Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Lustra uchylne znajdują zastosowanie przede wszystkim w wyposażeniach toalet publicznych, a także łazienek dla niepełnosprawnych. Przygotowanie łazienki dla osoby z dysfunkcjami to szczególnie wymagające zadanie, ponieważ wszystkie zastosowane w niej sprzęty i konstrukcje powinny spełniać oczekiwania osób, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się. Z tego względu wszystkie sprzęty – w tym także lustra dla niepełnosprawnych – muszą ułatwiać korzystanie na przykład osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim, a więc takiej, która pozostaje w pozycji siedzącej, a siedzisko wózka usytuowanie jest dosyć nisko. Właśnie dlatego bardzo polecanym rozwiązaniem do łazienek publicznych są lustra uchylne.

Lustro uchylne dla niepełnosprawnych – jak wygląda?

Osoba korzystająca z łazienki, a siedząca na siedzisku wózka inwalidzkiego, znajduje się nieco poniżej tafli lustra, a dodatkowo utrudnione jest dla niej ustawienie się tak, by można było wygodnie się w nim przejrzeć. Dlatego lustra uchylne do łazienki mocowane są na solidnej, wysuniętej ramie, umożliwiającej odchylenie lustra od pionu – tak, by była ona ustawiona pod kątem w stosunku do ściany. Dzięki temu osoba siedząca poniżej może uzyskać takie położenie tafli szkła, które ułatwia zobaczenie odbicia całej postaci.

Gdzie należy montować lustra uchylne?

Lustra uchylne pozwalają w łatwy sposób przystosować łazienki i toalety do potrzeb użytkowników o różnym stopniu niepełnosprawności. Z tego względu poleca się je przede wszystkim do toalet publicznych i łazienek publicznych, a także zlokalizowanych w siedzibach urzędów i instytucji, centrach handlowych i innych obiektach komercyjnych, budynkach służby zdrowia i tym podobnych. Lustra uchylne do łazienki można montować także w obiektach gastronomicznych i noclegowych (hotelach, pensjonatach, domach wczasowych). Ich standaryzowane wymiary, a także nowoczesny design sprawiają, że lustra dla niepełnosprawnych stają się estetycznym uzupełnieniem wyposażenia toalety czy łazienki. Bardzo solidna konstrukcja zapewnia długotrwałe użytkowanie produktu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl