Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Oczyszczacze powietrza - Ranking 2018 wg sprzedaży w sklepie Higieniczny.pl

Miejsce 1 - Oczyszczacz powietrza AP077W Warmtec

Jeśli masz już dość powietrza zanieczyszczonego smogiem, a podczas wiosennego pylenia roślin najchętniej cały dzień przeleżałbyś w łóżku, to znaczy, że najwyższy czas zainwestować w oczyszczacz powietrza. Model AP077W firmy Warmtec to urządzenie, które doskonale oczyści powietrze ze wszelkiego rodzaju kurzu, pyłków roślinnych, smogu, a nawet szkodliwych związków chemicznych. Dodatkowo posiada funkcję jonizatora, dzięki czemu szybko odczujesz poprawę samopoczucia i komfortu oddychania.

Biuro w pracy to miejsce, w którym spędza się nieraz niemal połowę dnia. Nie bez znaczenia dla wydajności i samopoczucia pracowników jest jakość powietrza, którym oddychają przez ten czas. Oczyszczacz powietrza AP077W Warmtec to model, który bez problemu upora się z zanieczyszczeniami w Twoim biurze. Poza tym można go stosować w mieszkaniach i urzędach, bo poradzi sobie z pomieszczeniami do 40m².

Oczyszczacz powietrza, o którym mowa, posiada pięciostopniowy proces oczyszczania powietrza. Firma Warmtec wyposażyła ten model we wszystkie  rodzaje filtrów, niezbędne do oczyszczenia powietrza w każdym pomieszczeniu. Stosując filtry: wstępny, HEPA H13, węglowy i zimnokatalityczny, oczyszcza powietrze z blisko 99% szkodliwych związków. Wszystkie te filtry umieszczone są na jednym panelu, co ułatwia wymianę i doprowadza do maksymalnego obniżenia jej kosztu.

Produkty firmy Warmtec cechują się nowoczesnością, dlatego nic dziwnego, że oczyszczacz powietrza wyposażony jest w nowoczesny i przejrzysty panel dotykowy, który obsługuje się intuicyjnie. Urządzenie oferuje nam możliwość zmiany prędkości wentylatora, aby można było dostosować ją do własnych potrzeb. Ponadto ten model posiada dodatkowo tryb pracy nocnej, w którym urządzenie pracuje ciszej, a głośność emitowanych przez niego dźwięków (10-20dB), porównywalna jest do szumu liści.

Nie trzeba się obawiać problemów technicznych ze sprzętem, ponieważ na każdy model dostajemy trzy lata gwarancji. Firma Warmtec tak bardzo wierzy w niezawodność swoich produktów, że w razie awarii, przez ten czas zobowiązuje się na własny koszt odebrać od nas oczyszczacz powietrza i przetransportować go do serwisu.

Zamów niezawodny oczyszczacz powietrza AP077W Warmtec i zacznij swobodnie oddychać. Niech wreszcie skończą się problemy z pyłkami, a alerty smogowe przestaną spędzać Ci sen z powiek.

Miejsce 2 - Oczyszczacz powietrza AP168W Warmtec

Oczyszczacz powietrza AP168W Warmtec to urządzenie idealnie nadające się dla osób chorujących na astmę, alergików i palaczy. Może być również stosowany czysto profilaktycznie w związku z coraz bardziej dokuczliwym zjawiskiem smogu, który występuje w znacznych ilościach szczególnie na terenach uprzemysłowionych. Model ten przeznaczony jest do pomieszczeń nieprzekraczających 60m2, np. mieszkania, biura, szkoły oraz inne pomieszczenia. Oczyszczanie powietrza odbywa się dzięki 7-stopniowemu procesowi, który skutecznie eliminuje kurz, pyłki, drobnoustroje, przykre zapachy i szkodliwe związki chemiczne niemalże w 100%, dzięki czemu zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób.

Oczyszczacz powietrza AP168W Warmtec wyposażony jest w elementy poprawiające komfort użytkowania, takie jak panel dotykowy z cyfrowym wyświetlaczem oraz pilot zdalnego sterowania. Zadaniem wyświetlacza wbudowanego na przedniej obudowie jest pokazanie wszystkich funkcji urządzenia, a dotykowe przyciski znajdujące się w górnej części sterują oczyszczaczem. Oprócz przycisków, w zestawie znajduje się także kompaktowych rozmiarów pilot, który ma zasięg do 6m, co znacząco ułatwia obsługę urządzenia.

Jak już zostało wspomniane, oczyszczacz powietrza AP168W Warmtec posiada 7-stopniowy proces oczyszczania, na który składa się:

  1. Filtr wstępny - zatrzymuje większe zanieczyszczenia występujące w powietrzu. Nie wymaga wymiany, ponieważ można go czyścić, dzięki czemu obsługa jest tańsza.
  2. Filtr HEPA H13 - zatrzymuje drobne zanieczyszczenia, których nie można dostrzec gołym okiem, np. roztocza, bakterie, grzyby.
  3. Filtr węgla aktywnego - skutecznie pochłania dymy, nieprzyjemne zapachy, formaldehydy, benzeny oraz inne organiczne i nieorganiczne związki chemiczne.
  4. Sito molekularne - pochłania lotne związki organiczne z powietrza, które nie zostały wyłapane przez filtr węgla aktywnego.
  5. Filtr fotokatalityczny - odpowiada za przyspieszenie reakcji chemicznych i wzmacnia działanie filtra UV.
  6. Filtr UV - neutralizuje bakterie i wirusy, które nie zostały zniszczone na poprzednich filtrach.
  7. Jonizator powietrza - generuje jony ujemne, które odpowiedzialne są za odświeżanie powietrza, poprawę samopoczucia i zdrowia.

Miejsce 3 - Oczyszczacz powietrza AP1000W Warmtec

Jakość powietrza, którym oddychamy, ma wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie oraz właściwy wypoczynek. Jest ważna bez względu na wiek czy płeć. Oczyszczacz powietrza model AP1000W Warmtec spełni oczekiwania każdej osoby, która na co dzień zmaga się z alergią, astmą lub bardzo złym stanem powietrza i smogiem w okolicy. To idealny przykład jak zaawansowana technologia poprawia komfort życia w dzień i w nocy. W nowoczesne rozwiązania zawsze warto zainwestować.

Oczyszczacz powietrza AP1000W Warmtec to model, który sprawdzi się w pomieszczeniu o powierzchni do 120 m2. Można go wykorzystać w budynkach mieszkalnych, biurowych, usługowych. 6-stopniowy proces poprawy jakości powietrza usuwa kurz, pyłki roślin, drobnoustroje, roztocza, smog i szkodliwe związki chemiczne ze skutecznością bliską 99,97%. . System podwójnej filtracji Bi-Active Plus filtruje powietrze 2 x szybciej i 2 x dokładniej niż klasyczny oczyszczacz.

Oczyszczacz posiada 3 tryby pracy – automatyczny, snu, manualny. Producent połączył maksymalną wydajność z ultra cichą pracą urządzenia. W trybie nocnym oczyszczacz powietrza AP1000W Warmtec zapewnia spokojny sen dzięki ograniczeniu pracy wentylatora. Ponadto, wbudowany czujnik laserowy ciągle monitoruje aktualną jakość powietrza, a wyświetlacz LCD pokazuje skalę zanieczyszczenia. Po oczyszczeniu pomieszczenia urządzenie automatycznie przełącza się na oszczędny tryb pracy.

Oczyszczacz powietrza AP1000W Warmtec posiada 2 wysokiej jakości filtry HEPA H13 – nowoczesne, ale kosztowne rozwiązanie. Producent jednak zadbał o to, by użytkownik otrzymał produkty w konkurencyjnych cenach.

Dodatkowo, oczyszczacz AP1000W jest objęty 3-letnią gwarancją door-to-door, a gwarancję bezpieczeństwa dają 3 rodzaje zabezpieczeń:

Miejsce 4 - Oczyszczacz powietrza AP200W Warmtec

Oczyszczacze powietrza z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Wśród urządzeń dostępnych na rynku znaleźć można m.in. oczyszczacz powietrza AP200W Warmtec. Urządzenie to charakteryzują niewielkie rozmiary oraz nowoczesny, atrakcyjny design. Wyposażone w trzystopniowy wentylator, sprawdza się w pomieszczeniach, których kubatura nie przekracza 60 m2. Jedną z najważniejszych cech urządzenia jest 7-etapowy system oczyszczania powietrza, który zapewnia skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń na poziomie 99,97 procent. Tak wysoka skuteczność została osiągnięta dzięki zastosowaniu wielu filtrów. Oczyszczacz powietrza AP200W Warmtec wyposażony został w filtr wstępny, usuwający największe zanieczyszczenia, filtr HEPA H13, zatrzymujący roztocza, wirusy, czy grzyby, filtr z aktywnego węgla pochłaniający szkodliwe substancje chemiczne, takie jak formaldehyd, sito molekularne oraz filtr katalityczny. Dodatkowo urządzenie wyposażono w lampę UV niszczącą bakterie i wirusy, które nie zostały wcześniej wychwycona oraz jonizator powietrza wytwarzającego jony ujemne, poprawiające jakość powietrza i samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach. Chociaż podstawowym zadaniem urządzenia jest usuwanie zanieczyszczeń, oczyszczacz powietrza AP200W Warmtec posiada również dodatkowe funkcje, które wpływają na jego funkcjonalność. Urządzenie wyposażone zostało m.in. w wygodny, dotykowy panel sterujący oraz pilot zdalnego sterowania. Niezwykle użyteczny jest także wskaźnik jakości powietrza, wskaźnik wymiany filtrów, informujący o ich zużyciu oraz timer pozwalający na ustawienie długości czasu pracy oczyszczacza. Zastosowanie wydajnego i cichego silnika sprawia, że urządzenie pracując na maksymalnych obrotach generuje niewielki hałas nie przekraczający 58 dB. W trybie uśpienia poziom głośności kształtuje się na poziomie 30 dB. Koszt nabycia oczyszczacza AP200W Warmtec wynosi niewiele ponad tysiąc zł. Za tę cenę otrzymuje się urządzenie wysokiej klasy, którego jakość została potwierdzona atestem przyznanym przez Państwowy Zakład Higieny.

Miejsce 5 - Oczyszczacz powietrza AP350W Warmtec

Uskarżasz się na trudności z oddychaniem? Jesteś palaczem? Cierpisz na alergię lub astmę? Smog to twój największy koszmar? Od dziś nie musisz się męczyć! Oczyszczacz powietrza AP350W Warmtec spieszy ci z pomocą! Jego 8-stopniowy proces poprawy jakości powietrza zadba o twoje zdrowie i komfort życia, a dzięki atestowi higienicznemu PZH masz gwarancję bezpieczeństwa nie tylko twojego zdrowia, ale i środowiska.

Gdzie? Oczyszczacz powietrza AP350W Warmtec świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach aż do 80m2! Kurz, pyłki roślin, drobnoustroje, roztocza, smog lub szkodliwe związki chemiczne nie będą ci straszne.
Zobacz jakie to proste!

Najnowocześniejszy oczyszczacz powietrza AP350W Warmtec posiada dotykowy panel sterujący oraz pilot do zdalnego sterowania, które pozwolą w szybki i łatwy sposób zarządzać oczyszczaniem, tak byś mógł cieszyć się zdrowym powietrzem, kiedy tylko zapragniesz.
Najwyższa klasa za najlepszą cenę!

Wiemy, jak ważna jest jakość powietrza, dlatego też stosujemy najlepsze filtry (jak np. HEPA H13) dostępne w dobrej cenie.

Sprawne oczyszczanie w zasięgu ręki!

Martwisz się, że oczyszczone powietrze nie zostanie rozprowadzone równomiernie po całym pomieszczeniu? Nie potrzebnie! Oczyszczacz powietrza AP350W Warmtec ma funkcję SWING, która dzięki falowemu ruchowi klapy wentylatora zadba o świeże powietrze w każdym zakamarku pomieszczenia.

Monitoruj poziom zanieczyszczenia

Dzięki czujnikowi USA General Electric dowiesz się, czy i jak bardzo zostało zanieczyszczone powietrze. Wbudowana listwa LED poinformuje cię za pomocą czterech kolorów o poziomie smoku w pomieszczeniu.
Co zyskujemy dzięki 8-stopniowemu procesowi poprawy jakości powietrza?

8-stopniowy proces poprawy jakości powietrza składa się z filtru wstępnego, filtru HEPA H13, filtru węgla aktywowanego, sita molekularnego, filtra fotokatalitycznego, lampy UV, jonizatora oraz ewaporacyjnego nawilżacza powietrza. Cały proces pozwoli ci uniknąć podrażnień, poprawi strukturę powietrza, skutecznie zniszczy wirusy oraz bakterię, a także związki chemiczne (np. benzen), zatrzyma alergeny, roztocza i grzyby, a to wszystko byś mógł cieszyć się zdrowym oddechem.

Miejsce 6 - Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Hot + Cool™ HP00

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Hot + Cool™ HP00 to urządzenie, którego zadaniem jest skuteczne usuwanie gazów, alergenów oraz substancji, które wpływają na zanieczyszczanie się powietrza. Model charakteryzuje się możliwością korzystania z niego zarówno zimą jak i w okresie letnim.
Co wyróżnia Dyson Pure Hot + Cool™ HP00 na tle pozostałych?

Do najważniejszych cech opisywanego modelu należą:

- możliwość sterowania strumieniem powietrza. Do wyboru mamy punktowe ogrzewanie wskazanego miejsca, działanie w trybie rozproszonym oraz ogrzewanie obszaru całego wnętrza.
- Technologia Air Multiplier™ oraz ruchy oscylacyjne wentylatora w opisywanym urządzeniu sprawiają, że rozprowadza on oczyszczone powietrze po całym pomieszczeniu.
- Pilot do zdalnego sterowania, który ułatwia korzystanie z urządzenia.
- Płynna oscylacja, czyli fakt, że Dyson Pure Hot + Cool™ HP00 został wyposażony w niezależny silnik, który można włączać i wyłączać jednym kliknięciem.
- Filtr grafitowy o aktywnym działaniu, którego zadaniem jest wyłapywanie z powietrza związków organicznych, oparów, a także zapachów.

Inne warte uwagi cechy

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Hot + Cool™ HP00 został wyposażony także w szkło borokrzemienne HEPA. Oznacza to, że oczyszczacz pochłaniania dzięki temu niemal sto procent rozmaitych cząsteczek, których wielkość nie przekracza 0,1 mikrona. Filtr został oczywiście przebadany w zgodzie z obowiązującą normą EN 1822.

Innym wartym uwagi aspektem związanym z budową urządzenia jest obecność wstępnie impregnowanego grafitu, który wykorzystuje zawarty w swoim filtrze związek organiczny do oczyszczania powietrza z gazów o dużej szkodliwości, takich jak formaldehyd.

Informacje techniczne o urządzeniu

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Hot + Cool™ HP00 ma wagę 3.97 kg, a długość jego przewodu wynosi dokładnie 1,8 m. Wymiary urządzenia są równe: 220 x 220 x 632 mm, a zakres temperatur na których pracuje to 0⁰ - 37⁰. Urządzenie posiada pozytywną opinię osób, które zdecydowały się na jego zakup.

Miejsce 7 - Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™ TP00

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™ TP00 jest to urządzenie, wykonane z mikrowłókien borokrzemianowych HEPA, klasy H-13. Posiada ono długość wynoszącą 6 m. W tym modelu znajdują się aż 333 szczeliny, które skutecznie usuwają około 99,95% różnych cząsteczek, pleśni, grzybów, alergenów. Ten model został przebadany zgodnie z normą EN 1822. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, służy do tego zdalny pilot, dołączony do zestawu. Silnik urządzenia włącza się za pomocą jednego przycisku. W dowolnym momencie oczyszczacz można też wyłączyć. Ten model urządzenia może być włączony również w nocy, wówczas uruchamiany jest bardzo cichy podmuch, którego nie słychać podczas spania. Zwarta forma kryształków grafitu doskonale wychwytuje wszelkie lotne związki organiczne oraz nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia. Filtr grafitowy jest specjalnie impregnowany, dzięki czemu jego działanie jest jeszcze lepsze. Długość przewodu urządzenia ma 2 m, więc bez problemu można podłączyć urządzenie w dowolnym pomieszczeniu. Natomiast waga tego modelu wynosi tylko 3,67 kg. Niska waga oraz wygodny uchwyt pozwala przenosić urządzenie w dowolne miejsce. Wymiary urządzenia przedstawiają się następująco: 1131 x 219 x 219 mm. Ustawienia strumienia powietrza wynosi 434 l/s. Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™ TP00 wyposażony jest w nowatorską technologię Air Multiplier. Ta innowacyjna technologia sprawia, że pomieszczenie wypełniane jest długim strumieniem czystego powietrza. To urządzenie ma przede wszystkim działanie chłodzące, więc idealnie sprawdza się podczas upałów. Filtr w tym urządzeniu podlega regularnej wymianie, jednak nie odbywa się ona często. Musi być ona dokonana mniej więcej co roku. Filtr wymienia się samodzielnie, jest to bardzo proste. To urządzenie przede wszystkim sprawdza się w domu astmatyków oraz alergików, a także osób posiadających choroby płuc, gdyż skutecznie usuwa wszelkie niebezpieczne związki lotne. Dzięki wysokiej jakości powietrza, bardzo często stan chorych się poprawia.

Miejsce 8 - Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Signature

Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Signature w przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń nie wykorzystuje filtrów, ale jony ujemne, które pozwalają na bardzo dokładne oczyszczanie powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu oczyszczacz może usunąć do 99,94% zanieczyszczeń, alergenów (na przykład pochodzących z sierści zwierzęcej), wirusów, pleśni, dymu, kurzu. Urządzenie dobrze również radzi sobie z cząsteczkami SMOGU PM10 i PM2,5. Działa na cząsteczki o wielkości od 25µm do 0,007µm. Najlepiej sprawdza się jednak eliminując najmniejsze i najbardziej szkodliwe cząsteczki o wielkości poniżej 0,1 µm.
Długa, efektywna praca
Urządzenie może pracować przez 24 godziny na dobę, przez co powietrze w pomieszczeniu, w którym znajduje się oczyszczacz, jest nieustannie oczyszczane. Lifeair IonFlow zużywa średnio 5W prądu. Oczyszczacz nie wykorzystuje filtrów, co wiąże się z dodatkowymi oszczędnościami. Zamiast wymieniać filtr, wystarczy umyć urządzenie pod wodą. Oczyszczacz wyposażony w jonizator chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusów grypy, rotawirusów oraz kaliciwirusów. Podczas pracy nie wydziela ozonu. Oczyszczacz powietrza działa na powierzchni 60 m2  dzięki temu można go stosować w dużych pomieszczeniach typu przedszkola, klasy, świetlice i biura.
Ciche działanie
Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Signature działa wyjątkowo cicho. Głośność jaką osiąga to 21 dB, więc jest praktycznie niesłyszalny. Dzięki temu może być stosowany zarówno w pokoju dziennym, sypialni, jak i w biurze. Urządzenie jest dość lekkie, ponieważ jego waga wynosi 2,8 kg, nie wliczając w to ciężaru zasilacza. Natomiast jego wymiary to 19 x 66 cm. Jak widać, oczyszczacz nie zajmuje wiele miejsca. Co więcej, ze względu na swój bursztynowy, ciepły kolor oraz ręcznie wykonaną akrylową podstawę, może stać się także ciekawym gadżetem w niemal każdym wnętrzu.
Jakość potwierdzona certyfikatami
Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Signature posiada kilka certyfikatów, które potwierdzają jego wysoką jakość. Są to: EMC CE, ROHS, CQC, GS, S czy BSMI. Już dziś sięgnij po ten funkcjonalny i świetnie wyglądający oczyszczacz i odmień swoje wnętrze na dobre!

Miejsce 9 - Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution Gold

Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution Gold to bardziej kompaktowa wersja modelu Style. Od swojego poprzednika jest krótszy o 10 centymetrów, dzięki czemu idealnie dopasuje się zarówno do stołu jak i podłogi. Niezależnie od miejsca, w którym będzie stał, wykona bardzo dobrą pracę, a przy tym będzie stanowił prawdziwą ozdobę każdego domu.

Dzięki ciągłej pracy oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution Gold efektywnie eliminuje niemal wszystkie, nawet najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń zawieszone w powietrzu. Dzięki swojej uniwersalności oczyszczacz usuwa dym, kurz, pyłki, wirusy, grzyby, bakterie, pleśń, łupież zwierzęcy i wiele innych drobin. Bardzo dobrze radzi sobie również z większymi cząsteczkami o rozmiarze 1.0-2,0 μm, a także nanocząsteczkami nie przekraczającymi 0,1 μm. Dzięki temu stanowi ogromne wsparcie dla zdrowia, cenione nie tylko przez osoby z alergiami. Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution Gold neutralizuje aż 97% wirusów, a także usuwa 99,94% drobnych i ultradrobnych cząstek. Bardzo dobrze radzi sobie również z pleśnią, redukując jej zarodniki o 65% w ciągu zaledwie 1h, a po trzech godzinach - aż o 88%.

Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution Gold może być włączony przez całą dobę. Wytwarza zaledwie 5dB, dlatego jest praktycznie niesłyszalny dla ludzkiego słuchu. Dzięki temu nie zakłóca snu. Jest również bardzo ekonomicznym urządzeniem, które nie wymaga drogich filtrów, by działać tak samo efektywnie jak w dniu zakupu. Wystarczy umyć kolektor, by urządzenie spełniało w pełni swoją funkcję. Samo urządzenie zużywa również niewiele prądu, bo mniej niż 7W na godzinę. Jest to znacznie mniej niż większość oczyszczaczy powietrza. Energooszczędność jest w tej sytuacji bardzo istotna, ponieważ urządzenie powinno być cały czas włączone, by mogło działać skutecznie.

Jonizator i oczyszczacz w jednym? To możliwe. Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution Gold generuje 19 000,000 jonów na cm3, a przy tym nie wytwarza ozonu. To gwarancja zdrowego środowiska w każdym domu czy biurze.

Miejsce 10 - Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow 500C

Nie ma sensu kolejny raz uświadamiać nikomu, że powietrze jest zanieczyszczone, bo z tego wszyscy doskonale zdają sobie sprawę. Także każdy alergik wie, że w czasie pylenia roślin w powietrzu kłębią się rozmaite pyłki. Zatem zamiast znowu opisywać jak źle jest z naszym powietrzem, tym razem należy zaproponować gotowy sposób na pozbycie się uciążliwych elementów z powietrza. Takim rozwiązaniem jest oczyszczacz powietrza.

Prezentowany model IonFlow 500C firmy Lifeair, to niezwykle interesująca propozycja dla każdego, komu zależy na oddychaniu zdrowym powietrzem. Przy tym, z jego wyglądu zadowoleni będą także najbardziej wymagający esteci. Dzięki użyciu nowoczesnych materiałów i zastosowaniu srebrno-szarej kolorystyki, odświeżacz ten doskonale dopasuje się do każdego pomieszczenia. Urządzenie jest wąskie, wyglądem trochę przypomina stojącą lampkę i dzięki temu zajmuje niewiele miejsca na podłodze.

Kolejną zaletą prezentowanego modelu IonFlow 500C, niewątpliwie jest cicha praca. Urządzenie firmy LifeAir nie posiada wiatraka, dlatego nie słyszymy jego uciążliwego szumu. Głośność pracy oczyszczacza dochodzi do 21dB, czyli jest na pograniczu progu słyszalności. Dodatkowo prezentowany oczyszczacz powietrza jest wyjątkowo energooszczędny, utrzymując pobór prądu na poziomie 5W.

Ciekawą rzeczą w IonFlow 500C, jest aluminiowy kolektor, który skutecznie przyciąga większość zanieczyszczeń. Firma Lifeair kolejny raz postawiła na obniżenie kosztów eksploatacji i dzięki zastosowaniu kolektora, nie ma potrzeby wymiany filtrów. Wszelkie zanieczyszczenia, które zbiera urządzenie, można usunąć płucząc kolektor pod bieżącą wodą. Zatem odpada uciążliwa wymiana filtrów, która niejednokrotnie jest równie kosztowna, jak sam oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow 500C to niezwykle ekonomiczne urządzenie, które upora się ze wszelkimi zanieczyszczeniami powietrza. Dzięki niskim kosztom eksploatacji i niewielkim rozmiarom, urządzenie doskonale nadaje się do szkół, przedszkoli, a także biur. Nie oszczędzaj na oddychaniu i jak najszybciej kup oczyszczacz powietrza firmy Lifeair.

Miejsce 11 - Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow 500

Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow 500 to innowacyjny produkt na rynku, gwarantujący usunięcie z powietrza szkodliwych substancji takich jak: alergeny, smog czy wirusy. Zasięg urządzenia wynosi 50 m2, co stanowi powierzchnię przeciętnego mieszkania dwupokojowego wraz z kuchnią albo przestrzeń biurową typu open space. Podstawa produktu wynosi 16 cm, natomiast jego wysokość 66 cm, co czyni go poręcznym. Nowoczesny projekt, bazujący na szarym kolorze oraz ręcznie wykonanej akrylowej stopce, wspaniale uzupełni wystrój wnętrza. Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow 500 jest przy tym bardzo ekonomiczny, ponieważ zużycie energii wynosi zaledwie 5W i nieuciążliwy ze względu na cichą pracę ( poziom hałasu 21dB). Zaletą produktu jest także brak filtrów,co powoduje niskie koszty eksploatacji. Kolektor oczyszczacza wystarczy opłukać pod bieżącą wodą i ponownie zastosować.

Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow 500 skutecznie neutralizuje dym papierosowy, spaliny wydzielane przez pojazdy, pleśń, alergeny zwierzęce, wirusy, bakterie, cząsteczki przemysłowe oraz pyłki roślin. Działanie urządzenia opiera się na wydzielaniu jonów ujemnych do powietrza, które naładowują szkodliwe substancje. Kolektor z przeciwnym ładunkiem przyciąga cząsteczki do siebie, usuwając je tym samym z powietrza. Badania, opublikowane w Nature Scietific Reports, potwierdzają dużą skuteczność produktu, który wychwytuje nawet najmniejsze cząsteczki lotne o bardzo szkodliwym działaniu. Działanie oczyszczacza rozpoczyna się już w powietrzu, gdzie neutralizuje szkodliwość substancji lotnych, jednocześnie zapobiegając ich rozprzestrzenianiu. Produkt może działać 24 godziny na dobę.

Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow 500 wykazuje działanie profilaktyczne w chorobach zakaźnych, pracuje bez produkcji ozonu. Mnogość zalet, łatwość użytkowania, potwierdzona skuteczność czynią ten produkt bezkonkurencyjnym na rynku. Estetyczny projekt oraz funkcjonalność, dopasowana do szerokiego grona odbiorców, spełnia oczekiwania klientów i zachęca do użytkowania w walce ze szkodliwymi substancjami.

Miejsce 12 - Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution

Każde miasto w Polsce dotknięte jest obecnie smogiem, który powoduje różnego rodzaju choroby, a także sprzyja rozwojowi nowotworów. Dodatkowo w okresach wiosennych występuje nasilenie wirusów, a także aktywne stają się alergeny, przez które wiele osób doznaje różnego rodzaju uczuleń. Żeby temu zapobiec powstał nowoczesny i jedyny w swoim rodzaju oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution.

Czy warto zastosować oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution?

Kiedy w naszym otoczeniu przebywają osoby, które cierpią na różnego rodzaju choroby takie jak astma czy też mają alergię, to oczyszczacz powietrza jest jedynym i najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution jest również idealnym rozwiązaniem, kiedy mieszkamy razem z osobami starszymi i schorowanym i czy też pod naszą opieką są małe dzieci. Te osoby są najbardziej narażone na różnego rodzaju infekcje. Dlatego warto już wcześniej zabezpieczyć się przed ewentualnymi chorobami.

Oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution pomoże nam zwalczyć:

- smog,
- pyłki,
- alergeny,
- dym papierosowy,
- mikro kurz,
- wirusy,
- pleśń,
- bakterie.

Badania które zostały przeprowadzone jasno wskazują, iż oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution neutralizuje aż do 97% wirusów, które występują w zanieczyszczonym powietrzu.

Czy łatwo jest wyczyścić oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution?

Wiele urządzeń oczyszczających powietrze jest produkowanych i sprzedawanych w bardzo niskich cenach, ponieważ wymagają one zakupu dodatkowych drogich filtrów, które muszą być wymieniane co kilka miesięcy. Natomiast oczyszczacz powietrza Lifeair IonFlow Evolution czyścimy pod kranem zwykłą wodą, dzięki czemu zaoszczędzamy w ciągu kilku lat tysiące złotych.

Dodatkowo warto wiedzieć, że oczyszczacz powietrza, jakim jest Lifeair IonFlow Evolution działanie tylko przez 24 godziny na dobę, ale także nie powoduje żadnego hałasu, dlatego może być stosowany w każdym pokoju, nawet w sypialni dzieci. Dlatego jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad zakupem odpowiedniego oczyszczacze powietrza to Lifeair IonFlow Evolution jest idealnym rozwiązaniem.

Miejsce 13 - Oczyszczacz powietrza Ururu MCK75J Daikin

Współczesny dom jest zazwyczaj wyposażony w szereg urządzeń, służących właścicielom w celach rekreacyjnych, usprawniania funkcjonowania domu, czy prozdrowotnych. Szczególnie te ostatnie są w takim domu niezbędne, gdyż uniknięcie zanieczyszczeń czy zarazków chorobotwórczych przy pomocy zwyczajowej higieny i profilaktyki, bez nich jest nieosiągalne. I aby to zrozumieć, wystarczy przyjrzeć się parametrom jednego z takich urządzeń.

Oczyszczacz powietrza Ururu MCK75J Daikin filtrujący na poziomie 450m3/h, uzbrojony został w zbiornik z wodą, podczas pracy nawilżającą otoczenie, technologię Flash Streamer oraz filtr powietrza, składający się aż z sześciu warstw. Są to de facto samodzielne filtry, pracujące na coraz bardziej zaawansowanym poziomie:

- siatkowy;
- wstępny;
- jonizator plazmowy;
- elektrostatyczny;
- tytanowo-aparatowy;
- fotokatalityczny.

Dzięki nim wychwytywane są z powietrza najniebezpieczniejsze dla człowieka pyłki o rozmiarach PM 2.5 i PM 10, a dzięki zaawansowanej technologii, także roztocza, grzyby, bakterie i wirusy. Dzieje się tak dlatego, że oczyszczacz powietrza Ururu MCK75J Daikin posiada generator Flash Streamer, niszczący w wyniku wyładowań elektrycznych i utleniania 99% drobnoustrojów, wirusów i bakterii (m.in.: w 100% wirusa H5N1 i A/H1N1) oraz 87% roztoczy i pleśni; filtruje ponad 98% wszystkich pyłków, praktycznie eliminując z oczyszczanego pomieszczenia alergeny, a dodatkowo może być obsługiwany za pomocą pilota.

Oprócz szeregu jego funkcji warto wymienić blokadę rodzicielską, włączanie trybu przeciwpyłkowego, zapobiegającego osiadaniu kurzu na meblach, używanie trybu nocnego, czy ustawianie prędkości oraz długości pracy urządzenia.

Gwarancja producenta na oczyszczacz powietrza Ururu MCK75J Daikin, w odniesieniu do samych filtrów, wynosi dwa lata, jednak niektórzy sprzedawcy podnoszą ją do trzech. Ze względu zaś na 5 zestawów zapasowych filtrów, otrzymywanych przy zakupie w wersji podstawowej, możemy korzystać z urządzenia bez przeszkód przez 10 lat. Także nocą, ponieważ głośność jego pracy wynosi zaledwie 17dB.

Miejsce 14 - Oczyszczacz powietrza MC70L Daikin

W trosce o dostarczenie ludziom świeżego, niezanieczyszczonego i swobodnego oddychania do kupienia został przeznaczony oczyszczacz powietrza MC70L Daikin. Postarano się, aby jego funkcjonowanie było oparte na technologi zwanej Streamer. Co to oznacza? Podczas całego procesu oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń uzyskuje się bardzo wysoką wydajność. Dzięki temu, bez względu na to, w którym pomieszczeniu jest on używany, jakość powietrza zostaje o wiele bardziej podwyższona niż było w stanie pierwotnym.

Oczyszczacz powietrza MC70L Daikin nadaje się do używania w każdym miejscu. Ma kompaktowe rozmiary przez co zmieści się w każdym miejscu. Można go postawić zarówno przy ścianie, na środku pokoju a nawet na szafce. Jego budowa jest do tego lekka. Umożliwia to bezproblemowe przenoszenie go kiedy tylko będzie potrzeba. Utrzymany jest w kolorach bieli więc będzie pasować do każdego pomieszczenia. W skład produktu wchodzi również płaski panel z z różnymi funkcjami. Pomimo jasnych barw, każdy jego element da się łatwo wyczyścić.

Oczyszczacz powietrza MC70L Daikin posiada funkcje oparte na działaniu wiatraka. Wedle uznania można go ustawić na nawiew automatyczny lub w trybie turbo. Dostępna jest również opcja, w której oczyszczanie powietrza polega na specjalnym, dodatkowym działaniu przeciw pyłkowym. Wedle uznania włączone urządzenie da się zablokować, aby w czasie pracy jego funkcje się nie zmieniły. Jeśli występuje potrzeba MC70L można wprowadzić w stan uśpienia lub ustawić po jakim czasie powinien się on sam wyłączyć.

Maksymalny nawiew powietrza jest bardzo duży i w trybie turbo dochodzi nawet do wartości 420m3/h. Jednocześnie jego działanie jest ciche więc możliwe jest ucięcie sobie krótkiej drzemki w czasie pracy. Akustyczne ciśnienie zaczyna się już od 16 dBA. W całym procesie funkcjonowania urządzenia, powietrze dostaje się do jego środka poprzez boczne wejścia i przechodzi przez 6 części, gdzie zostaje poddane dokładnemu oczyszczeniu zanim ponownie wypuści się je na zewnątrz przez górną podstawę.

Oczyszczacze powietrza - skuteczna ochrona przed zanieczyszczeniem powietrza

Smog, kurz, grzyby - te i inne zanieczyszczenia powietrza mają bardzo zły wpływ na nasze zdrowie i szeroko pojęty komfort życia. Długotrwała ekspozycja na zanieczyszczenia tego rodzaju może zaowocować poważnymi problemami zdrowotnymi. Zanieczyszczenie powietrza to problem, który dotyczy każdego z nas. Z pewnością bardzo istotne jest ograniczenie zachowań, które mogłyby ten problem pogłębiać. Jednak warto zadbać i o doraźną ochronę przed zanieczyszczeniami - pomocne mogą okazać się oczyszczacze powietrza z filtrami HEPA.

W naszym kompendium postaramy się pokrótce omówić problem zanieczyszczenia powietrza, a także doradzić rozwiązania, które mogą pomóc.

Smog - realny problem w Polsce

Zanieczyszczone powietrze to problem, który pojawia się w wielu polskich miastach. Wraz z powietrzem wdychamy pyły zawieszone, benzen, ołów itd. W praktyce oznacza to, że oddychamy powietrzem, które jest dla nas jednoznacznie szkodliwe. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia zanieczyszczenie powierza przyczynia się rocznie do śmierci ok. 6,5 mln ludzi na całym świecie i ok. 50 tys. osób w Polsce. To bardzo niepokojące informacje! Problem jest tym poważniejszy, że trudno jest uchronić się przed zanieczyszczonym powietrzem.

Smog  w naszym kraju. Trochę statystyk

Niestety Polska zalicza się do najbardziej zanieczyszczonych krajów w Europie. Największym problemem są drobne pyły zawieszone w powietrzu, których średnica nie przekracza 2,5 mikrometra. Pyły te obfitują w metale ciężkie, amoniak oraz związki siarki i azotu. Zgodnie z zaleceniami WHO stężenie pyłów nie powinno być wyższe niż 10 μg/m3. Tymczasem w Polsce średni poziom tego typu zanieczyszczeń wynosi 27 μg/m3. To bardzo zły wynik. A okazuje się, w wielu miastach naszego kraju jest jeszcze gorzej. Wskaźnik ten jest bardzo wysoki w takich miastach jak: Kraków, Żywiec, Pszczyna, Rybnik. Mówimy tutaj o wartościach średnich. A to oznacza w praktyce, że okresowo zanieczyszczenie może mieć jeszcze wyższe wartości.

Okazuje się, że także pod względem skażenia powietrza wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi (WWA) o działaniu rakotwórczym Polska znajduje się w niechlubnej europejskiej czołówce. Według danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska  poziom benzo(a)pirenu przekracza nawet kilkakrotnie normy europejskie. Największe zanieczyszczenie występuje w Krakowie i na Śląsku.  

Co zawiera wdychane przez nas powietrze?

Smog to realne niebezpieczeństwo. Zanieczyszczone powietrze ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie. Poniżej prezentujemy skład zanieczyszczonego powietrza wraz z informacją, w jaki sposób smog oddziałuje na nasze zdrowie:

pył zawieszony  - pyły zawieszone w powietrzu są szczególnie niebezpieczne dla ludzi. Nie tylko uszkadzają płuca, ale także zwężają naczynia krwionośne, podnoszą ciśnienie krwi. Tym samym pył zawieszony może znacznie podnieść ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu;
lotne zanieczyszczenia organiczne (WWA) - chodzi zwłaszcza o benzen (C6H6) czy benzo(a)piren (C20H12). Tego typu zanieczyszczenia mają działanie rakotwórcze, poza tym podrażniają skórę i oczy;
tlenki azotu - powodują uszkodzenia płuc, mogą spowodować zaburzenia rozwoju u dzieci;
dwutlenek siarki - zwęża drogi oddechowe;
ozon - odpowiedzialny jest za uszkodzenia w obrębie płuc, kaszel, a także bóle w klatce piersiowej;
tlenek węgla  - powoduje niedotlenienie mózgu, serca oraz innych narządów ludzkiego ciała. Jego obecność w powietrzu podnosi ryzyko zawału serca i udaru mózgu;
ołów - metal ten uszkadza kości, układ odpornościowy, krwiotwórczy, mózg, nerwy, nerki, narządy rozrodcze itd.

Jak unikać zanieczyszczeń?

Powyższe zestawienie niebezpiecznych zanieczyszczeń w powietrze chyba przekonało Cię, że powietrze, którym oddychamy niekoniecznie jest najzdrowsze. Nie da się zrezygnować z oddychania. Czy zatem można w sensowny sposób ograniczyć kontakt z pyłami zawieszonymi, tlenkiem węgla, dwutlenkiem siarki i innymi niebezpiecznymi zanieczyszczeniami? W dni, w których panuje w okolicy wyjątkowo wysokie zanieczyszczenie powietrza, najlepiej byłoby, w miarę możliwości, pozostać w domu.

Jednak i w tym przypadku trzeba mieć świadomość tego, że to nie zawsze wystarczy, aby chronić siebie i swoich bliskich przed zanieczyszczeniem powietrza.

Statystycznie rzecz ujmując, nawet 30% budynków w Polsce ma tzw. syndrom chorego budynku. Nadmierna wilgoć, słaba wentylacja, wykorzystywanie szkodliwych dla zdrowia materiałów budowlanych itd. - to tylko część czynników, które powodują, że nasze domy mogą być skupiskiem niebezpiecznych zanieczyszczeń.
Na szczęście z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia. Jeśli chcesz zadbać o czystość powietrza w Twoim domu, możesz zdecydować się na wysokiej klasy oczyszczacz powietrza. Oczyszczacze powietrza, które wyposażone są w innowacyjne filtry HEPA, mogą zredukować zanieczyszczenie nawet o 99,97%.

Najlepsze urządzenia tego typu wyposażone są w funkcjonalny system filtrów, który bazuje na:
- filtrach wstępnych usuwających większe zanieczyszczenia;
- filtrach HEPA o znacznej powierzchni;
- filtrach węglowych, które wykonano z węgla aktywnego.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak właściwie działa oczyszczacz powietrza oraz jak wybrać odpowiednie urządzenie, postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czy oczyszczacz powietrza działa i czy warto go kupić?

Czy faktycznie oczyszczacz powietrza to urządzenie, które jest niezbędne w domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza tych, które mieszkają w miastach o dużym zanieczyszczeniu. Pyły zawieszone oraz zanieczyszczenia komunikacyjne są bardzo groźne dla naszego zdrowia. W okresach większego zanieczyszczenia, statystycznie rzecz ujmując, dochodzi do wzrostu hospitalizacji osób cierpiących na choroby układu oddechowego oraz układu krążenia. To jednak nie wszystko. Także zdrowe osoby mogą jak najbardziej zaobserwować negatywny wpływ zanieczyszczenia na swoje zdrowie.

Zwykle chodzi tutaj o takie objawy, jak:
- chemiczne zapalenie spojówek;
- przewlekłe zmęczenie;
- wydłużanie się trwających infekcji;
- występujące nagle napady kaszlu;
- utrzymywanie się kaszlu mimo braku infekcji.

Wiadomo, że sam smog jest bardzo niebezpieczny. Jednak w naszych domach i mieszkaniach wystawieni jesteśmy na działanie także i innych zanieczyszczeń. Kurz, roztocza, pyłki roślinne, zarodniki grzybów, a także substancje wydzielane przez produkty z tworzyw sztucznych mają niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia. Osoby narażone na stały kontakt z tego typu zanieczyszczeniami często uskarżają się na nawracające bóle głowy.

Jak sobie radzić z takimi zanieczyszczeniami? Dobrym rozwiązaniem są właśnie oczyszczacze powietrza. Dobry oczyszczacz powietrza z wielokrotnymi filtrami to urządzenie, które zasysa powietrze i przepuszcza je przez swoje filtry. Następnie odfiltrowane, praktycznie wolne od zanieczyszczeń powietrze jest wydmuchiwane z powrotem do danego pomieszczenia.

Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak przydatny może okazać się oczyszczacz powietrza w domu, w którym mieszkają alergicy. Nie masz alergii? Nie zapominaj o tym, że alergia może uaktywnić się w późniejszym wieku na skutek częstej ekspozycji na pyłki, roztocza, kurz i inne alergeny. Tym samym dobrej jakości oczyszczacz powietrza z filtrami HEPA to sprzęt, który przyda się w zasadzie w każdym domu. A już na pewno powinny rozważyć jego zakup osoby, które mieszkają w miejscach narażonych na duże zanieczyszczenie powietrza, w których problem ze smogiem i zanieczyszczeniami komunikacyjnymi jest wyjątkowo duży.  Jak juz wspomnieliśmy w naszym kompendium, około 30% domów w Polsce ma syndrom chorego budynku. Niestety powietrze w takich domach jest jeszcze bardziej szkodliwe niż powietrze na zewnątrz.

Chcesz zadbać o zdrowie swoje i swojej rodziny? Jeśli tak, zdecydowanie powinieneś pomyśleć o zakupie dobrego oczyszcza powietrza do domu. Statystyki mówią, że człowiek robi około 900 wdechów w ciągu godziny. Na minutę wtłaczamy około 7,5 litra powietrza do płuc, to oznacza, że dostarczamy płucom aż 10 000 litrów powietrza na dobę. Jeśli powietrze, którym oddychamy jest zanieczyszczone, musimy liczyć się z wyższym ryzykiem za zachorowalności i śmierci na skutek chorób płuc, nowotworów, a także dolegliwości układu krążenia.

Jak działają nowoczesne oczyszczacze powietrza?

Urządzenia tego typu mają wybudowane specjalne wentylatory, które inicjują wymuszony obieg powietrza. Kiedy powietrze dostanie się do wnętrza oczyszczacza, natyka się na filtry urządzenia. Obecnie na rynku dostępne są także oczyszczacze powietrza, które dodatkowo nawilżają oraz jonizują powietrze. Zaraz po filtracji czyste powietrze wydmuchiwane jest po prostu do otoczenia. Nie da się zaprzeczyć, że zasada działania oczyszczaczy nie jest zbyt skomplikowana. Jednak to w żaden sposób nie dobiera im efektywności. W zależności od klasy urządzenia, mogą sobie one jednak inaczej radzić z zanieczyszczeniami, poza tym inna jest ich wydajność.

Filtry w oczyszczaczu powietrza

Bardzo ważnym elementem każdego oczyszczacza powietrza jest filtr. To właśnie jakość filtra wpływa na to, jak skuteczne jest całe urządzenie. Obecnie standardem w dobrej klasy oczyszczaczach powietrza są filtry HEPA, wykonane ze specjalnego szkła, które stosowane są także maskach antysmogowych oraz odkurzaczach. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku oczyszczaczy powietrza mamy do czynienia z filtrami HEPA o znacznej powierzchni, które wykazują się także bardzo wysoką skutecznością.

Zasadniczo filtry HEPA bardzo dobrze radzą sobie z pleśnią, alergenami, kurzem, a także roztoczami. Obecnie oferowane są w UE filtry HEPA w pięciu klasach, od H10 do H14. Fltry w klasach H10-H12 skutecznie zatrzymują bakterie, dym, aerozole. Natomiast filtry wyższych klas są w stanie zatrzymać także pył radioaktywny oraz większe wirusy.

Jeśli zdecydujesz się na dobrej klasy oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA, możesz liczyć na to, że wyłapie on nawet do 99,97 zanieczyszczeń. Chodzi to, że filtry takie skutecznie wyłapują cząsteczki większe niż 0,3 µm. W praktyce oznacza to, że z powodzeniem mogą wyłapać cząsteczki niebezpiecznych dla naszego zdrowia pyłów zamieszonych - dotyczy to zarówno pyłów PM10, jak i PM2,5. Jeszcze bardziej skuteczne są oczyszczacze powietrza, które wyposażono w filtry ULPA. Tego rodzaju urządzenia są jednak wykorzystywane głównie w sektorze przemysłowym.

To jeszcze nie wszystko. Wiele oczyszczaczy powietrza zostało wyposażonych także w filtr węglowy. Tego rodzaju nowoczesne filtry skutecznie usuwają lotne związki organiczne, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, w tym także benzopireny o działaniu rakotwórczym. Filtry węglowe pochłaniają ponadto nieprzyjemne zapachy. Co istotne, w przypadku impregnowanych filtrów węglowych możliwe jest ich wielokrotne płukanie w wodzie.

Czym się kierować, wybierając oczyszczacz powietrza?

Ze względu na szeroki wybór na rynku, wybór właściwego oczyszczacza powietrza z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Z pewnością nie należy kierować się przy rym wyłącznie ceną. Najważniejsze są parametry techniczne konkretnego urządzenia. Warto pamiętać także i o tym, że nie ma w zasadzie jednego modelu, który działałby bez zarzutu w każdych warunkach. Dlatego też, wybierając oczyszczacze powietrza, należy wziąć pod uwagę m.in. poziom zanieczyszczenia powietrza, wielkość pomieszczenia, a także indywidualne preferencje. Podpowiemy Wam, które parametry techniczne są szczególnie ważne przy wyborze oczyszczacza powietrza.

Odpowiednio wysoka wydajność oczyszczacza powietrza

Wydajność oczyszczacza to zdecydowanie jeden z najważniejszych jego parametrów. To właśnie wydajność określa, ile powietrza jest w stanie konkretne urządzenie przefiltrować, pracując na najwyższych obrotach. Przy zakupie oczyszczacza powietrza należy bezwzględnie dopasować tę wartość do konkretnego pomieszczenia. Uwaga: przy tym dopasowaniu bierzemy pod uwagę objętość powietrza, a nie powierzchnię danego pomieszczenia. Eksperci zalecają wybór urządzenia, którego wydajność wyrażona jest liczbą min. 3 razy wyższą niż objętość oczyszczanego powietrza. Wyższa wydajność to szybszy przepływ powietrza.

Efektywność - retencja i minimalny rozmiar zatrzymywanych cząsteczek

Po czym poznać, że dany model oczyszczacza powietrza cechuje się wysoką efektywnością? Należy zwrócić uwagę na to, ile procent zanieczyszczeń zatrzymują filtry urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem są oczyszczacze powietrza z filtrami HEPA, których skuteczność jest bliska 100%. Warto także sprawdzić, ile wynosi minimalna średnica cząsteczki zatrzymywanego pyłu. Zalecana wartość to 0 μm - 0,3 μm. Urządzenia tego rodzaju zatrzymują skutecznie nawet pył drobny PM2,5, który jest odpowiedzialny za występowanie wielu chorób dróg oddechowych.

Głośność pracy urządzenia

Od tego, jak głośno pracuje oczyszczacz powietrza zależy Twój komfort. To chyba oczywiste, że im ciszej, tym lepiej. Szczególnie ważna jest głośność urządzenia, jeśli ma ono pracować w sypialni. Najlepszym rozwiązaniem są oczyszczacze powietrza, których głośność nie przekracza 35 dB. Chcesz korzystać z urządzenia w sypialni? Jeśli tak, pamiętaj, że w trybie nocnym urządzenie powinno znajdować się w odległości co najmniej dwóch metrów od osób znajdujących się w pomieszczeniu. To niezbędne dla zapewnienia pełnego komfortu podczas nocnego odpoczynku.

Pobór mocy

Zdecydowanie zachęcamy do wyboru urządzeń energooszczędnych, w których pobór mocy nie przekracza 10 W w trybie nocnym i 50 W w trybie maksymalnym. Jeśli wybierzesz oczyszczacz powietrza energooszczędny, możesz liczyć nie tylko na wymierne oszczędności, ale także stawiasz na rozwiązanie przyjazne środowisku naturalnemu.

Tryby pracy oczyszczacza powietrza

Jeśli zależy Ci na wyborze efektywnego oczyszczacza powietrza, zdecydowanie zachęcamy Cię do wyboru urządzenia, które ma min. dwa tryby pracy oraz tryb automatyczny. Dlaczego to takie ważne?  Ponieważ można dostosować tryb urządzenia do sytuacji. W nocy wystarczy zwykle niższa prędkość, w ciągu dnia wykorzystuje się zazwyczaj prędkość normalną. Z kolei, jeśli zależy Ci na szybkim pozbyciu się zanieczyszczeń, dobrym rozwiązaniem będzie uruchomienie prędkości szybkiej. A tryb automatyczny? To funkcja, która oznacza, że oczyszcza powietrza dzięki wbudowanemu czujnikowi zanieczyszczeń może sam przestawić się na tryb pracy odpowiedni do konkretnych warunków.

Czym różni się nawilżacz powietrza od oczyszczacza?

Nazwa wskazuje, że oczyszczacz powietrza i nawilżacz to zupełnie inne urządzenia, które zresztą stosuje się w diametralnie różnym celu. Warto jednak mieć świadomość tego, że dość często oczyszczacz powietrza ma także funkcje nawilżacza. Czy takie urządzenie jest rozwiązaniem godnym rozważenia? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Aby wytłumaczyć dobrze różnicę pomiędzy oczyszczaczem a nawilżaczem powietrza, należy odwołać się do działania typowego oczyszczacza. Sposób działania oczyszczaczy powietrza opisywaliśmy już bardziej szczegółowo powyżej, dlatego teraz ograniczymy sie tylko do kilku słów - nowoczesne oczyszczacze powietrza zasysają powietrze z otoczenia, filtrują je, a następnie oczyszczone wydmuchują. Bywa, że oczyszczacze powietrza wykorzystują w swojej pracy lampy UV oraz jonizatory.

A jak działa standardowy nawilżacz powietrza? W tym przypadku chodzi o urządzenie, którego głównym celem jest podniesienie wilgotności powietrza w danym pomieszczeniu. W tym miejscu warto jednak wspomnieć, ż dostępne są modele nawilżaczy, które dodatkowo oczyszczają powietrze. Kiedy dobrej klasy nawilżacz powietrza może okazać się sensownym rozwiązaniem? Przede wszystkim w okresie grzewczym, kiedy bywa, że poziom wilgotności w naszym mieszkaniach może spaść nawet poniżej 40%. To wartość graniczna, która dla wielu osób oznacza już problemy zdrowotne. Niewystarczająca wilgotność powietrza ma negatywny wpływ na nasze zdrowie oraz zdolność koncentracji, ponadto oddziałuje źle także na meble i podłogi drewniane. Nawilżanie powietrza naturalnymi sposobami jest dość skomplikowane. I do tego trudno jest stwierdzić, kiedy pożądana wartość została już osiągnięta. A tymczasem nawilżacze powietrza działają bardzo skutecznie i jednocześnie można łatwo sprawdzić, ile wynosi wilgotność w danym pomieszczeniu. Stąd też dobry nawilżacz może okazać się bardzo przydatny zarówno w domu jak i w biurze.

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżacza

Kupowanie osobnego oczyszczacza i nawilżacza to niezbyt dobry pomysł. Przede wszystkim trzeba nastawić się na stosunkowo wysokie koszty. Poza tym trzeba znaleźć miejsce dla dwóch różnych urządzeń. Choćby z tych względów lepszym rozwiązaniem są urządzenia, które pracują jako oczyszczacz i nawilżacz w jednym. Takie urządzenie pozwalają osiągnąć powietrze najwyższej jakości w swoim otoczeniu - nie dość, że czyste to jeszcze o odpowiednim stopniu wilgotności. Jeśli w Waszym domu lub biurze panuje zbyt suche powietrze, oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżacza na pewno Wam się przyda.

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Statystycznie rzecz ujmując, coraz więcej osób cierpi na alergie. Mówi się nawet, że alergie to choroba XXI wieku. Objawy alergii to np.: kichanie, katar, a także zmęczenie i osłabienie. Jeśli chcesz uporać się z tymi dokuczliwymi na co dzień objawami, zastanów się nad zakupem nowoczesnego oczyszczacza powietrza. Nie zapominaj o tym, że dobrej klasy oczyszczacz powietrza może skutecznie usunąć nawet 99,97% zanieczyszczeń. chodzi tutaj także i pyłki, pleśń i roztocze, które są bardzo niebezpieczne dla alergików.

Statystyki pokazują, że co 15–20 lat liczba alergików podwaja się. Najczęściej występują alergie wziewne, czyli alergie na pyłki roślin, roztocza itd. Tego rodzaju problemów zdrowotnych absolutnie nie wolno lekceważyć, ponieważ alergie wziewne wiążą się nie tylko z przykrymi dolegliwościami (katar, kaszel, kichanie, duszności, łzawienie itd.). U małych dzieci mogą przyczynić się także do zachorowania na astmę.

I choćby z tego względu warto konsekwentnie usuwać alergeny z odmów, w których mieszkają alergicy. Do tego celu można wykorzystać dobrej jakości oczyszczacze powietrza.

Jak wyeliminować szkodliwe alergeny?

To pytanie zadaje sobie wielu alergików. Oczywiście zalecane jest częste sprzątanie. Warto przy tym używać odkurzaczy wyposażonych w nowoczesne filtry HEPA. To jeszcze nie wszystko. Wszyscy wiemy doskonale, że są takie elementy wyposażenia naszych domów, które stają się niejako naturalnym skupiskiem roztoczy i innych alergenów. Chodzi tutaj zwłaszcza o zasłony, dywany, koce itd. - takich elementów wyposażenia wnętrza trzeba się pozbyć, jeśli jeden z domowników cierpi na alergię wziewną. Jednak i tak nic nie zastąpi nowoczesnego oczyszczacza powietrza, który skutecznie usunie pyłki roślinne, jak również zanieczyszczenia powietrza.  

Jak kupić oczyszczacz powietrza dla alergików?

Ze względu na mnogość modeli na rynku nie jest tak prosto wybrać oczyszczacz powietrza, który będzie odpowiedni dla alergików. Jeśli szukasz urządzenia dla alergików, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na:
rodzaj filtrów HEPA - tego typu filtry bardzo skutecznie usuwają nawet bardzo drobne cząsteczki. W praktyce oznacza to, że poradzą sobie również z bakteriami pyłkami, pleśnią czy odchodami roztoczy. Szukasz modelu dla alergików? Jeśli tak, wybierz oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA klasy E12 lub wyższym - to sposób na skuteczne usunięcie niebezpiecznych alergenów z powietrza;
wydajność urządzenia - chyba nie trzeba podkreślać, że jest ona bardzo ważna! Jak już wspominaliśmy, wydajność powinna być wyrażona liczba co najmniej trzy razy większą niż pojemność powietrza w danym pomieszczeniu. Pamiętaj, im wyższa wydajność, tym lepiej.

Godnym polecenia rozwiązaniem w przypadku alergików są oczyszczacze powietrza wyposażone w funkcję jonizacji, które zasysają i neutralizacją zanieczyszczenia. Oczyszczacz z funkcją jonizacji działa w taki sposób, że jony dodatnie i ujemne otaczają komórki wirusów, bakterii, pleśni oraz alergenów. W efekcie dochodzi do reakcji chemicznej, podczas której białka na powierzchni alergenów rozpadają się, co jest równoznaczne z ich unieszkodliwieniem. Warto zaznaczyć, że jonizacja zachodzi w sposób naturalny, bazując na mechanizmie rozbicia cząsteczki wody.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl