ręczniki papierowe ZZ 600 Losdi Czarny
Dystrybucja: LOSDI
Cena:

92,41 zł

Cena netto: 75,13 zł

Podajnik ręczników papierowych ZZ POP M FANECO Podajnik ręczników papierowych ZZ POP M FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena:

109,47 zł

Cena netto: 89,00 zł

szt.
Podajnik ręczników ZZ ZEN FANECO Podajnik ręczników ZZ ZEN FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena:

119,20 zł

Cena netto: 96,91 zł

szt.
Dozownik na ręczniki papierowe ZZ Stal Połysk DUO S Faneco Dozownik na ręczniki papierowe ZZ Stal Połysk DUO S Faneco
Dystrybucja: Faneco
Cena:

168,51 zł

Cena netto: 137,00 zł

szt.
Podajnik ręczników ZZ HIT S FANECO Podajnik ręczników ZZ HIT S FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena:

180,81 zł

Cena netto: 147,00 zł

szt.
Pojemnik na ręczniki papierowe ZZ Stal Mat HIT Faneco Pojemnik na ręczniki papierowe ZZ Stal Mat HIT Faneco
Dystrybucja: Faneco
Cena:

205,41 zł

Cena netto: 167,00 zł

szt.
Podajnik ręczników ZZ Antifinger HIT S FANECO Podajnik ręczników ZZ Antifinger HIT S FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena:

209,00 zł

Cena netto: 169,92 zł

szt.
  • nowość
Dozownik na ręczniki papierowe ZZ Stal Połysk DUO Faneco Dozownik na ręczniki papierowe ZZ Stal Połysk DUO Faneco
Dystrybucja: Faneco
Cena:

221,40 zł

Cena netto: 180,00 zł

Pojemnik na papier do rąk ZZ COSMO Faneco biały Pojemnik na papier do rąk ZZ COSMO Faneco biały
Dystrybucja: Faneco
Cena:

233,70 zł

Cena netto: 190,00 zł

Pojemnik na ręczniki papierowe ZZ HIT Black Faneco stalowy czarny Pojemnik na ręczniki papierowe ZZ HIT Black Faneco stalowy czarny
Dystrybucja: Faneco
Cena:

258,30 zł

Cena netto: 210,00 zł

szt.
Pojemnik na ręczniki papierowe ZZ Biały HIT WHITE Faneco Pojemnik na ręczniki papierowe ZZ Biały HIT WHITE Faneco
Dystrybucja: Faneco
Cena:

282,00 zł

Cena netto: 229,27 zł

szt.
  • nowość
Podajnik ręczników ZZ Antifinger HIT FANECO Podajnik ręczników ZZ Antifinger HIT FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena:

289,00 zł

Cena netto: 234,96 zł

szt.
  • nowość
Podajnik ręczników papierowych ZZ Sol Faneco Podajnik ręczników papierowych ZZ Sol Faneco
Dystrybucja: Faneco
Cena:

356,70 zł

Cena netto: 290,00 zł

Podajnik ręczników papierowych ZZ Luna Faneco Podajnik ręczników papierowych ZZ Luna Faneco
Dystrybucja: Faneco
Cena:

362,85 zł

Cena netto: 295,00 zł

szt.
Podajnik ręczników ZZ GEO FANECO Podajnik ręczników ZZ GEO FANECO
Dystrybucja: Faneco
Cena:

584,25 zł

Cena netto: 475,00 zł

Podajnik na ręczniki papierowe/ chusteczki NEXIO BLOMUS stal czarna Podajnik na ręczniki papierowe/ chusteczki NEXIO BLOMUS stal czarna
Dystrybucja: Blomus
Cena:

679,00 zł

Cena netto: 552,03 zł

Dozowniki na ręczniki to oprócz suszarek do rąk kolejny ważny element wyposażenia toalet w miejscach publicznych. Dozowniki przystosowane są do ręczników papierowych składanych, listkowych typu ZZ. Dostępne w naszej ofercie pojemniki, plastikowe oraz wykonane ze stali nierdzewnej, posiadają solidną obudowę wyposażoną w specjalne uchwyty do montażu na ścianie. Dzięki takim cechom pojemniki ręczników papierowych są urządzeniami trwałymi oraz odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. Obudowa pojemnika jest zamykana na klucz, a zastosowany tu wizjer służy do kontrolowania poziomu wkładu. Pojemniki na jednorazowe ręczniki papierowe są dedykowane użytkownikom, którzy bardzo cenią sobie tę tradycyjną, ale i bardzo ergonomiczną metodę osuszania rąk. Dzięki temu alternatywnemu rozwiązaniu, szybkie wysuszenie dłoni nie będzie stanowiło już najmniejszego problemu.

Podajniki na ręczniki papierowe do toalet

W ofercie sklepu Higieniczny.pl znajdą Państwo plastikowe podajniki na ręczniki papierowe, które są niezbędne w łazienkach w obiektach użyteczności publicznej. Podobnie jak w przypadku dozowników na mydło także i montaż podajników na papier ma na celu przede wszystkim utrzymanie w łazience najwyższego poziomu higieny. Proponujemy Państwu estetyczne podajniki wykonane z bardzo wytrzymałego plastiku ABS. Wykorzystanie tego właśnie tworzywa do produkcji podajników stanowi gwarancję, że nawet przy intensywnym użytkowaniu będą się one prezentować bez zarzutu. Na ich powierzchni na pewno nie powstaną żadne rysy. Oferowane przez nas białe dozowniki o klasycznym kształcie będą pasować do każdej łazienki. Wszystkie posiadają wizjer umożliwiający łatwe sprawdzenie ilości wkładu. Każdy podajnik zamykany jest na kluczyk.

Dozowniki do ręczników papierowych typu ZZ, CC

Stalowe podajniki na ręczniki to znakomite rozwiązanie w przypadku łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym. W naszej ofercie dostępne są obecnie wysokiej klasy podajniki ze szczotkowanej stali nierdzewnej, które sprawdzą się nawet w miejscach o znacznym natężeniu ruchu. Proponowane w naszym sklepie podajniki są bardzo wydajne. Na chwilę obecną możemy Państwu zaoferować podajniki o pojemności 250 listków oraz większe, w których mieści się nawet do 600 listków papierów. To drugie rozwiązanie polecane jest szczególnie w przypadku łazienek w hotelach i centrach handlowych. Decydując się na zakup jednego z naszych podajników, mają Państwo pewność, że stawiają na najwyższą jakość oraz nowoczesność. Warto podkreślić, że oferowane przez nas podajniki stalowe można łatwo zamontować na ścianie. Ich ergonomiczna konstrukcja jest równoznaczna z łatwym dostępem do wnętrza komory podczas uzupełniania dozownika.

Ręczniki papierowe vs suszarka do rąk

Istnieje szereg badań porównujących stosowanie suszarek do rąk i ręczników papierowych, mających na celu wykazanie które z nich są bardziej higieniczne. Wymienimy tutaj kilka z tego typu badań. W przypadku zlecenia badań przez grupy zainteresowane, ich wyniki nie są zaskakujące, dlatego też postaramy się przedstawić wyniki bezstronnych testów, będziemy też poszerzać tę listę w miarę zdobywania danych z nowo oblikowanych raportów.

Mycie rąk jest najważniejsze

Według zaleceń CDC (Centers for Disease Control and Prevention, Centra Zwalczania i Zapobiegania Chorobom), ręce należy myć z użyciem mydła i wody, a następnie dokładnie wysuszyć, stosując „zatwierdzoną” metodę suszenia, którymi są ręczniki papierowe czy suszarki do rąk. Wszystkie badania niezależne potwierdzają, że najważniejsze jest to, co zawsze mówiła Ci Twoja matka: myj ręce mydłem i wodą. Pogromcy Mitów, na przykład, postanowili zmierzyć się z mitem, który podaje, że suszarki do rąk rozsiewają bakterie po toalecie. Co ciekawe, w rzeczywistości nigdy nie zbadali oni suszarek do rąk, zbadali jednak proces mycia rąk. Okazało się, że w przypadku mycia rąk mydłem, nie znaleziono na nich żadnych bakterii. Jeśli jednak ręce zostały umyte bez stosowania mydła, można było wykryć pewne ilości bakterii, a kiedy ręce w ogóle nie były myte – znajdowała się na nich całkiem spora ilość bakterii. W badaniu o bardziej naukowym charakterze, przeprowadzonym w 2011 r. Klinika Mayo wykazała, że pod względem skuteczności w zachowaniu higieny rąk nie istnieje żadna różnica między stosowaniem ręczników papierowych, a suszarkami do rąk. W tym samym roku Klinika Mayo wykonała przegląd kilku innych badań, jakie przeprowadzone zostały od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku do roku 2011. Okazało się, że niektóre badania stwierdzają większą higieniczność suszarek do rąk, inne natomiast wskazują pod tym względem na ręczniki papierowe. Opierając się na powyższym przeglądzie, Klinika Mayo dała przewagę ręcznikom papierowym (choć co najmniej jedno z badań zostało sfinansowane przez producentów ręczników papierowych).  Z drugiej strony wyniki badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Laval, opublikowane w raporcie „American Journal of Infection Control” z 2012 r., wskazywały na możliwość obecności bakterii w nieużywanych ręcznikach papierowych. Badania obarczyły winą m.in. proces produkcji ręczników papierowych, niemniej w grę mogą wchodzić również inne czynniki, np. przechowywanie ręczników w wilgotnym miejscu.  

Testy porównawcze ręczników papierowych i suszarek do rąk

Firma Dyson przeprowadziła analizę badań wykonanych na zamówienie producentów ręczników papierowych w filmie opublikowanym na stronie Youtube , w którym wskazuje na dowody przemawiające za jej opinią, zgodnie z którą badania te są stronnicze i obarczone wadą. Pogromcy Mitów wykazują, że mycie rąk z pomocą mydła nie pozostawia na ich skórze właściwie żadnych bakterii. Pogromcy Mitów – test suszarki do rąk Dr William Schaffner z Centrum Medycznego Uniwersytetu Vanderbilt stwierdził na kanale Newschannel 5 w prostych słowach: „Ważne jest to, by dokładnie myć ręce i dopiero wtedy, oczywiście, je osuszyć, czy to ręcznikiem, czy suszarką”. Klinika Mayo w 2011 r.:  W swoim własnym badaniu Klinika Mayo stwierdza, że nie istnieje mierzalna różnica między stosowaniem ręczników papierowych, a suszarek do rąk:  Badanie porównawcze Kliniki Mayo – suszarka do rąk, a ręczniki papierowe W 2012 roku Klinika Mayo sporządziła przegląd szeregu badań. Nie było to badanie autorskie, a przegląd wykonanych wcześniej testów, włącznie z tymi opłaconymi przez producentów ręczników papierowych. Jeden z prowadzących badanie naukowców pracował również dla firmy przemysłu papierniczego Kimberly-Clark. Nie dziwi więc, że badanie to zakończone jest wnioskiem przemawiającym za większą higienicznością ręczników papierowych.   „American Journal of Infection Control”  - badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Laval dowodzi, że bakterie mogą ukrywać się w nieużywanych ręcznikach papierowych.

Elegancki podajnik ręczników papierowych

Zapewne nie trudno się domyślić, iż dozownik ręczników papierowych jest kolejnym elementem, zaraz po dozowniku do mydła, tak istotnym w wyposażeniu każdej łazienki publicznej. Jest jednocześnie doskonałą alternatywą dla suszarek do rak, które do pełnej sprawności wymagają zasilenia prądu. Tradycyjne podajniki są jednak zawsze gotowe do użycia, a wyglądają całkiem dobrze, dlatego też niekiedy okazują się wręcz niezastąpione. Urządzając nawet publiczną łazienkę, nie można zapomnieć o funkcjonalności, jak i również o samym wyglądzie. Warto zadbać o każdy detal tego pomieszczenia, aby stało się ono przyjazne jej użytkownikom. Funkcjonalny dozownik ręczników papierowych to podstawa. Warto jednak zadbać o jego wygląd, aby jednocześnie dekorował całe wnętrze. Eleganckie, stylowe zarazem podajniki zdecydowanie podwyższają standard pomieszczenia. Wówczas wydaje się ono bardziej luksusowe i zadbane. Z reguły uważa się, że takie publiczne toalety są zaniedbywane przez osoby korzystające, dlatego też nie ma sensu decydować się na tak drogie wyposażenie tylko dlatego, aby na początku wnętrze sprawiało wrażenie bardzo eleganckiego. Może tak wyglądają toalety na dworcach i w innych tego typu obiektach, aczkolwiek w restauracjach, biurowcach i innych tego rodzaju budynkach, wcale tak być nie musi. Dlatego w tych miejscach elegancki dozownik ręczników papierowych będzie jednocześnie doskonałą dekoracją całego wnętrza.

Pojemnik na ręczniki papierowe z plastiku

Wśród dozowników tego typu znajdują się chociażby te wykonane z plastiku, ale musimy też wiedzieć, że w ofercie nie brakuje dozowników metalowych, jeszcze bardziej eleganckich i stylowych. Dbając o ich czystość, można stworzyć niezwykle nowoczesny klimat, nawet w takim pomieszczeniu jak toaleta. Tym bardziej kiedy mowa o publicznych toaletach, warto zadbać o eleganckie wyposażenie w tego rodzaju elementy, gdyż pomieszczenie to wpływa jednocześnie na opinię o całym budynku i firmy, która w nim funkcjonuje. Dokonując wyboru dozownika, oczywiście nie możemy zapomnieć o wielu innych istotnych kwestiach. Elegancja i styl jak najbardziej mają znaczenie, lecz powinno się także zwrócić uwagę na funkcjonalność, a w tym między innymi na pojemność. Niektóre dozowniki są mniej pojemne, inne zaś bardziej. Jeżeli toaleta jest bardzo często użytkowana, warto byłoby zainwestować w większy podajnik. Wystarczy załadować go raz, a jego zawartość wystarczy na dłużej. Tak naprawdę dziś funkcjonalność i zarazem pojemność wcale nie wyklucza elegancji. Dlatego jednym elementem wyposażenia można urządzić pomieszczenie w eleganckim stylu, nowocześnie i funkcjonalnie. Od lat dozownik ręczników papierowych służy ludziom korzystającym z toalet publicznych w różnych miejscach. Dawniej wyglądały dość banalnie i klasycznie, dziś choć zachowały swoją prostotę, są jednak zarazem niebywale eleganckie i jedyne w swoim rodzaju. Właśnie o takie warto zadbać dla podwyższenia standardu toalety. Pomieszczenie będzie nawiązywało do typowo domowego, higienicznego klimatu, co przecież w każdej toalecie jest bardzo istotne.

Dozownik na ręczniki papierowe FANECO, MERIDA

Toaleta publiczna przestała się już kojarzyć z obskurnym i zapuszczonym miejscem, które bez potrzeby najlepiej omijać z daleka. Coraz częściej są to nowoczesne i sterylnie czyste miejsca, z których bez obaw można korzystać. Pod tym względem Polska zaczyna być coraz bardziej dostosowana do standardów, które już od dawna obowiązują w Europie Zachodniej. Toaleta publiczna to obowiązkowy element wyposażenia każdego obiektu użyteczności publicznej takiego jak dworzec kolejowy i autobusowy lub galeria handlowa. Często zlokalizowana jest ona także w wolnostojącym budynku, na przykład w parku. Toaleta publiczna najczęściej jest płatna ale coraz rzadziej siedzi w niej pracownik odpowiedzialny za pobieranie opłat. Wzorem krajów zachodnich odpłatność często odbywa się poprzez wrzucenie monety do automatu. Powoduje to odblokowanie mechanizmu zamykającego drzwi. Dla ułatwienia i zwiększenia dostępności tych obiektów często w ich pobliżu znajduje się automat do zamiany banknotów na bilon. Obsługa takiej toalety sprowadza się do regularnego opróżniania pojemników z monetami oraz oczywiście bieżącej kontroli stanu urządzeń tam zainstalowanych i dbania o czystość. Co do sprzętów będących na wyposażeniu publicznych toalet to oprócz podstawowych urządzeń, niezbędnym wyposażeniem powinien być podajnik na ręczniki papierowe. Każdy, kto choć raz skorzystał z takiego przybytku, w którym zamiast ręczników papierowych zamontowana była suszarka, ten wie że jest ona o wiele mniej praktyczna. Często powietrze jest zbyt gorące i powoduje nieprzyjemne odczucia przy suszeniu rąk. Urządzenie to jest także bardzo awaryjne i naraża osobę administrująca toaletą publiczną na plastikowy podajnik na ręczniki papierowe higieniczny.plkonieczność częstych napraw i ponoszenia dodatkowych kosztów. Podajnik na ręczniki papierowe jest doskonałą alternatywą dla suszarki. Prostota konstrukcji sprawia, że jego eksploatacja jest łatwa, bezproblemowa i tania. Sprowadza się głównie do regularnego uzupełniania papieru. Toaleta publiczna jako miejsce często odwiedzane przez różnych ludzi powinna być wyposażona w urządzenia jak najbardziej odporne na zniszczenie. Warunek ten powinien spełniać także podajnik na ręczniki papierowe. Producenci tych sprzętów cały czas udoskonalają swoje wyroby. W ich asortymencie dominują podajniki wykonane z metalu. Są one bardziej trwałe a ich solidna konstrukcja ogranicza konieczność ich częstej wymiany i napraw. Najnowsze osiągnięcia w tworzeniu wandaloodpornych technologii znajdują zastosowanie także w zakładach produkujących sprzęt do wyposażenia publicznych toalet. Podajnik na ręczniki papierowe wykonany w takiej technologii jest wyjątkowo odporny na zniszczenie lub uszkodzenie i dzięki temu ograniczone mogą zostać koszty eksploatacji. Oczywiście nawet najbardziej zaawansowana wandaloodporna technologia nie wykluczy całkowicie konieczności przeprowadzania napraw, konserwacji lub wymiany sprzętu ale ograniczy te czynności do minimum. Część napraw będzie także związana z działaniem procesu zmęczenia materiału, z którego wykonany jest podajnik na ręczniki papierowe. Jako podsumowanie warto dodać poradę aby przy wyborze podajnika starać się połączyć wymogi praktyczne z estetycznymi. Odpowiednie połączenie tych dwóch właściwości zapewni komfort użytkowników z jednej strony oraz łatwą i tanią eksploatację z drugiej. Warto także pomyśleć nad wyborem dobrych ręczników. Nie warto oszczędzać na tym elemencie wyposażenia bowiem nawet najlepszy podajnik ręczników papierowych nie będzie dobrze spełniał swojej roli jeśli wypełniony zostanie złej jakości wkładami. Kierując się wyborem papieru warto zastosować taki, jaki sami chcielibyśmy znaleźć w podajniku. Toaleta publiczna powinna być miejscem czystym, bezpiecznym i praktycznym. Najwyższy już czas aby przestać kojarzyć to miejsce z przybytkiem w stylu lat osiemdziesiątych kiedy większość Polaków wolała załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w najbliższym otoczeniu zamiast w samej toalecie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl