Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
» Jednostki budżetowe - odroczony termin płatności » Indywidualna wycena inwestycji dla firm
Kontakt

kontakt ze sklepem

płatności

Dozownik mydła w płynie 750ml ABS biały EKAPLAST Dozownik mydła w płynie 750ml ABS biały EKAPLAST
Dystrybucja: EKAPLAST
Cena:

104,00 zł

Cena netto: 84,55 zł

szt.
Dozownik mydła w płynie 750ml ABS satyna EKAPLAST Dozownik mydła w płynie 750ml ABS satyna EKAPLAST
Dystrybucja: EKAPLAST
Cena:

119,00 zł

Cena netto: 96,75 zł

szt.
Automatyczny dozownik płynu żelu do dezynfekcji 868-00 EKAPLAST Automatyczny dozownik płynu żelu do dezynfekcji 868-00 EKAPLAST
Dystrybucja: EKAPLAST
Cena:

228,00 zł

Cena netto: 185,37 zł

Dozownik mydła w płynie 800ml stal mat EKAPLAST Dozownik mydła w płynie 800ml stal mat EKAPLAST
Dystrybucja: EKAPLAST
Cena:

153,70 zł

Cena netto: 124,96 zł

Dozownik mydła w płynie 800ml stal połysk EKAPLAST Dozownik mydła w płynie 800ml stal połysk EKAPLAST
Dystrybucja: EKAPLAST
Cena:

155,42 zł

Cena netto: 126,36 zł

Stojak na dozownik do dezynfekcji stal mat uniwersalny Stojak na dozownik do dezynfekcji stal mat uniwersalny
Dystrybucja: EKAPLAST
Cena:

320,00 zł

Cena netto: 260,16 zł

W obiektach użyteczności publicznej dozowniki do mydła w płynie lub w pianie są dziś koniecznością i wyrazem dbałości o najwyższy poziom higieny. Tradycyjne mydło w kostce, używane każdego dnia przez dziesiątki czy nawet setki osób, szybko staje się niebezpiecznym skupiskiem bakterii. Coraz częściej odchodzi się od dozowników mydła manualnych na rzecz bezpiecznych i estetycznych, bezdotykowych dozowników do mydła.

W naszym sklepie znajdą Państwo dozowniki do mydła zarówno ręczne jak i automatyczne od cenionych producentów Faneco, Impeco, Tork, Katrin, Blomus, Gojo, Purell, Metzger. Wszystkie proponowane przez nas urządzenia wyposażono w niezawodny system dozujący, który perfekcyjnie odmierza określoną ilość mydła i jednocześnie zapobiega jego samoczynnemu wyciekaniu. Dzięki wysokiej jakości wykonania, możliwe jest zachowanie najwyższych standardów higieny. W naszej ofercie znajdą Państwo dozowniki do mydła wykonane ze stali nierdzewnej lub plastiku, które dzięki nowoczesnemu designowi ale też stonowanej kolorystyce będą z pewnością pasować do każdej łazienki, czy też toalety publicznej czy też przestrzeni gastronomicznej.

W trosce o wygodę naszych klientów staramy się oferować dozowniki o dużej pojemności (zarówno mydła w płynie jak i w pianie), które wymagają rzadszego uzupełniania.

Niewątpliwie najwyży komfort użytkowania zapewniają w obecnej sytuacji epidemicznej, automatyczne dozowniki mydła.

Klasyczne dozowniki do mydła w płynie

Najbardziej tradycyjnym dozownikiem do mydła jest model z pompką do mydła w płynie. Dozownik podaje stałą dozę gęstego mydła w płynie. Dostępne w naszej ofercie modele dozownika na mydło w płynie to wersje wykonane zarówno z tworzywa ABS lub poliwęglanu jak np. dozownik do mydła ścienny w płynie 0,9l COSMO Faneco biały LCJ5003B, a także dozowniki ze stali nierdzewnej z elementami z tworzywa np. dozownik mydła w płynie na ścianę 0,5l TOP FANECO S500SPB czy też model o ciekawym, nieszablonowym kształcie tj. dozownik mydła w płynie wiszący 1l EVO FANECO LCJ1001I.

Produceci proponują dozowniki do mydła w płynie w różnorakich pojemnościach – począwszy od bardzo pojemnych dyspenserów 1 litrowych po mniejsze modele do ekskluzywnych łazienek o mniejszej rotacji użytkowników tj. dozownik mydła w płynie Round Deante czarny ADR N421 czy zawieszany dozownik do mydła 220 ml AREO BLOMUS B68814.

Wysoce wydajne dozowniki do mydła w pianie

Sklep Higieczny.pl oferuje Państwu wysokiej jakości dozowniki do mydła w pianie, które wyposażone są w specjalny typ pompki spieniającej mydło, co w efekcie wpływa na większa wydajność i niższe koszty eksploatacji. Dozowniki mydła w tej kategorii wykonane są zarówno z trwałego tworzywa ABS oraz ze stali nierdzewnej. Posiadamy dozowniki mydła w pianie na dedykowane wkłady – te oferuje marka Tork, Katrin czy Gojo, ale również te uniwersjalne, które można uzupełniać bezpośrednio przez dolanie mydła z kanistra. Do tego typu dyspenserów przeznaczone są mydła w pianie o nieco lżejszej (płynnej) konsystencji niż tradycyjne mydło w płynie. Lekka konsystencja mydła w pianie sprawia, że jedna doza jest mniejsza w porównaniu z dozą mydła w płynie. Zapewnia to ten sam poziom higieny ale niższe zużycie czyli większą wydajność. Ponadto dozę mydła w pianie można szybciej usunąć z dłoni, mniejszą ilością wody.

Największą popularnością wśród dozowników do mydła w pianie cieszą się automatyczne dozowniki Gojo np. Automatyczny dozownik mydła w pianie wieszany na ścianę 1200ml GOJO® TFX-12™ biały 2739 czy manualny dozowik mydła ścienny w pianie Tork Elevation S4 561500. Bardzo dobrze sprawdzi się bezdotykowy dozownik mydła na ścianę w pianie MED 1l Faneco biały SF1000PUWG.

Zamontowane w łazience albo kuchni z pewnością będą pomocne w utrzymaniu optymalnej higieny, pełniąc przy tym rolę oryginalnej dekoracji.

Wandaloodporne dozowniki do mydła ze stali

W sklepie Higieniczny.pl można znaleźć dozowniki do mydła wykonane ze stali nierdzewnej, które są szczególnie polecane do łazienek w obiektach użyteczności publicznej. Ze względu na wandaloodporny materiał obudowy dedykowane są zwłaszcza w takich przestrzeniach jak: łazienki na stadionach, obiektach sportowych, MOPach, w toaletach na stacjach benzynowych, łazienkach dworcowych czy w galeriach handlowych.

Dozowniki do mydła wykonane ze stali nierdzewnej posiadają zwykle kompaktową, nowoczesną bryłę, wzmocnione przyciski zintegrowane z pompką, wewnątrz wyposażone są w pojemnik zbiorczy z tworzywa. Występują w dwóch wersjach wykończenia: matowej (stal szczotkowan) i w połysku (stal polerowana). W ofercie znajdują się zarówno modele dozowników stalowych automatyczne jaki manualne czy też łokciowe. Najpopularniejsze dozowniki ze stali nierdzewnej dostępne w naszej ofercie to: dozownik mydła w płynie i płynów dezynfekcyjnych 1l HIT Black Faneco SA1002SJBL, dozownik na mydło w płynie 900 ml Stal Impeco DIH75A, dozownik do mydła Tork Image Design™ S4 czy też dozownik do mydła w płynie 800 ml Stal Mat DH-A611.

Dozowniki do mydła ze stali nierdzewnej 304 to niewątpliwie gwarancja jakości i wytrzymałości. Wybierając tego typu dyspensery mydła należy pamiętać, że wymagana jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja stali. Dzięki temu dozowniki posłużą przez wiele lat.

Ścienne - wiszące, podblatowe, zalustrowe i blatowe – który model dozownika mydła wybrać?

Zasadniczą kwestią podczas wyboru odpowiedniego modelu dozownika jest sposób mocowania i użytkowania dozownika. Powszechną metodą montażu w toaletach publicznych jest instalacja naścienna i podblatowa. Dozowniki mydła naścienne są mocowane do ściany przy użyciu dołączonych w zestawie elementów montażowych (kołki, wkręty) bądź przy użyciu taśmy dwustronnej umieszczonej na tylnej obudowie dozownika (takie rozwiązanie proponuje firma Gojo, Purell czy Tork). Inną opcją jest zastosowanie w łazience podblatowych dozowników na mydło – wówczas zbiornik na mydło wpuszczony jest pod blat szafki umywalkowej, a nad blatem pozostawiona jest pompka dozująca mydło. Dozowniki tego typu mocowane są na blacie i zazwyczaj umieszczone tuż przy umywalce i kranie. Efektem stosowania systemu podblatowych dozowników mydła jest wysoka liczba użyć oraz czysty i zadbany wygląd blatów toalety publicznej.

Ostatnio bardzo popularne stały się także dozowniki mydła blatowe, zwłaszcza bezdotykowe. Takie rozwiązanie stosowane jest bardzo często w obiektach np. biurowych, hotelowych, medycznych.

Dozownik nablatowy można bez problemu przenieść w dowolne miejsce, zabiera niewiele miejsca i zazwyczaj wyróżnia go ciekawy design – przykładami dozownikow mydła blatowych są: dozownik mydła w płynie stal matowa Brabantia 48 12 08, dozownik do mydła sensorowy OTTO UMBRA biały.

Kolejnym sposobem montażu dozownika mydła, który pozwala oszczędzić przestrzeń w toalecie to model zalustrowy. Przykładem jest automatyczny dozownik mydła w płynie 1l Impeco zalustrowy DISH86. Cała konstrukcja i zbiornik na mydło ukryte są za taflą lustra bądź zabudową szafki łazienkowej.

Bezdotykowe dozowniki mydła, a dozowniki mydła z przyciskiem

Dozowniki mydła do toalet publicznych ścienne można podzielić dwie grupy: bezdotykowe i aktywowane ręcznie za pomocą przycisku - manualne. Korzyścią płynąca z wyboru modelu bezdotykowego jest to, że nie wymagają one, by użytkownik dotykał brudnego dozownika – jest do idealny wybór pod względem higieny i bezpieczeństwa. W obecnej sytuacji epidemicznej bezdotykowe automatyczne dozowniki mydła są najlepszym wyborem do każdej toalety publicznej. Urządzenia do bezdotykowego dozowania mydła zasilane są bateriami alkalicznymi, niektóre modele mają zasilanie akumulatorowe (wbudowany akumulator ładowany przy pomocy adaptera 6V1A DC). Najpopularniejszymi modelami dozowników automatycznych są: automatyczny dozownik mydła Tork Elevation S4 561608 lub automatyczny dozownik płynu lub żelu do dezynfekcji 0,8l Impeco biały DISH55.

Kolejną opcją jest dozownik mydła, którego działanie oparte jest na obsłudze ręcznej. Dozowniki z przyciskiem nie wymagają jakiegokolwiek zasilania – z tego względu są one rozwiązaniem ekonomicznym i łatwym w obsłudze, przystępnym cenowo. Idealne do toalet publicznych, w których wielokrotne użytkowanie łączy się z utrzymaniem obszarów o ograniczonym harmonogramie prac konserwacyjnych, dozowniki mydła z przyciskiem są prostym i trwałym rozwiązaniem. W ofercie są również dozowniki mydła łokciowe – wyposażone ramię łokciowe. Do uruchomienia należy przycisnąć dźwignię łokciem, bez dotykania jej dłonią. Ten typ dozowników najchętniej stosowany jest w obiektach medycznych. Przykładami dozowników mydła łokciowych są: ozownik łokciowy płynów dezynfekcyjnych 0,5l Faneco MED500AT czy dozownik łokciowy do mydła w płynie i płynu dezynfekcyjnego 0,5L Dermados MAX II

Dozowniki mydła naścienne z dedykowanymi wkładami mydła

W naszej ofercie znajduje się grupa dozowników do mydła, które posiadają dedykowane wkłady i tylko przy ich zastosowaniu, taki model jest w pełni funkcjonalny. Takie urządzenia proponują m.in. marki: Tork, Katrin i Gojo. Decydując się na dozowniki mydła tych producentów należy zaopatrzyć się w przypisane im wkłady mydła w pianie czy w płynie. Wielu klientów ceni wysoką jakość preparatów dedykowanych do dozowników. Preparaty marki Gojo, Tork i Katrin są certyfikowane, atesowane i w pełni bezpieczne dla skóry dłoni.

Oto przykłady dozowników, które są kompatybilne z wkładami wymiennymi: dozownik mydła w piance Tork Elevation S4 561500, automatyczny dozownik mydła w pianie 1200ml GOJO® LTX-12™ biało-szary 1984 , Dozownik mydła w płynie 0,5l Katrin S2 czarny 92186.

Oryginalne dozowniki mydła do nowoczesnych toalet

Projektując łazienkę warto zachować balans między elegancją a funkcjonalnością pomieszczenia. Należy wówczas postawić na starannie dobrane dodatki i akcesoria. Dzięki wyselekcjonowanym dodatkom można stworzyć przestrzeń łazienkową, którą wyróżni indywidualny, nieszablonowy charakter. Wybierając łazienkowe gadżety należy zachować stylistyczną spójność i harmonię. Dodatki w różnych stylach wprowadzą do wnętrza chaos i spowodują odmienny od zamierzonego rezultat. Jednym z najważniejszych łazienkowych akcesoriów, który znacząco zwiększy komfort użytkowania pomieszczenia jest z całą pewnością dozownik na mydło. Gdyż to właśnie ten element, eksploatowany jest w łazience najczęściej.

Funkcjonalność przede wszystkim

Jednym z najbardziej ergonomicznych i wygodnych w użytkowaniu dozowników jest model dozownika marki Tork np. dozownik do mydła w płynie i sprayu biały Tork Elevation S1 560000 – miękko działająca , szczelna pompka, opływowy kształt, solidny materiał obudowy – te wszystkie cechy sprawiają, że eksploatacja tego modelu jest niezwykle skuteczna i przyjemna.

Drugą kwestią wpływającą na wybór modelu dozownika jest jego automatyzacja, która w 100% podnosi stopień higieny i komfortu użytkowników. Dlatego tak bardzo lubiane i popularne stały się dozowniki bezdotykowe. Ciekawym designem wyróżniają się w tej grupie np. modele: automatyczny dozownik płynu do dezynfekcji MED 1L ProGraphite Faneco (grafitowa metaliczna obudowa, kompaktowa bryła) czy Automatyczny dozownik mydła w płynie 1,1l POP FANECO (owalny, harmonijny kształt, duża pojemność).

Łazienka z kolorowymi akcentami – kolorowe dozowniki mydła na ścianę

Łazienka nie musi być nudna. Soczyste, żywe, kontrastowe kolory skutecznie ją odświeżą, dodadzą lekkości i „życia”. Z takiej łazienki chętnie się korzysta. Na stronie sklepu można znaleźć barwne akcesoria łazienkowe, podchodząc do aranżacji przestrzeni łazienkowej nieszablonowo (czyli tylko na biało). W ofercie Higieniczny.pl są m.in. dozowniki marki Metzger z linii Cosmo o ciekawej kolorystyce – istnieje cała linia akcesoriów (dozowniki mydła, podajniki ręczników, pojemników na papier toaletowy itp.) w różnych kolorach tj. zielone, niebieskie, czerwone, czarne, srebrne. Reprezentantem jest np. dozownik mydła COSMOS JM METZGER niebiesko-biały Cosmos-1200. Łazienki w czerni też w ostatnim czasie stały się bardzo ciekawym trendem. Podąża za nim firma Faneco, która wypuściła czarną serię akcesoriów Hit Black Faneco. Obecnie akcesoria te cieszą się ogromną popularnością. Podobnie jak akcesoria marki Impeco – ten producent postawił z kolei na kolor grafitowy np. dozownik na mydło ścienny w pianie 900ml stal Impeco grafitowy GRA75F.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl