Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Lepy do lamp owadobójczych 451x362mm P1 (6 szt) Lepy do lamp owadobójczych 451x362mm P1 (6 szt)
Dystrybucja: HIG
Cena:

126,48 zł

Cena netto: 117,11 zł

szt.
Lepy do lamp owadobójczych 597x364mm P3 (6 szt) Lepy do lamp owadobójczych 597x364mm P3 (6 szt)
Dystrybucja: HIG
Cena:

155,52 zł

Cena netto: 144,00 zł

szt.
Lampa owadobójcza rażąca Luna 7216 Lampa owadobójcza rażąca Luna 7216
Dystrybucja: HIG
Cena:

228,00 zł

Cena netto: 185,37 zł

Pułapka MONITOR RM na karaluchy i owady biegające (100 listków) Pułapka MONITOR RM na karaluchy i owady biegające (100 listków)
Dystrybucja: HIG
Cena:

270,00 zł

Cena netto: 250,00 zł

Pułapka na owady biegające RT (100 sztuk) Pułapka na owady biegające RT (100 sztuk)
Dystrybucja: HIG
Cena:

270,00 zł

Cena netto: 250,00 zł

Lampa owadobójcza rażąca Luna 7240 Lampa owadobójcza rażąca Luna 7240
Dystrybucja: HIG
Cena:

379,00 zł

Cena netto: 308,13 zł

Lampy owadobójcze - skuteczny sposób ma muchy i komary

Owady latające to poważny problem, zarówno w prywatnych domostwach, jak i w obiektach o charakterze komercyjnym. Dotyczy to zwłaszcza miejsc, w których produkuje się artykuły spożywcze. W takich obiektach konieczny jest jakiś dobry preparat na muchy lub inne rozwiązanie, które pozwoli skutecznie pozbyć się insektów. Dlaczego to takie ważne? Nie zapominajmy o tym, że owady latające przenoszą wiele groźnych dla ludzkiego zdrowa mikroorganizmów. Zarówno w ślinie, kale, jak i na powierzchni ciała owada przenoszone są drobnoustroje odpowiedzialne za wywoływanie takich chorób jak np. salmonelloza, cholera czy dyzenteria. Tego typu bakterie są bardzo niebezpieczne. Wystarczy ich bardzo niewielka ilość, aby doszło do zakażenia.

W firmach zajmujących sie przetwórstwem żywności, sklepach spożywczych, lodziarniach, cukierniach i innych obiektach tego typu należy stosować nowoczesne rozwiązania, które umożliwiają pozbycie się owadów. Jaki sposób na muchy lub inne insekty będzie najlepszy? Musimy wziąć pod uwagę, że owady latające cechują się bardzo dużą mobilnością, zatem warto postawić na rozwiązania naprawdę niezawodne? Co na muchy, komary, osy, ćmy inne owady? Dobrym rozwiązaniem będą nowoczesne lampy owadobójcze. Producenci oferują różne modele lamp na owady, zatem można wybrać urządzenie o parametrach odpowiednich dla konkretnego obiektu.

Nowoczesne lampy owadobójcze - sposób działania

Obecnie produkowane lampy owadobójcze to urządzenia bardzo skuteczne, które można z powodzeniem stosować w obiektach o różnej powierzchni. Urządzenia te, niezależnie od konkretnego typu, działają w oparciu o jedną prostą zasadę - najpierw owady przywabiane są za pomocą atrakcyjnego dla nich promieniowania, a następnie zabijane i zbierane. Nowoczesna lampa na owady to urządzenia bardzo skuteczne, które w dodatku pozwala na zachowanie wysokich standardów higienicznych.

Aby lampa na owady była skuteczna musi być wyposażona w nowoczesne świetlówki emitujące promieniowane ultrafioletowe o fali odpowiedniej długości. Przeprowadzone badania naukowe dowiodły, że najskuteczniejsze jest światło o długości fali 365 nanometrów, które najefektywniej przywabia muchy, komary i inne owady latające. Warto podkreślić, że emisja ultrafioletu na tym poziomie jest całkowicie bezpieczna dla ludzi. Działanie lamp owadobójczych jest proste. Zwabione owady są zabijane albo za pomocą rażącej siatki albo lepu lub wiatraka - wszystko zależy od tego, na jaki typ lampy się zdecydujemy. Nowoczesne modele są tak skonstruowane, że utrzymanie lampy w czystości, tzn. usunięcie martwych owadów, nie jest żadnym problemem dla użytkownika.

 

Świetlówki wykorzystywane w lampach owadobójczych

Aby lamy owadobójcze działały rzeczywiście skutecznie, muszą być wyposażone w nowoczesne świetlówki, które emitują promieniowanie ultrafioletowe. Warto podkreślić, że emisja ultrafioletu na tym poziomie jest całkowicie bezpieczna dla ludzi. Nie musimy się obawiać, że praca lampy na owady będzie dla nas w jakikolwiek sposób niebezpieczna. Nowoczesne modele emitują promieniowanie UV A, którego długość fal wynosi 350 nm. Tego typu promieniowanie jest dla ludzi niewidoczne, natomiast dla owadów nadzwyczaj atrakcyjne.

Obecnie coraz częściej stosuje się nowoczesne świetlówki bezodpryskowe. Lampa na muchy z takimi świetlówkami to bardzo dobre rozwiązanie, które polecane jest wszędzie tam, gdzie trzeba przestrzegać wyjątkowo wysokich standardów higienicznych, np. w zakładach produkujących artykuły spożywcze. Czym charakteryzują się świetlówki bezodpryskowe w lampach owadobójczych? Chodzi o świetlówki, które pokryte są warstwą tworzywa sztucznego. To rozwiązanie skutecznie zabezpiecza fragmenty szkła, gdyby świetlówka została stłuczona. W takiej sytuacji nie dojdzie do zanieczyszczenia produkowanych artykułów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że osłona świetlówek bezodpryskowych zmniejsza moc o mniej więcej 10-15%.

Lampy owadobójcze - rodzaje urządzeń

Na chwilę obecną producenci oferują nam lampy na owady o różnym sposobie eliminowaniu insektów. Zasadniczo możemy zdecydować się na:

Jak wybrać dobre lampy na owady?

Na rynku oferowane są lampy na muchy, komary itd. o różnych parametrach technicznych. Wybór odpowiedniego urządzenia nie jest bynajmniej prosty. Przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, gdzie zamierzamy daną lampę użytkować. Na różnego rodzaju zapleczach można z powodzeniem wykorzystywać nowoczesne lampy rażące, z rusztem pod napięciem. W miejscach, gdzie produkowana jest żywność wskazane są z kolei lampy lepowe, które są wyjątkowo higieniczne. W pomieszczeniach reprezentacyjnych można zamontować kinkietowe lampy owadobójcze - wariant bardzo dekoracyjny. Przy wyborze lampy na owady musimy wziąć jeszcze m.in. następujące kwestie:

Instalacja lampy na owady - o czym należy pamiętać?

Co na komary? Jaka pułapka na muchy będzie dobra? Wiele osób, także właścicieli domów prywatnych, zastanawia się nad tymi kwestiami. My ze swej strony rekomendujemy lampy owadobójcze. To rozwiązanie, które jest bardzo efektywna. Dobra markowa lampa owadobójcza może być z powodzeniem wykorzystywana całymi latami. Przy instalacji lampy trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przy montażu lamp na owady musimy uwzględnić następujące kwestie:

W jakich sektorach wykorzystywane są nowoczesne lampy na owady?

Jak pozbyć się much? Coraz więcej osób zadaje sobie sprawę z tego, że owady latające to spore niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. W efekcie wzrasta zainteresowanie nowoczesnymi lampami owadobójczymi. Lampy na komary, muchy itd. montowane są coraz częściej także i w gospodarstwach prywatnych, nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także na tarasach, altanach czy w ogrodach. Lampa na owady w takim miejscu będzie stanowić skuteczną ochronę np. przed dokuczliwymi szczególnie w okresie letnim owadami.

Standardem jest wykorzystywanie lamp owadobójczych w szeroko pojmowanym przemyśle spożywczym. Dlatego też można znaleźć obecnie sporo nowoczesnych modeli o dużym zasięgu, które z powodzeniem można użytkować na dużych halach produkcyjnych. Lampa na komary o większym zasięgu to rozwiązanie, które przyda się zarówno na halach w zakładach produkcyjnych, jak i na magazynach różnego typu oraz oczywiście w sklepach wielkopowierzchniowych. A to jeszcze nie wszystko. Lampy owadobójcze są niezbędne również w restauracjach, barach, cukierniach, lodziarniach, hotelach, kuchnia w lokalach gastronomicznych itd.

Nowoczesne lampy owadobójcze to rozwiązanie, które od dawna znajduje szerokie zastosowanie w rolnictwie. Jak pozbyć się komarów, much lub innych owadów w oborach stajniach lub chlewniach? Także i w tym przypadku dobrze byłoby zainwestować w dobrej jakości lampy na owady.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl