Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Kosz na śmieci to standardowy element wyposażenia nie tylko łazienek, ale także wielu innych pomieszczeń. W tej chwili z łatwością możemy już znaleźć kosze na śmieci do toalety, które są nie tylko praktyczne, ale także na tyle atrakcyjne, by można je było uznać za atrakcyjny element wystroju wnętrza. Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi prywatna łazienka czy też toaleta publiczna, na pewno uda nam się zaproponować Państwu przynajmniej kilka ciekawych koszów na śmieci.

Jak wybrać odpowiedni toaletowy kosz na śmieci?

Wiele zależy od jego przeznaczenia. Jeżeli szukamy kosza na śmieci do prywatnego użytku, możemy zdecydować się na stosunkowo nieduży, dekoracyjny pojemnik na odpady. W tej chwili można znaleźć nawet małe kosze na śmieci o pojemności 3 l. Inaczej wygląda sytuacja, gdy chodzi o łazienkowy kosz na śmieci do toalety użytkowanej publicznie. W takim przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem będzie kosz o większych gabarytach. Warto zwrócić uwagę także i na materiał, z którego kosz wykonano. Szukając rozwiązania estetycznego, a przy tym przystępnego cenowo, mogą Państwo zdecydować się na kosz na śmieci z porządnego tworzywa sztucznego. Tego rodzaju kosze nie przypadkiem cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Jeśli jednak szukają Pastwo pojemnika na odpady, który będzie stał miejscu, gdzie występuje dość duże ryzyko aktów wandalizmu, lepszym rozwiązaniem będzie wytrzymały kosz na śmieci ze stali nierdzewnej.

Kosze na śmieci do łazienki w naszej ofercie

Jeśli szukają Państwo eleganckiego kosza na śmieci, który będzie się dobrze prezentował i jednocześnie okaże się funkcjonalny, zapraszamy do skorzystania z aktualnej oferty naszego sklepu. Nasza oferta obejmuje kosze na śmieci do toalety cenionych marek. W naszym asortymencie znajdą Państwo artykuły Wesco, Bisk oraz innych cenionych producentów. Oferujemy m.in. kosze z pokrywą i z wahadłowym wiekiem. Na pewno znajdą Państwo u nas kosze na śmieci o optymalnej pojemności – dostarczamy zarówno kosze do toalet prywatnych o pojemności kilku litrów, jak o większe kosze, które z powodzeniem można wykorzystywać także w miejscach publicznych. Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na kosz z tworzywa sztucznego czy może jeden z eleganckich pojemników stalowych, zapewniamy, że każdy z oferowanych pojemników jest bardzo starannie wykonany oraz odporny na uszkodzenia. Eleganckie kosze z połyskliwej stali rekomendujemy wielbicielom stylu nowoczesnego. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo wśród naszych produktów coś interesującego. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, z przyjemnością na nie odpowiemy.

Nowoczesne kosze na śmieci niezbędne podczas segregacji odpadów

Wraz z ustawą z dn. 1 lipca 2013 roku, w naszym kraju wprowadzony został obowiązek segregacji odpadów. Co to oznacza dla nas, zwykłych zjadaczy chleba? Dzięki wprowadzonym zmianom w zakresie zagospodarowania śmieci, ich wywozu i segregacji być może dostrzeżemy pewne korzyści nie tylko finansowe, ale również ekologiczne oraz zdrowotne.

Segregując śmieci w zaciszu własnego domu, płacimy mniej za ich wywóz. Tak przynajmniej jest w teorii. W praktyce czynność ta może przysporzyć nam wielu problemów, choćby natury organizacyjnej. Mamy świadomość tego, że segregacja w podstawowym zakresie dotyczy tworzyw sztucznych, szkła i papieru, a także odpadów organicznych, które należy umieszczać w specjalnie oznakowanych kontenerach, workach itd. Wielu malkontentów od razu kwituje takie czynności, jako mało praktyczne i pożyteczne. Jakkolwiek dobra organizacja dotycząca prawidłowej segregacji odpadów pozwoli na jej sprawne wykonanie zarówno w domu, jak i w miejscach użytku publicznego.

Coraz częściej spotkać się można z koszami do segregacji śmieci w galeriach handlowych, hotelach, itp. Dzięki ich zastosowaniu segregacja śmieci będzie dla nas zjawiskiem prostym, a nawet naturalnym. Szczególnie w krajach skandynawskich, zwyczaj ten stał się nieodłącznym elementem życia. Tu najszybciej zaakceptowano konieczność wprowadzenia nowoczesnej i zrównoważonej gospodarki odpadami. Od dawna w pierwszej kolejności kraje północne stawiają na recykling, w ramach przyjętej hierarchii postępowania z odpadami. Warto brać przykład z tego skadynawskiego zrównoważonego modelu podejścia do odpadów biodegradowalnych.

Ze statystyk przeprowadzonych przez GUS wynika, że z roku na rok Polacy produkują coraz większe ilości odpadów komunalnych i pozakomunalnych (przeciętnie każdy obywatel naszego kraju produkuje rocznie blisko 315 kg odpadów). Okazuje się, że pod tym względem gospodarki odpadami wypadamy dość niechlubnie, nie tylko na tle krajów skandynawskich, ale innych państw europejskich, które znacznie lepiej radzą choćby z recyklingiem czy utylizacją śmieci. Jak zatem segregować odpady i na co uważać w szczególności, by nie narazić się choćby na dotkliwe kary pieniężne? W sprzedaży dostępne są specjalne kosze na śmieci, które oznakowane są czytelnymi kolorami. Każdy z nich oznacza konkretną grupę odpadów.

I tak pojemnik oznakowany na niebiesko przeznaczony jest na materiały papierowe, czyli gazety, kartony, zeszyty.

Zielony odcień to symbol dla odpadków ze szkła. Tutaj składujemy butelki, słoiki, oczywiście uprzednio oczyszczone z pozostałości różnych płynów. A czego nie możemy tu wyrzucać? Między innymi odłamków ceramicznych, luster, żarówek, świetlówek, doniczek, czy też szklanych opakowań po lekach.

W kontenerach oznakowanych na żółto składowane będą wyroby z tworzyw sztucznych, a więc foliowe torby, puszki po rozmaitych napojach, butelki plastikowe, pojemniki po kosmetykach itp. Tutaj trafiają także opakowania wielomateriałowe. W tym przypadku trzeba także pamiętać, o tym czego nie wolno umieszczać w żółtych pojemnikach. Mianowicie urządzeń AGD/RTV, naczyń jednorazowych, zabawek, opakowań po lekach czy butelek po olejach silnikowych, elementów meblarskich.

Śmieci, których nie można przyporządkować, do którejś z wymienionych grup, wyrzuca się do kontenerów przeznaczonych na zmieszane odpady komunalne. Co zrobić ze specyficznym rodzajem odpadów tj. akumulatory, żarówki, baterie, odzież, sprzęt elektryczny, przeterminowane leki, opony, odpadki budowlane? Najczęściej zawozi się je w miejsca dla nich wyznaczone. Wiele firm organizuje dziś specjalne punkty, w których składowane są tego typu śmieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl